Defibrilator v avtu

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
KarEn
Pri nas so pripravili tecaj za prve posredovalce. Kot vem zastonj.
Udelezbe je bilo precej
Ali so dobili kaj opreme, ki jo imajo doma pa ne vem. Zna pa biti da ja.
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Na 112 mislim da imajo lokacije defibrilatorjev( ce niste na domacem terenu)
Dokler se bomo mimo nesrec vozili v stilu BMK, vazno da posnamem (koper pred dnevi) pa res ne rabimo se dfb s seboj vlacit ;) ( za neke neznance, sam sebi ga itak ne moreš montirat)
Fiksni Defibrilatorji (na objektih )so priklopljeni na strom. Filanje baterije in baje ogrevani?)
Kje imaš to na 112?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Na 112 mislim da imajo lokacije defibrilatorjev( ce niste na domacem terenu)
Dokler se bomo mimo nesrec vozili v stilu BMK, vazno da posnamem (koper pred dnevi) pa res ne rabimo se dfb s seboj vlacit ;) ( za neke neznance, sam sebi ga itak ne moreš montirat)
Fiksni Defibrilatorji (na objektih )so priklopljeni na strom. Filanje baterije in baje ogrevani?)

eh, kakšen bz cinizem.

Sej point je, da je blizu. Za doma, za na poti. Tud če te doma rukne, družina ve, da je v avtu.

Sicer pa nisem mislil, da bi bil obvezna oprema.

Kaj ti pomaga, če veš kje je nekje v okolici? tisti pri tebi te ne bo pustil samega in te bo masiral. Preden pride še nekdo mimo, in da najde lokacijo na telefonu in se tja odpelje in nazaj pripelje je sigurno 5min in več...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če koga rukne, je najbolje, da imaš zraven sebe. Če je avto parkiran nekje zunaj, kje so ključi, pa prej je dobro vseeno poklicati 112, pa masažo srca bi bilo dobro cel čas delati, ne pa da leti tisti, ki lahko pomaga po defibrilator. Me zanima, kaj bi v takem primeru rekli na 112, če bi rekel, da je zunaj v vozilu naprava in boš v minuti, dveh ali mogoče treh nazaj z njo, si pa sam s človekom? Kaka je trenutna doktrina?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Če koga rukne, je najbolje, da imaš zraven sebe. Če je avto parkiran nekje zunaj, kje so ključi, pa prej je dobro vseeno poklicati 112, pa masažo srca bi bilo dobro cel čas delati, ne pa da leti tisti, ki lahko pomaga po defibrilator. Me zanima, kaj bi v takem primeru rekli na 112, če bi rekel, da je zunaj v vozilu naprava in boš v minuti, dveh ali mogoče treh nazaj z njo, si pa sam s človekom? Kaka je trenutna doktrina?
Sicer je pri teh stvareh OGROMNO improvizacije, načeloma pa bolnika ne zapuščaš. Sedaj, če je defibrilator res samo xx metrov stran, je res vprašanje. Ampak, če si sam, načeloma ostajaš pri človeku.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
ker se je ta teden precej govorilo o postopkih ozivljanja in ker je defibrilator resilni element, sem mal razmisljal, zakaj tega folk nima kar v avtih.

sigurno nas je kar nekaj potencialnih zrtev, in je fajn, ce je def pri roki.

gledam malo cene, cca 1500e, kar spet ni tako velik strosek, ce z njim lahko resis oceta, strica, brata, soseda ali mimoidocega na cesti.

kako je z vzdrzevanjem defibrilatorja? neki sem slisal, da je treba baterije menjavat...


pri vseh igracah, ki jih ima moderni moski, je lahko tud ena koristna vmes. :)
Jest bi prej predpisal to kot obvezo na vseh javnih mestih. Trgovina, bife, bencinska črpalka itd. Komot se da zadevo kot davčno olajšavo ali kaj podobnega, da ravno lastnik ne poje komplet stroška.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in kemb

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Bolj trotel ziher ne more bit. Ampak spet smo tam kot pri pomoči ob prometnih nesrečah, eni v šoku reagirajo, drugi zmrznejo. Fajn pa je, če nekdo, ki se je odločil pomagat ne rab razmišljat kje je najbližji defibrilator, ampak sam pogleda kje je prvi javni plac.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Ob tej debati mi prideta na misel tako Hribar kot Erjavec.
Sicer pa ne vem ce so na telefonu v kaki app dostopne lokacije dfb..
Ce pa poklices na 112 pa ima seznam dfb kot vem..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Dajte no...tu gori pol folka še avta ne zna jump-startat.....

dobr, pol je pa sploh bz, da imamo prvo pomoc v avtu in vse tecaje. druga polovica bi se verjetno lotila resevanja.

jest gledam to bolj tko, da je pac cimprej pri roki. kjer sem jest, je ponavadi avto blizu. doma, nekje na dopustu, delo na terenu...

da se pa nekje mimo pripeljes, pa tud ne rabis razmisljat, kje je javni dostopen def.