"Izboljsanje varnosti v cestnem prometu"

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Pa saj ti dopovedujem zakaj je tam 80. Vsi ti odseki, ki si jih naštel se zožajo v en pas in nato se ta pas vključi na drugo cesto. Tukaj je klanček in ovinek, pa še praktično nobeden se ne vključi na cesto na tistem uvozu. Sem lepo povedal, da se mi zdi npr bolj nevarno pred izvozom kranj, kot tukaj na klancu.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Za Grosuplje je kje zozanje? Na ovinku? Torej zakaj je na ovinku omejitev 80? Zato bucman, ker je to OVINEK, ki ga s 130 marsikdo ne bi zvozil, niti to ne bi bilo varno, ne pa zato, ker je cez 500 metrov priklop iz desne strani. In se na tem "upiwaly" odseku se spodaj cesta tudi zoza, ce se nisi uspel opaziti postavljenih kolickov in rumenih talnih oznacb.

In spet povrsno beres, situacije na Logu ne poznam torej prenehaj piskat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Kje pa so? Na kriziscu dunajske in tivolske? Pred vhodom v Namo?
A v Sloveniji je samo Ljubljana naselje? Pejt mal pogledat kolk se skozi naselja vozi na regionalkah. Recimo proti SG, ali pa ob Soči proti Kočevju ...
In tja sodijo radarji, najbolje kar fiksni (na AC pa sodijo prvide, da ki za razliko od fiksnih radarjev in raznih radarjev v focusih ne lovijo le prehitrih, ampak tudi tiste, ki počnejo res nevarne stavri, prehitevanja po desni, brez varnostne, izsiljevanje, extremno visoke hitrosti v prometu): v naselja ob lokalnih/regionalnih cestah, na nevarne odseke taistih cest izven naselja, pa tudi v večja naselja (koliko je že bilo smrtnih žrtev letos samo v Lj? 10? 15? Zanimivo, da v prometno razvitih državah počnejo točno to ... Ampak ne, pri nas je treba delat drugače, a ne? No ja, zato pa imamo tako, kot imamo ...
uf-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Prvi post:

"Peljal sem se kar prek velikega kosa LJ. Šmartinka, dunajska, celovška, tivolska, tržaška, dimičeva ipd... Še spraševal sem se, kje je kakšna policijska patrulja. Nikjer nobenega. Kaj šele, da bi kje postavili radar."

Ja, ogorčenje je samo nad LJ. Zato, ker je bilo to napisano.

Drugače so pa policaji tudi na regionalnih cestah, če slučajno nisi opazil. Vsaj v mojem koncu ponavadi stojijo prav v naselju (pardon - v grmovju tik za tablo, ki označuje začetek naselja
grin1.gif
).
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Model, ti si resno [censored]. Kot da nebi dojel bistva, kaj hočem povedat.
A si neumen, ali samo nočeš dojet, da obvoznica ni cesta izven naselja in da je število žrtev na AC in obvoznicah neprimerno manjše kot v naseljih
Men se zdis neumen ti ker v 100ih postih ne dojames da si vozil prehitro in da bo treba colat,
pa se tebi zdi da bi tam lahko vozil 200km/h al pa ne,ti si zato da se prilagajas.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Ne bos verjel upi, ampak vsako jutro ko se vozim v sluzbo vidim vsaj en radar, bodisi v naselju, bodisi blizu. Tako da ne govori, da ne opravljajo dela tudi podnevi. Zakaj ga ob 2h zjutraj ? Ja nasa draga policija hvala bogu dela celo 24h,
ne samo od 8-16. Tako ura sploh ni pomembna. Me pa neki zanima. Te tvoje nocne voznje po 1000km, pa se ocala imas,
jih med voznjo uporabljas in predvsem me zanima ce se na vsaki dve uri ustavljis, da se spocijes, ali kar 1000km v enem subu nardis. Pa ne gre tukaj za fizicno kondicijo...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Počakajmo še 100 postov...potem bo prišel na idejo (seveda po tistem, ko bo povedal svoje v Trenjih, Tedniku in Preverjeno), da bi bilo treba kaznovat policaje, ker stojijo na napačnih oz. njemu neprimernih pozicijah...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
A ste mal otročji vsi po vrsti
bonk.gif


In zate modrijan, ki si vso pamet sveta zaužil, pa ne vem če si mentalno na nivoju 15letnika - odvisno kakšne table so bile prej postavljene oz. če je bilo vmes še kako križišče - drugače pa tabla samo označuje neko območje naselja, in če že prej ni bilo znakov se pelješ toliko, kot izven naselja, to pa najbrž veš koliko je. Otrok
bonk.gif
Kakšna glupa preverjanja zastavljaš.

In ti raliart še eden izmed glupih komentarjev - plačaj, plačaj, plačaj, sam si si kriv. Pa, a sem kje napisal, da nisem kriv, da ne bom plačal? Kriv sem, plačal bom. Bistva pa še vedno nisi dojel
bonk.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Bistva pa še vedno nisi dojel
bonk.gif

Dojeli smo bistvo...radarji bi morali biti postavljeni vsepovsod, kjer ni tebe in kaznovati vsakogar, razen tebe. Če pa slučajno kaznujejo tebe, je pa to najmanj nesposobnost policajev, če ne že kakšno kršenje človekovih pravic.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Prvi post:

"Peljal sem se kar prek velikega kosa LJ. Šmartinka, dunajska, celovška, tivolska, tržaška, dimičeva ipd... Še spraševal sem se, kje je kakšna policijska patrulja. Nikjer nobenega. Kaj šele, da bi kje postavili radar."

Ja, ogorčenje je samo nad LJ. Zato, ker je bilo to napisano.

Drugače so pa policaji tudi na regionalnih cestah, če slučajno nisi opazil. Vsaj v mojem koncu ponavadi stojijo prav v naselju (pardon - v grmovju tik za tablo, ki označuje začetek naselja
grin1.gif
).
Jih tako redko vidom, da je kar smešno (razen ob raznih koncih AC ali na par znanih točkah v Lj). Še posebej ponoči, ko bi jih moralo na določenih odsekih biti največ ...
In od prvega posta se je debata sprevrgla o naseljih nasploh, vsaj jaz sem tako razumel, ne le o Lj...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Kozarec, ti si pa kar malo blontna a ne?
Kaj se obešaš na to LJ? Pač dal sem primer iz prve roke, ker sem se tisti večer vozil po LJ in sem točno videl, kakšna je situacija.
In glede smiljenja samemu sebi: Upam, da nikoli ne boš doživela, da se bo kakšen tvoj družinski član, znanec, kolega, fant sprehajal ob 2h zjutraj po centru LJ, ko bo hotel domov in ga bo pokosil nek pijan divjak, ali pa samo divjak, ne pijan. Policaji pa bodo prišli popisat zadevo, pa še povedali ti bodo - jah saj večkrat tukaj čez center divjajo. Samo mi imamo radarje in patrulje raje na obvoznici, da se tam red dela, ker je bolj pomembno. Mogoče boš potem dojela zakaj sem vse to napisal in koliko se smilim samemu sebi.

In še za konec. Veliko raje dam od sebe 1000+++EUR, v primeru da vozim 100 ali več čez center mesta, da kje drugje brezglavo divjam, prehitevam čez polne ali pa da bi vozil vinjen ipd. Težje mi je dat to polovičko, ki me bo zdaj doletela, pa ne vem, če bo čez 100EUR za plačat. V prvem primeru bi vsaj točno vedel, zakaj ga colam pa še veliko bolj bi mi zaleglo in bi vsaj kaj pametnega odnesel iz take lekcije.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam s tabo glede opcij postavitve radarja.
Tudi po naših krajih se isto dogaja. Radar je na dolgi ravnini izven naselja (v bistvu skoraj bob stezi, ker so z obeh strani zidovi) in lepo potem pokasirajo svoj delež. To, da bi bili precej bolj koristni v 5 km oddaljenem mestu jih ne zanima. Finančno bi bili namreč na slabšem.

Ampak tako je, pač se navadiš na lokacije in tam prilagodiš hitrost izven naselja. Moram pa reč, da so pri nas postali zelo izvirni pri iskanju takih lokacij
grin1.gif
.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Tam kjer se jaz vozim v sluzbo 10 minut PO postavitvi radarja vsi vozijo po predpisih, saj se jim blenda, po radiu itd..
Ko grejo stran se pa spet divja. Iz tega sledi, da mogoce ustavijo enega dva. Kar pomeni da so SAMO 2 naucili (upam)
lekcije. Na AC neben ne blenda, na dom jih dobi poloznico kar nekaj, kar pomeni da so VEC kot samo 2 naucili (upam) lekcije.
Edino kar bi pripomoglo k varnosti, bi bili stacionarni radarji v vsakem naselju. Pa en kup lezecih policajev. Ampak potem bi se uni s trdimi amortizerji v hondah
smile-1.gif
spet pritozevali.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:

Kozarec, ti si pa kar malo blontna a ne?




Jest sem ful blontna.



Ampak vseeno ne toliko kot ti, da bi se cmizdila po celi Sloveniji, če bi me slučajno radar napičil pri 50% prekoračitvi omejitve.
hysterical-1.gif


(sem že klela, ko mi je redar v neki vukojebini napisal listek za napačno parkiranje - PA ČIST NOBENEGA NISEM OVIRALA
evil.gif
).



@Guardy



Policaj je bil tam. Kaj konkretno je delal, mene običajno ne zanima (ne tiščim nosa skozi steklo, da bi preverila, ali stojijo tam v zasedi zaradi bančnega ropa, ali samo nadzirajo promet).



Kaj konkretno bi še lahko naredil, da se to ne bi zgodilo? Obveščal po radiu in s sireno vse upiwaly-e, da so tam prisotni?
hysterical-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Upam, da nikoli ne boš doživela, da se bo kakšen tvoj družinski član, znanec, kolega, fant sprehajal ob 2h zjutraj po centru LJ, ko bo hotel domov in ga bo pokosil nek pijan divjak, ali pa samo divjak, ne pijan.

Na primer ti, ker veš, da tam itak ni radarja in si lahko daš duška...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Radar je bil in očitno bo še velikokrat tam zgolj in le zaradi kasiranja. Čisto nič drugega. Pika.
Ja čudno.
A niso cestni radar pogruntal zaradi tega? Pač služi svojemu namenu. Kaj je tle narobe?
Neboš verjel, ampak blagajne v trgovini so tam tudi zato, da z njimi kasirajo. Ti trgovci ti poredni.