bedaki na cesti

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Tisti, ki so se nabili med vožnjo v koloni so imeli prekratko varnostno razdaljo, zadnji, ki je naletel, pa je imel neprilagojeno hitrost.;)

Sicer pa, če se zaletiš v koloni si verjetno bil preblizu ali prehiter.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Očitno imam res smolo, da sem moral kakšne 14 dni nazaj prehitet novega Porscheja nemških registrskih po desni, ker se je po gorenjski avtocesti pred tuneli peljal 100 na uro po prehitevalnem pasu, vozni pa prazen. Nisem mu nič blendal, samo počasi sem se mimo odpeljal po desnem (pa vem da ni prav).

Italijani niso dosti boljši glede prehitevalnega pasu, pa po Hrvaškem v sezoni tudi Poljaki boh pomagej.
Ravnokar sem se vrnil z "dirke" do Zagreba in nazaj. Tja je še šlo, razen da se je kamion vključil direkt na voznega, oni za njim pa direkt na prehitevalnega jaz pa v nizkem preletu.

Nazaj pa trije, štirje echt hoch deutcherji - lepo pospravljeni avti in "švabske" face not - kampirajo oz. vozijo 125 po prehitevalnem, medtem, ko se jim tisti, ki ga kao prehitevajo oddaljuje po voznem. Ko sem mu ene 10ič poblendal se je umaknil in nekaj pizdil, za mano pa spet na prehitevalnega čeprav ni bilo na voznem nikogar in sem se jaz tja zapeljal.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Nazaj pa trije, štirje echt hoch deutcherji - lepo pospravljeni avti in "švabske" face not - kampirajo oz. vozijo 125 po prehitevalnem, medtem, ko se jim tisti, ki ga kao prehitevajo oddaljuje po voznem. Ko sem mu ene 10ič poblendal se je umaknil in nekaj pizdil, za mano pa spet na prehitevalnega čeprav ni bilo na voznem nikogar in sem se jaz tja zapeljal.

:valjamse: Priceless :cheer::aplauz:

V takih primerih bi pa res najraje nekako ustavil to prehitevano vozilo z željo po obrazložitvi zakaj da fak je treba tako vozit.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
gufy: to je denarja, ki ga je samo še pobrat aka spisat treba, samo ni volje....

danes pri litostrojski so me kapsi presenetili.....tam 16:30 zavijanje levo proti centru bedak čez rdečo ko je bila patrulja že na zeleni naprej....samo lučke pa sirena za njim hehe....prav mu je, ko bi več takih kretenov kaznovali.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.020
113
Do naleta ni prišlo ker je policist dovolj hitro odreagiral.
Nisem spremljal, ce prav razumem, sprasujes kdo je kriv ce ti kolesar po kontra strani pripelje in ga ti nisi mogel pricakovati? Kolesar.

Kaj pa če kolesar pelje v pravilni smeri skozi rdečo jaz ga pa pri zavijanju desno pri zeleni nabašem da mi leti čez havbo ( vsak dan vsaj en tak ampak me počasi zapušča volja da bi jim ustavljal). A mi policist lahko kaj napiše ker vemo da v teorija in praksa ne štimata.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Un bo ziher kriv vožnje v napačno smer, ti verjetno ali mogoče, da si ga spregledal, o škodi pa bo odločalo višje sodišče.
Strinjam se da voznja v nasprotno.smer ni OK. Samo ne pozabi da je marsikje dvosmerna kolesarska. In tam bos pa zagotovo ti kriv, ce ga bos spregledal.
Prakticno (skoraj)/ cel Koper ima dvosmerno kolesarsko stezo samo ob enem robu ceste. Pa se kje se najde kaj podobnega

Upss, napacnemu odgovarjal, nekoga drugega sem hotel....
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Xara, ker je kolesar pravilno peljal čez cesto do otoka, Xara pa ni preverila "mrtvega kota" oz. spustila pešča/kolesarja čez prehod.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Sodeč po sliki nima semaforja dokler ne pride do sredinskega otoka, komaj tam je na stebru semafor in enako na drugi strani 4 pasovnice.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Pa dobro no, že preden prideš na točko kjer je xsara kolesarja vidiš že vsaj 100-200m prej, tako da, kdor ima tukaj težavo s kolesarjem ima težavo sam ssabo, ne s kolesarjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pa dobro no, že preden prideš na točko kjer je xsara kolesarja vidiš že vsaj 100-200m prej, tako da, kdor ima tukaj težavo s kolesarjem ima težavo sam ssabo, ne s kolesarjem.
To v gneči seveda ni res in je potrebno še kako paziti desno ogledalo in mrtve kote. Ureditev kolesarskega prometa v teh primerih je zanimiv paradoks, ko ima vozilo na desnem pasu dovoljeno "prehitevanje". Ker je tu tako, ne vidim resnega razloga, da tega ni denimo na avtocesti odkar ni več fičakov, ki niso imeli desnega ogledala.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113
Xara, ker je kolesar pravilno peljal čez cesto do otoka, Xara pa ni preverila "mrtvega kota" oz. spustila pešča/kolesarja čez prehod.
Dvomim.
Kolesar ima znak STOP - talna označba! Se mora popolnoma ustaviti! Se prepriča če lahko in potem čez.Xara ima prednost, ker ima samo znak Neprednostna cesta.
Pred semaforjem se ustaviš le, če ni talne označbe. Ustaviš se tam, kjer je talna označba - za njegovim hrbtom.
V danem primeru se kolesar vozi po prehodu za pešce. Tam mora kolesar iti peš?