Blendate?

Blendate?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
No ja, tolikokrat pa to spet ni....mogoče se tebi zdi,da kar skočijo na cesto zato, ker morda voziš s premajhno varnostrno razdaljo za nekomu in pol je logično, da mora polcaj bolj poskočno ustavit, da nebo ustavu unga pred tabo. Pač mu ne daš dovolj prostora.
Ej, pa kako to da vam polcaji kar tako pobirajo € ?Meni jih ne.
Čudno...
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Nič ni paradoks. Samo malo boljše preberi. Na prvi pogled je mogoče res malo smešno napisano. Nanaša pa se na to, da eni mislijo, da policaji stojijo ob cesti z razlogom, da na tistem odseku umirjajo promet. To že drži, ampak njihov prvotni namen je kaznovanje prehitre vožnje, šele potem vse ostalo.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Tega o varnem ustavljanju prekrškarjev policaji še niso jemali - kolikokrat skočijo tik pred avto, laufajo preko ceste, mahajo kr z rokami, samo da ti poberejo par €.

Tako je mene zadnjič ustavil. Stal je na cesti in mi kazal naj zapeljem na levo, za ritjo pa je imel nepregleden ovinek in toliko da ga eden ni povozil.
bonk.gif


Da ustavljanja na avtobusnih postajah niti ne omenjam-šoferji morajo pa potem otroke zlagat ven na cestišču.
bonk.gif
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Hijoj, stardec, ti si ja čist navaden prekrškar ...
Nisem navaden prekrškar. Jaz opozarjam voznike, ki so nevarni, ti pa opozarjaš na"nevarne" radarje. Tle jaz vidim malenkostno razliko. "Nevarni" radar sam po sebi ni še nobene nesreče naredu, nevarni voznik pa že mnogo.

Včeraj sem ob 23h v Miklavžu priletel na radar - peljal 70 namesto 50. Tisti, ki ne veste - cesta ravna kot bi jo z ravnilom delal, ful široki pasovi, na obeh straneh pločniki, kolesarske steze in osvetljava (poleg tega pa skoraj brez prometa ob tisti uri) Vstavljali pa so enega za drugim, ker s(m)o tako ali tako vsi hitreje peljali (še avtobusi vozijo tam 60-70). No in vprašam policaja zakaj merijo na taki lokaciji ob taki uri - če misli, da sem slučajno s temi svojimi 70 km/h koga ogrožal in da živemu bogu ni jasno, zakaj ni tam omejitev 70 km/h, pa odgovori: ''Ja, tak pač je.'' Sem v istem trenutku vedel, da so postavljeni tam z namenom pobiranja denarja, ne pa umirjanju prometa
smirk-1.gif


V Avstriji je v takih vaseh omejitev vsepovsod 70 km/h, ampak tam očitno polnijo proračun s čem drugim.

Pa boli me za kazen, bom že plačal teh 62€ in zaradi tega ne bom vozil nič počasneje. Gre se za to, da nas kaznujejo na čisto neprimernih krajih, naj se raje postavijo nekam na nevaren odsek.

saj te niso kaznovali na neprimernem kraju. kaznovali so te, ker si v naselju vozil 20 km nad dovoljeno hitrostjo.kazen, ki ti je bila dodeljena se mi zdi preblaga.
kam pa pridemo, če bi vsak sam presojal kje se mu zdi, da je omejitev napačno postavljena in kje ne?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Moje izkušnje niso take, če me že kdo dohiti s šusom v naselju, v veliki večini potem ne prehiteva, spomnim se samo enega v zadnjem času. Drugo je izven naselij, samo tam mi je vseeno, sam da se mi čimprej varno skida iza riti.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik xaxid pravi:
saj te niso kaznovali na neprimernem kraju. kaznovali so te, ker si v naselju vozil 20 km nad dovoljeno hitrostjo.kazen, ki ti je bila dodeljena se mi zdi preblaga.
kam pa pridemo, če bi vsak sam presojal kje se mu zdi, da je omejitev napačno postavljena in kje ne?

Če bi ljudje pravilno presojali kje lahko koliko vozijo bi promet potekal dosti bolj tekoče in varno.

Ampak nekaj bo že na naši prometni politiki/vzgoji, da je pri nas pri vsaki avtobusni, ovinku, zebri itd. znak za zmanjšanje hitrosti, severno od nas pa je tega dosti manj. Zakaj? Ker bi naj voznik sam peljal toliko, kot je primerno in ne toliko, kot določi prazen proračun.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Dve pa res nista
grims-1.gif


OK, blenda nas zavidljivih 90%. Problem je v tem, da ste vsi online, ko bi vas jaz rabil nasproti vozeče na cesti
pozdrav.gif
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Jaz blendam za policaje skoraj vedno če se spomnem. Včasih si v kakšnem pogovoru in pozabiš potem poblendat. Drugače pa blendam ob vsaki nevarni situaciji na cesti. Če je ozka cesta npr. in ni pločnika ob njej pa se sprehaja mama z vozičnom - blendam, če so otroci na cesti, če gre tur de France nekam (kuk jih sovražim če kolesarji ne vozijo drug za drugim - po zakonu ima kolesar dovoljeno samo pol metra od roba ceste), če je kaka nesreča itak blendam, če kdo zavija na glavno cesto iz nevarnega odseka. Take pomoči se mi zdijo pametne.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Kolikor vem, ves čas govorimo o blendanju zaradi radarjev oz. policajev.
Tako je.
In to blendanje zaradi polcajev oz. radarjev deluje tako kot bi lopovi pri svojih krajah poslali nekoga na stražo, da bi jih opozoril, če kdo prihaja.
Enako je to sporočanje na razne radijske postaje. Le zakaj je treba kršiteljem, prekrškarjem, zločincem itd...sporočat kje je radar in s tem pomagat delat prekrške, da za te prekrške kršitelji ne bodo odgovarjali ali bili kaznovani.
Vsi vi, ki blendate cestnim norcem in prekrškarjem, da jih nebi dobil polcaj ali radar....a bi vi tud lopova, ki krade v sosedovi hiši, potem opozorili, češ pazi, sosed prihaja domov?
Jasno, lopov bo raje pomagal lopovu...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik BlackHole pravi:
Nič ni paradoks. Samo malo boljše preberi. Na prvi pogled je mogoče res malo smešno napisano. Nanaša pa se na to, da eni mislijo, da policaji stojijo ob cesti z razlogom, da na tistem odseku umirjajo promet. To že drži, ampak njihov prvotni namen je kaznovanje prehitre vožnje, šele potem vse ostalo.
Malo si v zakonodaji preberi, kaj je njihova naloga, pa boš videl, da se močno motiš.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Eh, stardec, zate smo že itak ugotovili, da si navaden prekrškar ...
Sem ti že odgovoru.... nisem navaden prekrškar, sem NEnavaden, ker jaz blendam zato, da opozarjam na morebitno nevarnost na in ob cesti, ti in tebi podobni blendate pa prekrškarjem, da se bodo z vašo pomočjo izognili roki pravice. In tle je razlika med navadnim in nenavadnim prekrškarjem.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Hehe, pa je šla zvezdica, ker ne blendam prekrškarjem.
Tako kot vedno trdim...na tem forumu in na suxu je sama cestna in prekrškarska drhal! To je odraz stanja na naših cestah. Češ, banda, dejmo si med sabo pomagat, delat pizdarije po cesti, pa nič odgovarjat za to.
Se opravičujem parim izjemam, ki ste uredu pobje in spoštujete CPP.