bedaki na cesti

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.810
4.304
113
V vsakem primeru nimaš kaj preverjat stanja zavor z namenom strašenja. Potrebno se je zavedati, da so ta mala jajčka velikokrat podhranjena, za volanom pa sedijo vožnje nevešči voznik in voznice. Upam, da najdejo voznika v BMW-ju in mu dodelijo življenjsko lekcijo za kretenizem na cesti. Sama sreča, da ni nihče izgubil življenja.


Takega dinamičnega voznika sem imel jaz prejšnji vikend na Tržaški cesti... speljemo iz semaforja.... jaz peljem in pospešujem po desnem pasu,
na levem pasu drugo vozilo pospešuje in za njem potentnež v belem A4... ki mu hitrost vozila na levem pasu ni odgavarjala... hoče izvesti spremembo pasu na desno, tik pred mano, brez smernika, jaz peljem normalno in ker je očitno jaz nisem začutil, da bi po njegovem moral zavirati, da bo ona izvedel dinamični premik pol metra pred mano in tako je moral počakati 1,3sekunde, da je dobil dovolj prostora, da je lahko ves besen zapeljal tik predme in seveda konkretno pobremzal...
Zanimivo bi bilo videti, če bi prišlo do prometne nesreče, kako bi pisano gledal, ko bi jaz imel dokazila, da je namerno zapeljal predme in povzročil prometno nesrečo.... plačal kazen, plačal še škodo iz svojega žepa za poškodbe na mojem avtu.... Res brihtno...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Spoštovani kolegi, tukaj na Dunaju je kultura voznikov povsem drugačna, imajo pa neke druge cvetke: na vsake toliko se na cestnih križih (oziroma nad AC) pojavi znak IG-L, to pomeni uravnavanje količine izpusta v zraku. Iz 130 na 100, ali celo na 80.
Pa so mi zadnjič tule razlagali, da je pred časom šofer Tesle prekoračil to hitrost in dobil dve položnici, eno za prehitro vožnjo, drugo pa za količino izpusta.
Seveda je izpust električnih avtomobilov več kot zaskrbljujoč. Predvsem se pozna pri pospešku iz 100 na 120 km/h... :fredi:
Tako da, vozniška kultura je tule precej nad našo, kar pa se razuma tiče, smo pa tam-tam :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in koliko

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa še eden.

Celjski policisti so včeraj ustavili voznika v avtomobilu šole vožnje, ki je bil ravno na izpitni vožnji. Kandidat za voznika je moral opravljati preizkus alkoholiziranosti, ki pa je bil pozitiven.

Test alkoholiziranosti je pokazal 0,66 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka. Policisti so mu izdali globo v višini 1.200 evrov. Zoper šolo vožnje pa sledi prekrškovni postopek.
Kandidat je vozniški izpit za vozila B-kategorije opravljal ponovno. Policisti so mu vozniško dovoljenje vzeli že dvakrat.

https://siol.net/avtomoto/promet/pijan-na-izpitno-voznjo-484331

Kdo od treh v avtu AŠ je večji bedak? Voznik, inštruktor ali "izpitna komisija"?


PS: glede "izpustov" Tesle pa zelo birokratsko gledano, hitrejša vožnja pomeni prej porabljeno baterijo = pogostejše polnjenje = večji izpusti. ;)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Evo dveh debilov na naši AC. BMW nemška tablica, Mercedes slovenska.
Sem ju videl že v vzvratnem ogledalu, ko sta se igrala, kdo ima večjega (v ogledalu je izgledalo, kot da sta se že naslonila en na drugega, ko sta en proti drugemu zavijala), tako da sem se samo spokal stran, da sta šla mimo. Potem se je pa odvilo, kar se je.

V bistvu je še čudno, da še več nesreč. K sreči bi v primeru, da bi do česa prišlo, vsaj kamion ju zgazil in ne bi kakšna nedolžna družina v razmahanem Daewooju nastradala. Za mano ni bilo drugih, jaz sem pa tudi lepo držal varnostno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Hondi

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Ravno včeraj, tudi Primorska AC, sicer proti LJ.

Model v črni Meci, E klasa, se nabija na rit po vrhniškem dol. Desna špura polna kamijonov, leva kolona avtomobilov z hitrostjo 125 na uro. Bil sem predzadnji v koloni 10ih vozil. Model v meci se prerine preko zadnjega in se nabije na meni na rit. Umaknit se itak nimaš kam, razen če na silo zbremzaš. Mimo izvoza Vrhnika se naredi plac na desni, se jaz umaknem, ker se mi ni dalo ukvarjat z debilom.

Debil se scijazi mimo, itak manjava pasu v škarje in bremza na polno. Zadaj skoraj dobim v rit kombi in potem šleperja za kombijem. Model zgleda vseeno gleda ples tovornih vozil po odstavnem pasu in jupi.

Debil si misli končno sem 8 v koloni. Jaz spustim še enega mimo pospešim nazaj na 121 in se peljem do brezovice kjer sem šel dol.


Aja, debil v meci je medtem napredoval za eno mesto.

