bedaki na cesti

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Sem mislil da ima "samo" vrata odprta! Karkoli, poleg tiste zgube ki vozi kontra je tudi snemalec dejanja aktualen za to temo (bedaki na cesti) če vozi sopotnico brez pripet po AC.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
No, jaz sem zgolj želel povedati, da gre za neko dokaj nepomembno zadevo iz vidika splošne varnosti za druge udeležence v prometu v primerjavi s kakšno bolj resno okvaro vozila, na kar običajno opozarjajo take rdeče lučke :)
Se pa drugače strinjam, da sopotniki morajo biti privezani pa basta. In to ne samo za po AC ampak povsod, nepripet sopotnik lahko namreč v primeru nesreče zelo poslabša situacijo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ta posnetek sem pa že videl, fcking priceless :D ampak ne gre pa za snemanje vožnje v napačno smer, ki se ne dogaja zelo pogosto in da ti točno takrat še en talent v kontra pripelje nasproti si res zadel tisto 1:1000000 :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Al pa če ima nek tovor na sovoznikovem sedežu ki sproži senzor?

Jaz sem tudi najprej na to pomislil, ko sem gledal video brez zvoka. Ko pa sem slišal še tist ženski glas pa sem hitro zaključil, da bejba res mora biti nepripeta saj nekje pač mora sedeti in če bi (pripeta) sedela zadaj bi na armaturki morala goreti zelena lučka bolj na levo na števcih glede na trenutno rdečo. Tako da pomoje res sedi spredaj in je nepripeta že toliko časa, da tudi tistega nadležnega piskanja v opozorilo ni več.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Vsekakor sem mnenja, da mediji takega posnetka ne bi smeli objaviti, ker gre za katastrofalno slab zgled vožnje enega bedaka, ki s prstom kaže na drugega bedaka. Snema voznik, "parkira" na prehitevalnem pasu, sedaj ste ugotovili še, da ima mogoče nepripetega sopotnika.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113

(Sem dal v to temo, ker je največ posnetkov, kaj se lahko zgodi na cesti.)
PES se je naveličal zime in poklical GO OPTI :eek:
in naprej v južne kraje :)
Uslužbenec jim je naredil lepo reklamo.

PS: je pa zanimivo, kdo je bil drugi voznik, ki je prišel pomagat (verjetno najmanjše in najcenejše vozilo na posnetku) "kje smeško prst gor?"
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Video vožnja v nasprotno smer. Že razumem, da divjaš v pravo smer. Ampak v napačno pa vlečejo in vlečejo.
Da pridejo prej do prvega izvoza? Namesto da čimprej obrneš.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Čaki ... - preehitela Pugija, potem jo bemfla "izbremza", pokne v kamion, ki nato izpari, odrsa preko desnega na levi pas in trči z fauvejem golfom. Kje je Pugi? Da se ni morda on tudi zakantal pod kamion in jih je potem oba odnesel NLP?

Pa da ne bo kdo mislil, da kakorkoli zagovarjam izbremzavanje kot ga je izvedel BMW.

Je pa še nekaj res - prejšnji ponedeljek - 153 km poti, od tega 100 km avtoceste - potreben čas vožnje 2:25 minut - povprečna potovalna hitrost: 63,3 km/h :jok::jok:
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Meni bi se tudi zdel izjemno zanimiv podatek o tem koliko časa je potrebovala da je prehitela Pugija in koliko še da se je potem vrnila na vozni pas. Zanimivo bi bilo slišati tudi kako se je lotila prehitevanja. Samo zaradi regularnega prehitevanja enega avta se tudi BMW voznikom ne utrga kr tako. Zagotovo je tale "varna voznica" pozabila omenit kak detajl.

Običajno so scenariji, ki jih sproducirajo Pugiji in Clioti takile (špekulacija povzeta po vsakodnevnih izkušnjah):
* Pugi na voznem, Clio trdo za njim. recimo nekje pri 100, 110.
* Po prehitevalnem "prileti" hitrejše vozilo, ali tekoča kolona, karkoli.
* Clio bumf na levo. Običajno brez žmigovca in brez kakršnegakoli samoohranitvenega nagona. Pač levo.
* Potem pa najprej 1 km na prehitevalnem 2m za pugijem.
* Potem začne počasi nabirat "hitrost", tako da se še 2 km pelje vzporedno z njim.
* Čez še 2 km je mogoče celo že mimo (če slučajno ne pozvoni telefon ali kaj takega).
* Potem pa še 1 km preden se (mogoče) umakne s prehitevalnega.
* Prej se umakne seveda še orenk zabremza na prehitevalnem.

Vse za varnost, hitrost namreč ubija.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
V vsakem primeru nimaš kaj preverjat stanja zavor z namenom strašenja. Potrebno se je zavedati, da so ta mala jajčka velikokrat podhranjena, za volanom pa sedijo vožnje nevešči voznik in voznice. Upam, da najdejo voznika v BMW-ju in mu dodelijo življenjsko lekcijo za kretenizem na cesti. Sama sreča, da ni nihče izgubil življenja.
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.464
113
Samo zaradi regularnega prehitevanja enega avta se tudi BMW voznikom ne utrga kr tako.

Heh, pa se jim. Ne samo BMW ampak na splošno dinamikom.

Recimo trije en za drugim prehitevajo tovornjak, od zadej prileti metek, blenda, trobi, leze v rit, skoraj zapelje na odbojno ograjo. Ko tile trije uspejo prehiteti tovornjak(še hujše, kaj če 2 od teh potem gresta prehitevati prvega, dinamiku zadaj se dobesedno odpelje :valjamse: ), bo raketa v veliko primerih:
- Prehitela, zapeljala pred prvega in žlajfala
- Zapeljala vzporedno s prvim in tako vozila, dokler se ne dohiti naslednjega tovornjaka

Že tolikorat videna situacija...
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in B81

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Zanimivo bi bilo slišati tudi kako se je lotila prehitevanja. Samo zaradi regularnega prehitevanja enega avta se tudi BMW voznikom ne utrga kr tako. Zagotovo je tale "varna voznica" pozabila omenit kak detajl.

Mogoče bi bilo zanimivo, nima pa nobene veze s tem, da je bil bmwjaš debil, ki bi moral kakšno leto odsedeti zaradi poskusa uboja.

Če nisi sposoben pohendlati tako osnovnih stvari kot je to, da nekdo pred tabo s 110 km/h prehiteva drugo vozilo, vrni izpit in se pojdi zaletavat z avtomobilčki v lunapark.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.821
504
113
Pa še eden.

Celjski policisti so včeraj ustavili voznika v avtomobilu šole vožnje, ki je bil ravno na izpitni vožnji. Kandidat za voznika je moral opravljati preizkus alkoholiziranosti, ki pa je bil pozitiven.

Test alkoholiziranosti je pokazal 0,66 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka. Policisti so mu izdali globo v višini 1.200 evrov. Zoper šolo vožnje pa sledi prekrškovni postopek.
Kandidat je vozniški izpit za vozila B-kategorije opravljal ponovno. Policisti so mu vozniško dovoljenje vzeli že dvakrat.

https://siol.net/avtomoto/promet/pijan-na-izpitno-voznjo-484331
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova