"Izboljsanje varnosti v cestnem prometu"

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
In ti raliart še eden izmed glupih komentarjev - plačaj, plačaj, plačaj, sam si si kriv. Pa, a sem kje napisal, da nisem kriv, da ne bom plačal? Kriv sem, plačal bom. Bistva pa še vedno nisi dojel
bonk.gif

Ti ne dojames,pravim placaj ker tako v nasi drzavi ko prekoracis omejitev,je.
Ti pa tega ne dojames in bi rad po svoje prilagajal omejitve,odvisno za kolk bos drugic prekoracu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Tam kjer se jaz vozim v sluzbo 10 minut PO postavitvi radarja vsi vozijo po predpisih, saj se jim blenda, po radiu itd..
Ko grejo stran se pa spet divja. Iz tega sledi, da mogoce ustavijo enega dva. Kar pomeni da so SAMO 2 naucili (upam)
lekcije. Na AC neben ne blenda, na dom jih dobi poloznico kar nekaj, kar pomeni da so VEC kot samo 2 naucili (upam) lekcije.
Edino kar bi pripomoglo k varnosti, bi bili stacionarni radarji v vsakem naselju. Pa en kup lezecih policajev. Ampak potem bi se uni s trdimi amortizerji v hondah
smile-1.gif
spet pritozevali.
Na lekcije kar pozabi, število nesreč letos je dokaz, da lekcije od višje kazni ni. Lekcija je samo videt policaja ob cesti.
V tvojem prvem primeru so policaji nekaj naredili za varnost (ker se ljudje peljejo počasneje). Naj pa cel dan tam stojijo, ali pa postavijo fiksni radar.
V tvojem drugem priemru za varnost niso naredili nič - vsi se vozijo )in se bodo tudi v prihodnje) prehitro.
Da je pa nalofga policija zagotavljanje varnosti, ne pa polnjenje proračuna pa, upam, veš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
jest se pa strinjam z upiwaliyem. Dejstvo je samo eno in edino, da taki radarji filajo samo proračun. In tale na tem delu na brdu postaja že stalnica! sm že od parih slišal kako ponoči težijo...

ja vsi nedolžneži... vozite 80....
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Danes sem se peljal 2x mimo odseka, kjer so me slikali.
1. ob 14ih in 2. malo prej ob 15.30. Vozil sem 80. Prehitela sta me dva šleparja, tretji me ni mogel, ker se je ranvno klanček začel. Naredil sem kar lepo kolono za sabo, da ne omenjam vožnje v "riti". Niti eden, ampak dejansko niti eden se ni peljal 80, razen tisti, ki so mi živčno v riti vozili, ker niso mogli mimo, ker je prehitevalni bil poln.
Da še malo omenim tudi "navidezno" delo na cesti in kot je schumi napisal - zoženje ceste. Ne vem, ali si slep, ali ti količki na vsaki strani dajejo vtis, da se cesta zoža? Zožanja ni. Je pa res, da ni odstavnega pasa - oziroma ni v uporabi(tukaj tudi stoji radar ponavadi)

No, začuda jih danes ni bilo tam. Da ne bom prehitro govoril - mogoče pridejo po polnoči.

In še replika na d.ebila, ki je usekal, da bom pa jaz tisti, ki bom zbil nekoga v centru. I.diot, malo se umiri s takim pisanjem, pa kakšno bolj pametno repliko daj
bonk.gif


Kozarcu je pa itak brezveze replicirat, ker se pred stop znakom še vedno ustavlja, da najde točko vidljivosti. In je najbolj sposobna voznica daleč naokoli. Vzor si mi, blondina
cheer.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:

Kozarcu je pa itak brezveze replicirat, ker se pred stop znakom še vedno ustavlja, da najde točko vidljivosti. In je najbolj sposobna voznica daleč naokoli. Vzor si mi, blondina
cheer.gif


Hm, ampak ce se ti ne ustavis pri stop znaku, to pomeni da ne vozis strogo po pravilih (aja 90% stop znakov je v naseljih).

No saj jaz tud ne ustavim na nulo, ampak jaz ne trobim da sem v naseljih vzoren voznik.



Pa pri stop znaku ne isces tocke vidljivosti. Praviloma po CPP se ustavis, pocakas, in se potem POMAKNES do tocke vidljivosti.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
ja sej edino ponoč so! vse so ponoči poslikali... čez dan je preveč avtov, pa fotoaparat ne bi mogu tok hitr prožit, ker 20 avtov, enega za drugim slikat ni enostavno! Ko govorimo o varnosti v mestu...

Pred 2 leti se je en policaj nastavil na začetek dunajske-slovenske in ciljal tiste k so peljali iz bežigrada proti centru. Stal je pa pri semaforju. Tm je par avtov ustavil, valda tm noben ne pele 50, ampak potem ga ni bilo nikoli več! Ne vem, a je ustavil kakšnega napačnega, pa je un šefu mal omenil, da tm je res brezveze da stoji, ker noben ne pelje 50, al kaj je bilo, vglavnem ni ga bilo več! pa bi lahko vsak dan 50 avtov ustavili... so pa še vedno na začetku celovške (čeprav jih tud že dolg nism vidu), merijo v smeri proti centru. No, to so edine kontrole hitrosti v centru lj! aja pa na tivolski, pr jelinčiču, kjer je veliko peščev in kolesarjev, katere ogrožajo divjaki k grejo 70.

no, na slovenski in dunajski jih nisem videl v 3 letih nikdar. in vem, kako je ko dobiš zeleni val... hitr je 100 notr. zanimivo bi bilo enkrat poslušat obrazložitev policistov, zakaj ni tukaj nobenega. ampak tko neuradno, ker uradno so itak tok sladki in bogaboječi, in varnostno usmerjeni, da si ne bi upali rečt, da je tam brezveze ustavljati, ker bodo ustavili kakšnega takega, k jih bo šefom zatožu, kaj težijo na dunajski ko pa se mu tok mudi na MNZ, k ma sestanek z višjim načelnikom policije... sej policajem (policajem, k na cesti stojijo, ne na splošno policija) se pa tud je.be... tm pisejo kazni za gsm, pasove, pa je... važn da so šefi zadovoljni, da je norma narjena pa je!
rolleyes-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ti ahmed otročji, a sploh veš, kaj sem hotel povedat? Se vidi, da si ali pred kratkim opravil cpp, ali pa si ga moral ponovno opravljati, ker ne razumeš popolnoma nič.
Če bi malo te svoje možgančke zalaufal, bi kaj hitro ugotovil, da govorim o praktičnosti vožnje. Ne moreš se strogo držat predpisov, ki veljajo za avtošole. In tipičen primer je stop znak. Če ti pa ni jasno, da hočem pokazat razliko med teorijo in prakso se raje ne oglašaj.
Gre se pa zato, da v teoriji je moj prekršek(50% prekoračitev) oh in sploh strah zbujajoča, če bi se pa kdaj tam mimo peljal, bi pa videl, da temu ni tako, kot nabija kozarec.

Msenjur, končno si še eden redkih poleg SJVT1 in mtl, ki me razume, kaj hočem dopovedat
cheer.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Poglej naslednjič ko greš mimo kako gredo črte iz prekinjenih belih v neprekinjene rumene in naprej spet v neprekinjene bele. Mislim, da ne potrebuješ metra, saj so enaki razmaki povsod. Res pa je, da preden sem dobro pogledal, sem mislil, da je zožanje tam...
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Gre se pa zato, da v teoriji je moj prekršek(50% prekoračitev) oh in sploh strah zbujajoča, če bi se pa kdaj tam mimo peljal, bi pa videl, da temu ni tako, kot nabija kozarec.

