Burek vs skutni štrukelj

Je burek enako skutnemu štruklju?

  • Da (isto sr...je drugo pakovanje)

    Glasovi: 2 2,5%
  • Ne (je bistvena razlika)

    Glasovi: 63 77,8%
  • Me ne gane vse pojem

    Glasovi: 9 11,1%
  • Kaj je to burek?

    Glasovi: 6 7,4%
  • Nimam pojma

    Glasovi: 1 1,2%

  • Skupaj glasov
    81
  • Glasovanje je zaprto .

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Torej z mojo sva se udarila na polno glede bureka. Pa me zanima kaj meni alter na to temo: je enako ali ne.
Pet dni za glasovanje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Zraven lahko damo še slovenski slan štrudel oz. skutni zavitek, ker slovenski štruklji so nekako vseeno druga stvar (vzhajano testo). Zagorski štruklji so pa ista kategorija. Tehnično so vse tri zadeve zelo blizu oz. enake. Bistvene sestavine so enake, vlečeno testo + skuta + kisla smetana. Razlike so potem v načinu priprave oz. oblike ki pride v pladenj in dalje same peke.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
No, da je to pita sirnica kar sem imenoval burek vem, le nisem hotel komplicirati.
Drugače pa burek all the way.:fredi:
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Moraš komplicirati, sploh zdaj, ko si se že skregal.
Burek, sirnica, pita...nikoli niso sladki in kuhani. Štrukelj pa je (lahko) oboje.

Sestavine so lahko podobne, ampak sestavine izključno ne definirajo jedi. Priprava, termična obdelava,...

Glede na to, da ne kompliciraš in se najbrž prehranjuješ po principu "za drek štukat je dobr", najverjetneje zagovarjaš stališče, da je to vse glih...:evil:

Šiptarski pizza burek sta že obdelala? :fredi:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: ales85 in BojanP

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Burek nima z štruklji niti trohice skupnega. Namreč v bureku je nadev meso, v štrukjih sir. Bosanci pa pravijo temu kar mi rečemo sirni burek, in na kar cilja topic, preprosto sirov štrudl ali sirnica. Skratnka nič od bureka.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Moj bosanski prijatelj je enkrat prinesel jabolčni burek. Potem sva ga pa s kolegom zajebavala, da še bosancu prodajo štrudelj za burek.
 
  • Haha
Reactions: gimi

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Moraš komplicirati, sploh zdaj, ko si se že skregal.
Burek, sirnica, pita...nikoli niso sladki in kuhani. Štrukelj pa je (lahko) oboje.

Sestavine so lahko podobne, ampak sestavine izključno ne definirajo jedi. Priprava, termična obdelava,...

Glede na to, da ne kompliciraš in se najbrž prehranjuješ po principu "za drek štukat je dobr", najverjetneje zagovarjaš stališče, da je to vse glih...:evil:

Šiptarski pizza burek sta že obdelala? :fredi:
Pizza burek nisem nikoli niti povohal kaj šele jedel.:)
Drugače če bi ti vedel kako se prehranjujem in koliko dam na kvaliteto ... Najbrž ne bi spal cel teden.:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
Pizza burek nisem nikoli niti povohal kaj šele jedel.:)
Drugače če bi ti vedel kako se prehranjujem in koliko dam na kvaliteto ... Najbrž ne bi spal cel teden.:evil:
ponekod je pica burek boljši od sirenga bureka, velik je pr pica bureku odvisn od recepture in kvalitete materiala
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Pizza burek nisem nikoli niti povohal kaj šele jedel.:)
Drugače če bi ti vedel kako se prehranjujem in koliko dam na kvaliteto ... Najbrž ne bi spal cel teden.:evil:

probaj enkrat... v lj na zaloski in olimpija, ce imas sreco.

men je dober pica burek boljsi kot sirov ali mesni. ampak obcasno tud ta dva jem... tud tistega krompirjevega sem probal, pa mi ni dober.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Ona je v totalni zmoti. Ne vem pa če obstaja ženska, ki bi to priznala.:evil:
Zame je sirov burek (sirnica) čisto druga zgodba kot skutni štrukelj. Ni primerjave.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Prvo kot prbo je sirni burek slan, skutni štrudelj pa sladek. Že to je ena od glavnih razlik.