In nisem imel jajčka. Na srečo, nov avto z dobrimi bremzami. Šel bi tudi hitreje, če bi le lahko.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Dejansko (žal) nič posebnega za naše ceste, jaz imam živčne paciente za ritjo vsakodnevno in seveda je ravno prej opisano najhuje - AC, desni pas zaseden s tovornjaki, po prehitevalnem kolona osebnih s cca.115-125km/h. Še bolj se jim pa cufa v kolikor imaš pred sabo spodobno varnostno razdaljo, takrat so pa reakcije najhujše.
Resno razmišljam o kameri, ki bi snemala nazaj. Bi znala priti bolj prav kot pa za snemanje naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in Hanzi

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Dejansko (žal) nič posebnega za naše ceste, jaz imam živčne paciente za ritjo vsakodnevno in seveda je ravno prej opisano najhuje - AC, desni pas zaseden s tovornjaki, po prehitevalnem kolona osebnih s cca.115-125km/h. Še bolj se jim pa cufa v kolikor imaš pred sabo spodobno varnostno razdaljo, takrat so pa reakcije najhujše.
Imaš kar prav tole. Jaz jih takoj, ko je možno spustim naprej in še malce povečam varnostno...

Še kratka zbirka od zadnjih dveh mesecev.

Promet zadaj ni pomemben, v drugem posnetku tudi varnostna razdalja ne:

Ko se ti mudi greš pač v rdečo luč:

Včasih rabiš celo cesto :):

BMWji imajo serijsko napako :), včasih pa tudi na Twingu crknejo smerniki:

Pa še malo za eko fanatike. Zato je treba prepovedat vsa ICE vozila:p:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj to je hrošč tako hitro speljal, al se samo naslajaš "nad revežem", ki nima za boljšega iz VAG grupe?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim s čim si je zaslužil objavo in pripis "VW hrošč dim"?

Mogoče sem glup ampak razen belega dima, ki ga mimogrede tudi moj spušča zjutraj ko še ni ogret, nisem videl nič posebnega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Objavil sem ga izključno za eko fanatike, da so dobili potrditev, da so ICE gnusni.
Dim pa ni bil tisti klasičen ob mrzlem zagonu ;).
Torej, da bo vsem jasno: voznik NI naredil nič napačnega na tem video posnetku.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
oh tole z rdečo je dejansko že številka na 100%, vsakdo ki ima možnost zaviratu in ustaviti pri rdeči, bo šel 100% mimo, pa še globoke rdeče, sploh LJ.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.132
113
FB_IMG_1543652437784.jpg
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.095
113
www.adriamedia.si
Spoštovani kolegi, tukaj na Dunaju je kultura voznikov povsem drugačna, imajo pa neke druge cvetke: na vsake toliko se na cestnih križih (oziroma nad AC) pojavi znak IG-L, to pomeni uravnavanje količine izpusta v zraku. Iz 130 na 100, ali celo na 80.
Pa so mi zadnjič tule razlagali, da je pred časom šofer Tesle prekoračil to hitrost in dobil dve položnici, eno za prehitro vožnjo, drugo pa za količino izpusta.
Seveda je izpust električnih avtomobilov več kot zaskrbljujoč. Predvsem se pozna pri pospešku iz 100 na 120 km/h... :fredi:
Tako da, vozniška kultura je tule precej nad našo, kar pa se razuma tiče, smo pa tam-tam :evil:

No ja no, jodlarji pa res niso vzgled kulture. Bognedaj, da bi te kdo spustil da se vključiš v kolono, jahanje levega pasu ob praznem desnem in še in še ...
IG-L pa ni vsake toliko, ampak zelo zelo pogosto ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
No ja no, jodlarji pa res niso vzgled kulture. Bognedaj, da bi te kdo spustil da se vključiš v kolono, jahanje levega pasu ob praznem desnem in še in še ...
IG-L pa ni vsake toliko, ampak zelo zelo pogosto ...

Se ne spomnim, kdaj sem se nazadnje brez IG-L vozil po avstriji. In to ob vseh možnih urah.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jaz sem se kar precej prevozil brez IG-L .. je pa to seveda odvisno od vremena, gostote prometa itd.

Kar pa se tiče vključevanja, nikoli ni težav ... me prav zanima, če govorimo o istem Dunaju ...:evil: SJTV, mi morda želiš sporočit, da je kultura voznikov v SLO na višjem nivoju??? Morda pa jim ne ustreza tvoj način vožnje tam gor :evil::evil:
Kakorkoli, vsak ima svoje izkušnje z vožnjo pri sosedih in moje so pozitivne
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz sem se kar precej prevozil brez IG-L .. je pa to seveda odvisno od vremena, gostote prometa itd.

Kar pa se tiče vključevanja, nikoli ni težav ... me prav zanima, če govorimo o istem Dunaju ...:evil: SJTV, mi morda želiš sporočit, da je kultura voznikov v SLO na višjem nivoju??? Morda pa jim ne ustreza tvoj način vožnje tam gor :evil::evil:
Kakorkoli, vsak ima svoje izkušnje z vožnjo pri sosedih in moje so pozitivne

V zadnjem letu sem vozil - čez vikend ponoči, med tednom zgodaj zjutraj, med tednom zvečer, med tednom popoldan, v nedeljo zjutraj in VEDNO je bil IG-L. Kot da tabel sploh ne ugasnejo.