Torej tvoja 50-odstotna prekoračitev sploh ni bila 50-odstotna, ampak se je samo v teoriji zdela 50-odstotna, v praksi pa tam prekoračitve sploh ni bilo oziroma je bila, ampak so zanjo krivi policaji, katerim se je ta prekoračitev zdela 50-odstotna....
priden.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Si malo po svoje tolmačiš ne? Tako kot tisto prej o divjakih po centru. Govorim, da me tako obsojate, kot da bi 200 priletel tam mimo. Nikjer nisem tako glupo obrazložil stvari kot ti. Samo hočem povedat, da 120km/h tam mimo ni divjanje. Perfect blondina se pa obeša na 50% prekoračitev, kot da sem najmanj koga ubil in mi ta 50% zgleda bližje 150%
bonk.gif
A bo zdaj kaj bolj jasno, ali si v načinu tolmačenja in mišljenja tudi ti bolj podoben blondinkam?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Nikogar nisi ubil...še. Si pa za 50% prekoračil hitrost. Res ne vem, kaj hočeš dokazat? Plačaj, pusti policajem, da delajo svoje delo, drugič pazi in se nehaj pizdit... Jaz sem za hitrost plačal že...hm...nekajkrat. Ampak niti enkrat nisem nikjer jokal zaradi tega. Pač so me dobili...ups, ne. Me je tudi jebal zaradi pasa, ko je mimo v naselju (Šempeter pri Celju) s krepko stotico prižgala Civic sedan...pa kaj naj sedaj? Pretepem policaja, ker je mene jebal zaradi pasa, njega pa zaradi tega izpustil? Če nekaj zajebeš, plačaj za to pa bodi tiho. Jokaj pa takrat, ko se ti bo storila krivica...
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
upi poglej. kle sploh ne gre za predpise ampak za kulturo na cesti. in ob vseh tvojih postih upam da so vsi dobili obcutek kaksna je. pa zaradi mene lahko peljes direktorje vsak dan na sluzbene poti. ko bos pri sebi priznal, da imas vec srece kot pameti, ti bo pa marsikateri tukaj verjel.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
A tip je šofer direktorja?
hysterical-1.gif


Zdaj mi je pa vse jasno.
smile-1.gif


(škoda časa, ker te opice - plus one, ki jih vozijo - nikoli ne bodo razumele, da se pravila ne prilagajajo njim, ampak se morajo oni prilagajati pravilom.press)



Preklet dobro vem, o čem govorim, ker sem imela "čast" sprobat kar nekaj takih "direktorskih" voženj
crazy1.gif
.

(hvala lepa, ampak raje sem živa)



PS: Častne in hudo redke izjeme so seveda izvzete.



@upi - ne glih ne stojim pri vsakem stop znaku. Ko me bodo ustavili in ocolali, bom pač plačala brez enega hudega teženja po vseh mogočih medijih. Ker - je.bi ga - pravila so in jaz sem se sama odločila, da jih bom kršila. Kar ti - dete mamino - pač ne razumeš.



In se iskreno opavičujem, ker sem totalno imuna na tako dojenčkasto jokcanje.



Kot sem ti napisala na začetku - lahko debatiramo o spremembi pravil. Ampak NE TAKRAT, ko bo tebe usekal radar v rit. Takrat je, ti dete mamino, za take debate žal prepozno.
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Kozarcu je pa itak brezveze replicirat, ker se pred stop znakom še vedno ustavlja, da najde točko vidljivosti. In je najbolj sposobna voznica daleč naokoli. Vzor si mi, blondina
cheer.gif
Hm, ampak ce se ti ne ustavis pri stop znaku, to pomeni da ne vozis strogo po pravilih (aja 90% stop znakov je v naseljih).
No saj jaz tud ne ustavim na nulo, ampak jaz ne trobim da sem v naseljih vzoren voznik.

Pa pri stop znaku ne isces tocke vidljivosti. Praviloma po CPP se ustavis, pocakas, in se potem POMAKNES do tocke vidljivosti.

Sem že opisoval situacijo, ko so me z blendanjem in utripajočimi lučmi ustavili (2:30 ponoči), pa mi je rekel da sem prevozil stop znak. In sem mu lepo razložil da sem ga prevozil sicer, ampak da se vsak dan vozim tam in vem kako je križišče nevarno in se ne izpostavljam nevarnim situacijam, tokrat, glede na razmere (pogledal in bil pripravljen na ustavljanje) pa sem pač ocenil da se mi ni treba popolnoma ustaviti ampak sem samo spustil gas (on mi je rekel da tudi malo nisem pogledal in ustavil). Dal mi je še pihat ker sem rekel da sem spil eno pivo, pa sem pihnil 0.0 in šel. Sem hvaležen policistoma za razumevanje, da je ponoči tam ustavljanje na 0 res brezveze, ker že dovolj prej vidiš ob ustrezni brzini, da nobenga ni in lahko pelješ mirno tudi brez ustavitve. In takih je treba več. Pravila so sicer zapisana, ampak življenjskih situacij se ne da pokriti z zakoni, zato se rigidno tolmači zakone samo takrat, kadar je v ozadju kaj drugega, slaba volja policista ali pa kasiranje za izpolnjevanje norm.

