Blendate?

Blendate?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Zdaj se mi je v kratkem času že dvakrat zgodilo, da sem peljal mimo jasno postavljenega radarja in mi prej na nekajkilometerski relaciji ni niti en nasproti vozeči šofer poblendal. Na srečo mi je lokacija dovolj znana (enkrat sem tam že nabasal na radar) in izza ovinka vedno pripeljem strogo 50. Je pa hinavska lokacija, ker je samo v ovinku 50, prej in potem pa 70, te pa na enih 300-400m merijo. Sam v takih trenutkih kar malo penast postanem, ker sam besno blendam še par kilometrov stran od radarja. Kam je šla solidarnost na cesti? Se mi zdi, da je je včasih blo več ...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Tudi jaz vedno blendam.
smile-1.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Ja, čeprav sem nekje slišala, da je to baje kaznivo, če je pa res pa ne vem,...sem pa enkrat ravno blendala nekomu zaradi radarja, ko zagledam še eno policijsko kontrolo,,..se je policaj samo zarežal in mi požugal, kakor da naj ne počnem tega,...itak
grin1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Na istem primeru so mene dobili na radar..iz 70 na 50...
Ne bledam pa več, ker sem ugotovil da folk je itak slep, podnevi se bledanja niti ne vidi zaradi močne svetlobe in slabega vozišča s polno luknjami, tako da avto nonstop poskakuje. Ene parkrat sem klical na radio kje je radar potem pa me je minila volja...ahhh...naj plačajo...
evil.gif
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Blendam, itak. So me sovozniki že prevečkrat rešili.
Je pa moja večna debata sama s sabo, kok časa nej blendam nasproti vozečim.

Koliko časa vi blendate? Par avtov? Par km? Do prve prometne spremembe? Dokler ne srečate prvega Audija (eh, ta itak ima....
evil.gif
- zgolj joke seveda!!!)?
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Itak da je kaznivo.
Ti povem primer, ki ga je imela moja sodelavka pred leti.

Je šla domov iz šihta po temi in je blendala nasproti vozečemu vozilu.
Bila je dokaj blizu policajev. Oz policaji so to v temi nekak vidli. Se usedli v avto se peljali za njo do doma.
Še dobro da je je fajn znajdla sicer bi pokasirala kazen;

Gospa ste blendali ji reče policaj. Ja sem blendala ja in?
evil.gif

A veste da je to kaznivo dejanje.
10.gif

In pol ona elegantno....pa sosedu sem blendala
hysterical-1.gif


In pol so jo pustili pri miru
aplauz.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Blendam:

- ko se peljem mimo radarja,
- ko kdo nima prižganih luči,
- ko ima kdo prižgane dolge luči, ki me zaslepijo,
- ko se komu zahvalim, da se mi je na ozki cesti umaknil ipd.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.074
1.472
113
39
Blendam za radar in neprižgane luči...do 2 km vstran...

Je pa še nekej...ne blendam pa samomorilcem v tulečih, spuščenih in ne vem kaj cliotih in podobno.. ki terajo 100 čez naselje po levi in so generali če prehitijo 4 avte naenkrat...

Blendam torej tistim ki se furajo med 50 in 80 hehe...
wink-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.654
254
113
ja jest se tud to sprašujem. jest blendam tok časa, dokler vem, da je šel mimo radarja še kdo za mano, in da lahko zdej on naprej bleda... to je recimo cca. 1,5km!

sm pa jest dobu kazen že zarad tega! enkrat tm v planinskih ridah (pred postojno) smo šli gledat motorje... in lepa nedelja sončna, polno norcev, adrenalina. No in policaji pri spodnjem počivališču postavijo radar! kjer vsak iz ovinka nabije in je hitr več kot 70 al kok je tm omejitev, no in, mi gremo naprej proti postojni, in glih startam, okol unga ostrga ovinka, pol je ovinek desno pa ravnina, no in jest glih iz ovinka in pripelje ene 7 motorjev nasprot. jest na veliko blendam, šele pol opazim da je radar ubistvu tukaj postavljen. un tastar, k je mel se v maski golfa tist stožec. in un v avtu to vid, steče ven, ves penast, živčen, kr s kapco je mahal, ker ni mel nič pri roki, steče čez cesto pred avto, in me valda ustavi. In mi začne kako je blendanje prepovedano itn... no, dobu sm - se mi zdi 30.000sit kazni!!! ni verjel, da sm pozdravu kolege, k so se z morja vračali... itak! no, in sm sel tud v zakon gledat, in je res prepovedano.
rolleyes-1.gif


tko da zdej skoz gledam, če so policaji kje nasproti...
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Zakaj naj bi blo to kaznivo? Ker nekoga opozoriš naj vozi po omejitvi in s tem posledično zmanjša število €, ki bi šli v proračun? Jst sm pa mislu da so radarji postavljeni zato, da bi folk po omejitvah vozu!
rolleyes-1.gif


Blendam vedno!
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:

Je pa še nekej...ne blendam pa samomorilcem v tulečih, spuščenih in ne vem kaj cliotih in podobno.. ki terajo 100 čez naselje po levi in so generali če prehitijo 4 avte naenkrat...

Se ve.
zmaga.gif
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Kaznivo je zato, ker z blendanjem direktno ogrožaš slovenski proračun. Da o tem, da morajo ubogi policaji bolj dolgo stat na mrazu da napolnijo normo, niti ne govorimo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.401
9.856
113
kod Džej-Zija
Menda se vzroku za kazen reče nekaj v stilu "napačne uporabe svetlobnih signalov" ali nekaj takega. Aja, za radarje ne blendam (zdaj jih bom pa fasal
grin1.gif
), blendam pa, če kdo nima prižganih luči.

Ne blendam zato, ker tisti, ki so malo čez omejitev, se itak ponavadi izmažejo, če le ne opletajo jezika (v nasprotnem primeru si po mojem itak kazen zaslužijo), tisti, ki so krepko čez, si pa kazen pač pošteno zaslužijo.
grin1.gif


Naj se udrihanje začne.
zmaga.gif
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Zanimivo bo spremljat kako hitro se ti bodo te štiri zvezdice spremenile v eno
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: