"Izboljsanje varnosti v cestnem prometu"

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Situacija:

Grem domov danes 17.11. ob 3h zjutraj.

Peljal sem se kar prek velikega kosa LJ. Šmartinka, dunajska, celovška, tivolska, tržaška, dimičeva ipd... Še spraševal sem se, kje je kakšna policijska patrulja. Nikjer nobenega. Kaj šele, da bi kje postavili radar.

No, ko sem prispel na obvoznico in šel proti Vrhniki je pred izvozom Brdo med tistimi visokimi količki stal avto. Nič označen. Malo se mi je zdelo sumljivo, ampak itak smo navajeni na bele kangooje, focuse... Ta avto je bil temne barve. Črn ali pa temno siv. Še najbolj se nagibam k Xsari Picasso. Bil pa je enoprostorec.

Ko sem pripeljal mimo, se je rdeče pobliskalo.

Preklel sem vse živo. Omejitev je na tistem delu 80. Seveda zaradi dela na cesti in ovinka. Ampak ob 3.08 zjutraj je tam "dead zone". Še avtomobilov praktično ni, kaj šele dela na cesti?!

Pripeljal sem "astronomskih" 120km/h...

Zjutraj sem klical na Rhit in pograjal tako ravnanje. Kar nekaj jih je klicalo za mano in so se strinjali z mojo grajo. Edino en zakompleksanec je rekel, češ, kaj pa divjam. Nima veze, ali je to ob treh zjutraj.

Hotel sem povedati, da po celi LJ, ni bilo ene patrulje, kaj šele radarja.
Kje je nevarnsot večja? Ko se peljem po obvoznici 120, ali ko nek mulo po tržaški ali pa celovški razkazuje makino od fotra in pelje 120?!?!

Seveda tam nikoli ni policistov. Oni so tam, kjer je varnost ogrožena. Oni kasirajo v 90% tam, kjer se zgodi največ nesreč in kjer je varnost v prometu res ogrožena. Imbecili oderuški.

Tega ne pišem zato, da bi se smilil samemu sebi. Pač požrem tisto kazen.

Ampak gre se za princip, ker ničkolikokrat doživim da ti imbecili merijo na stari cesti LJ-Vrhnika tudi ob 2h zjutraj, ko ni nikjer žive duše. Omejitev 50, večina pa se vozi tam 70. Ko pa otroci hodijo v šolo ni nikjer nobenega!!!!

Mail sem poslal tudi na Pop tv, v upanju, da bom dobil kak kontakt in da bom lahko ob podobni situaciji poklical kamere, da naredijo kak lušten prispevek o "izboljšanju varnosti v prometu"...

Skratka, tak način kasiranja se mi zdi naravnost izigrantski ali mogoče bolje - provokativen.

Omenil bi še to, da je v tujini na veliko mestih ponoči dovoljena višja hitrost.

Najbrž sem še kaj pozabil omeniti, ampak bistvo sem povedal. Kasiranje je na prvem mestu, varnost je drugotnega pomena.

BRAVO POLICISTI
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Zal ne socustvujem s teboj. To pa zato, ker se se nisi naucil, da zivljenje ni potice in da popolne pravice na svetu ni in je nikoli ne bo. Prej kot se bos sprijaznil lazje bos dihal. Je pa po mojem mnenju 40 na uro cez omejitev ze kar lepa stevilka. Sicer pa neko tezenje z novinarji in ne vem cem je tu povsem nepotrebno. Radar na tem mestu ni prvic. Peljal si prevec in sedaj si jezen na vse samo nase ne, na kar bi bil lahko upraviceno. Pa ne vzeti tega kot napad, samo taka pac so dejstva.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ne vem točno kje je tole, ker včeri sm se tudi jest takrat pelov iz Lj. Šel sem iz Celovške na obvoznico in potem mimo izvoza za Brdo proti Vrhniki. Samo se ne spomnim nobenga avta ali da bi se kej bliskalo. Si šel ti iz druge strani?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Radar je bil takoj ko se klanček in ovinek končata.

@ shumi:
Nikjer ne jokcam in se ne smilim samemu sebi. Povedal sem dejstvo, da je radar tam zgolj za kasiranje. Tudi rekel sem, da bom zadevo plačal. Najeda mi namen postavitve radarja. In zaradi takih situacij je dobro vsake toliko tudi kakšen prispevek s strani medijev naredit.

Zakaj pa ob 3h zjutraj ni v centru LJ radarja, kjer ga kakšen frajer mimo Uršule stisne tudi preko 100? Zato, ker je mogoče samo eden ali dva taka. Ampak če se v centru kaj s tistim avtom zgodi(guma poči, pijan voznik ipd), je naokoli polno ljudi in seveda tudi avtomobilov. Kaj se lahko zgodi je nepredstavljivo v primerjavi s tem, če mi na obvoznici guma poči. In 500EUR - 1000EUR je premalo za njih. Po obvoznici pa ponoči čisto vsak tam pelje vsaj 100. Pa jih v parih uricah pripelje 50 in vsak dobi 70EUR polovične kazni, pa smo na 3,5kEUR...
Peljal sem 120, kar se mi za dotičen odsek ob taki uri ne zdi veliko. Prosim, da ne nabijaš tja v tri dni in se malo zamisli ali ne bi bilo bolje kje drugje ob 3h zjutraj postavit radarja? Ali še bolje - ali ne bi bilo bolj pametno postavit kontrole in preverjat psihofizičnega stanja voznikov?!
In povej mi brezmadežneš, kdaj si pa ti peljal 80 na tistem delu obvoznice ponoči? Tudi čez dan še nisem srečal avtomobila, ki bi peljal 80 tam. Dela na cesti ni več btw...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Prosim, da ne nabijaš tja v tri dni in se malo zamisli ali ne bi bilo bolje kje drugje ob 3h zjutraj postavit radarja?

Večno vprašanje revčkov, ki priletijo na radar...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ti zelo privoščim, da boš ob par evrčkov čimprej na podoben način kot jaz.

Malo bolj konstruktivno razmišljaj. Če se že grejo varnost, naj se grejo varnost in ne kasiranje. A ti je to težko doumet? Še tretjič povem, da bom plačal kazen in ne jokcam zarad nje. Gre se za princip.
A se ti ne zdi pametneje ustavit divjakov, kjer je to potrebno? Pa govoriš mi kot da bi 200km/h priletel tam čez.
bonk.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:

Malo bolj konstruktivno razmišljaj. Če se že grejo varnost, naj se grejo varnost in ne kasiranje.

Pri tebi so dosegli oboje. Pokasirali bodo, pa še nikoli več se ne boš tam vozil 120km/h...torej so tudi nekaj naredili za varnost. A ni res?
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ce bi postavili radarje na vsak vogal bi pa spet trobili, da zivimo v policijski drzavi in ne vem kaj se. Zresnite se, policaji so na cestah, kje in kdaj je pa popolnoma brezzveze razpravljat, tebi ne bi bilo prav niti ce bi te dobili, ko so te pred vrtcem namerili 60 namesto 40 recimo. Placas in cao.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Hehe, čez dan je bil pa Focus z radarjem tam. Sem ga na žalost zelo pozno opazil, zelo verjetno bo položnica. J... ga po skoraj 10 letih brez me ne bo pobralo ...
Ampak zato tam ne bom peljal nič počasneje, SoulMan. Vse skupaj mi je le lekcija, da je treba bolje opazovat okoli sebe.
Upiwaly: se strinjam. Tisto malo radarjev, kar jih imajo, naj ob mestne ulice parkirajo ponoči.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Vama še kar ni jasno ne? Kaj so pridobili na varnosti ko so tam postavili radar? Ne govorim, da bi ga bilo treba povsod postavljat, ampak je iz vidika varnosti bolj smotrna postavitev kje v mestu ob taki uri.
Pa kaj mi pametuješ o nekih vrtcih? Ravno to sem malo prej omenjal - naj postavijo radar takrat in tam, ko/kjer otroci v šolo hodijo, ne pa ob 2h zjutraj na isti lokaciji. A se ti norca iz mene delaš, ali samo nočeš bistva mojega posta razbrat?

In še za info - to je/bo moja prva kazen v 10letih vožnje. Pa sem v teh desetih letih naredil mnogo več kilometrov kot popvprečen državljan. Zaradi narave službe sem jih kdaj naklepal tudi po 100kkm/leto. Pa še enkrat nisem bil navzkriž z zakonom.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ojejej, da ti ne bo srca razneslo. Postavi radar na vsak vogal pa beri komentarje potem. Radar je bil tam in pika, placaj. Ne se pizdit za brezzveze. Radar je bil kjer je bil, ne vem kaj tebi ni jasno, da kolovratis s pop tv in ne vem cem se vse.

Jeza ti je zameglila um, morda takih niti ne bi smeli spustiti na cesto!
evil.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Joj pametnjakovič. A ti še enkrat napišem, da boš dojel? Pa gremo počasi:
1. rekel sem, da bom plačal.
2. postavitev radarja je idiotska in je tam zgolj za polnjenje proračuna in j.ebanje ljudi v glavo
3. naj postavijo radar tam, kjer je res nevarno, da se zgodi kakšna nesreča (npr zjutraj na logu, ko otroci hodijo v šolo, ne pa ob 2h zjutraj, ko tam ni žive duše)
4. kolovratim z mediji zato, ker mi zelo najeda, da nam plavci lažejo v ksiht
5. ni govora o postavitvi radarjev na vsak vogal. Še enkrat si preberi, kaj sem o tem napisal jaz in SJVT1.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
In še za info - to je/bo moja prva kazen v 10letih vožnje. Pa sem v teh desetih letih naredil mnogo več kilometrov kot popvprečen državljan. Zaradi narave službe sem jih kdaj naklepal tudi po 100kkm/leto. Pa še enkrat nisem bil navzkriž z zakonom.

To sam pomeni da si mel sreco da te v 10h letih niso dobili. In ce si enkrat vozil cez omejitev ob 3h zjutraj, ko se ti sigurno ni mudilo, verjamem, da si v 10h letih nestetokrat. Zato ne sprasuj nas o principih, ampak poglej raje vase in se navadi na red, se posebej ce mas familjo (ki zna zaradi prevelike hitrosti ostati brez ocka)...
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Aja, se to, ob 3h zjutraj sem tudi ze videl radar v naselju, celo dva na oddaljenosti 5 km narazen, kjer je omejitev 50km/h in zive duse ni bilo na cesti, zato ne misli, da je bil edini radar ki je kasiral tisti, ki bo tudi tebi pobral.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Glej...kakšna je razlika, če so stali tam, kjer so stali namesto da bi stali tam, kjer bi po tvoje morali stat? Ti lahko na popolnoma ravni, široki in pregledni cesti s 120km/h narediš isto pizdarijo, kot nekdo v naselju s 60km/h, če se zgodi kaj nepredvidenega ali pa kaj zajebeš. In ko boš razumel to, se ne boš nikoli več pritoževal nad merilno in kaznovalno politiko slovenske policije...

S tem apeliram na vse slovenske "strokovnjake" prometne varnosti.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
@upiwaly: saj se delno strinam s teboj, ampak yebi ga omejitev je omejitev. V Avstriji bi bila na primerljivem odseku omejitev 100 km/h

Brez veze se je razburrjati, ker ne boš dosegel ničesar. Zavedati se moraš, da takrat ko ne voziš po omejitveh (in verjetno nisi prvič) pač tvegaš, da te dobijo. Če te dobijo na tako butastem mestu, sicer še posebej peče, ampak kriv si sam.

Sicer bi pa tudi jaz rad videl malo več radarjev ob bolj kritičnih mestih. Saj bo bolje..
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ne ti meni o sreči, ker ne veš kako vozim. Zelo spoštujem predpise. Še posebej v naseljih. Da ne govorim še o kakem alkoholu ipd... Na cestah izven naselja se vozim v povprečju 90-100km/h. Kjer so postavljene omejitve 70km/h na kakšnem ravnem odseku ceste tudi vedno upoštevam omejitev.

Še enkrat za vse pametnjakoviče. Radar je bil in očitno bo še velikokrat tam zgolj in le zaradi kasiranja. Čisto nič drugega. Pika. Če si ne morete tega v glavo vbit vam ne morem pomagat. Zakaj pa npr ne postavijo kakšnega na celovški na mestu, kjer je takrat umrlo nekaj mladih atletov? Ponoči še nikoli nisem videl radarja na tistem mestu.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Še enkrat za vse pametnjakoviče. Radar je bil in očitno bo še velikokrat tam zgolj in le zaradi kasiranja. Čisto nič drugega. Pika. Če si ne morete tega v glavo vbit vam ne morem pomagat. Zakaj pa npr ne postavijo kakšnega na celovški na mestu, kjer je takrat umrlo nekaj mladih atletov? Ponoči še nikoli nisem videl radarja na tistem mestu.

In kaj bi se spremenilo, če bi bil na Celovški? Nekdo je prej napisal, da zaradi tega, ker bo dobil kazen ne bo nič počasneje vozil (ali nekaj podobnega). Čemu potem sploh kazni? Zakaj bi potem ti radar tiščal na Celovško, če itak ne bi bilo haska?
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Seveda, sedaj si pa ze celo zivljenje vzoren voznik, ki vozi po predpisih. Oh come on...
rolleyes-1.gif


Nehaj se hudovati nad tem kako je svet grozen in policija ter drzava nepravicna. V primeru atletov je bilo pa posredi se kaj drugega kot prevelika hitrost. In bedaki na cestah, ki tako vozijo vsak dan, gredo po gobe tako ali drugace, ce ne snamejo slucajno koga drugega prej. S postavljenim radarjem ali brez. Koliko ljudi vozi po omejitvah, ko prevozi radarsko kontrolo? Ja skoraj vsak pohodi plin za vsaj par km na uro. Torej po tej logiki bi moral radajre postavljat na 500 m? Pa smo spet nato pri jamranju cez demokracijo, policisjko drzavo in se cem. Zresni se, ce imas toliko km za seboj kot pravis imas vec kot 20 let. Pokazi to se na obnasanju.