In tudi sem že večkrat poudaril, zakaj se bi moral rigidno držati omejitve, če pa lahko peljem pod omejitvijo pa zletim s ceste, takrat bom kriv zaradi neprilagajanja hitrosti. No, če moram sam razbrati kdaj peljati pod omejitvijo, zakaj potem nisem sposoben razbrati tudi, kdaj lahko peljem nad omejitvijo (tukaj mislim striktno na AC)?

Upiwalyja razumem, s tistim pridržkom ki sem ga povedal že v prvem mojem postu v tej debati.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
No, če moram sam razbrati kdaj peljati pod omejitvijo, zakaj potem nisem sposoben razbrati tudi, kdaj lahko peljem nad omejitvijo (tukaj mislim striktno na AC)?

Največji dovoljeni hitrosti se ne reče zastonj "največja" dovoljena hitrost. To je hitrost, s katero se lahko najhitreje pelješ po določenem odseku. Lahko se pelješ manj, ne smeš se pa več. Kako je možno, da lahko tudi pri manjši hitrosti od največje dovoljene zletiš s ceste? Izredne razmere. Te mora voznik prepoznat in se jim prilagodit, torej ustrezno zmanjšat hitrost. To se od voznika pričakuje, prepoveduje se mu pa vožnja, hitrejša od najhitrejše dovoljene. Kaj je tu za filozofirat?

Tako je to zakonsko in tukaj nimamo kaj. Seveda pa vsi brez izjeme kršimo ta zakon. Včasih jo odnesemo brez posledic, včasih dobimo kazen, včasih pa se celo zgodi kaj hujšega. Je pa tu ena zanimiva in hudičevo pomembna razlika...eni kazen sprejmemo in si pri sebi rečemo, da se bomo poboljšali, drugi pa angažirajo vse medije v državi in javkajo, kje je pravica in če je njega nekdo kaznoval, zakaj ni še ostalih 100. In to je stvar, ki nam gre v nos...
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
@SoulMan: Boljs si napisu kot bi pa sam.
@Mis: Glede stop-znaka se ne bomo kregali, ker se vecino ljudi - vkljucno z mano - pri njem ne ustavi, ampak ga dajemo v isti kos kot trikotnik. Sem se pa obregnil k stavku zaradi stavka zato, ker je upi sugeriral, da kdor se pri njem ustavi, ze ne more biti dober voznik ker je bodisi bjontn, oz. svez. Halooo.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Zdaj si pa že malo prestopil meje s temi tvojimi izmišljenimi izjavami. Od kje tebi to, da jaz vozim direktorje? Že s tistimi tvojimi pripombami o providi in avstrijskih radarjih si mi stopil na živec, ker govoriš stvari, ki si jih napačno interpretiraš in potem me javno sramotiš.



In vsi ostali, ki ste na svoj način na to replicirali ste lepo pokazali umski nivo. Od kje vam, da jst pa kar direktorje naokoli vozim? Se vidi, da še zdaj v petih straneh niste dojeli poante tega "jokcanja".



In ko spet omenjate jokcanje. A kje piše, da nočem in ne bom plačal kazni? Skratka otroci, da večjih ni. A vam malo lizik raztalam, da se boste zamotli?



Edino žal mi je, da sem vas opozoril na ta odsek, kjer je omejitev 80 in da se večkrat zgodi, da je poleg podnevi še raje tam radar ponoči.



crashednburnt: Zbrisal žaljivke. Prosim, da jih v prihodnje NE UPORABLJAŠ VEČ!
 
Nazadnje uredil moderator: