bedaki na cesti

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jaz imam popolnoma nasprotne izkušnje. Da pravi Nemci brez sramu s porshejem tudi na šest pasovnici zavijejo na skrajno desni pas, če je prometa malo. To, kar se se fijaka z njihovimi tablicami po naših cestah z vozili nižjega srednjega razreda ali še manj in nekaj let starimi vozili, praviloma niso Nemci.
Očitno imam res smolo, da sem moral kakšne 14 dni nazaj prehitet novega Porscheja nemških registrskih po desni, ker se je po gorenjski avtocesti pred tuneli peljal 100 na uro po prehitevalnem pasu, vozni pa prazen. Nisem mu nič blendal, samo počasi sem se mimo odpeljal po desnem (pa vem da ni prav).

Italijani niso dosti boljši glede prehitevalnega pasu, pa po Hrvaškem v sezoni tudi Poljaki boh pomagej.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Saj tudi po Nemčiji je boh pomagaj.
Samo tukaj še gre ker sanjajo po sredini.
Najbolj srečen sem ko pride bauštela te se zaradi ozkega prehitevalnega pasa vsaj spravijo nazaj na voznega.
Sranje ko že danes lahko ima vsak butl avto in izpit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Oja vedno več hochdeutchsprachige Nemcev tako vozi. V zadnjih recimo 20 letih se je situacija grozno poslabšala. Včasih je bilo normalno, da je prehitevalni pas "rezerviran" za porše in ostale zelo hitro vozeče, drugi pa samo v "izrednem primeru prehitevanja" - sedaj je zaradi nenormalnega števila kamijonov na voznem pasu slika tudi drugje taka kot jo opisujete - pač navada. :(
14 dni nazaj sem sam doživel eno ''štopanje'' na prehitevalnem pasu, enkrat sem se pa jaz skoraj prepozno umaknil, ker ni bilo prostora na voznem pasu, ko je mimo en AMG padel. Pa je šlo večji del poti po prehitevalnem.
Me je pa spet ''guzil'' čez avstrijske tunele en šlepar in na koncu prehitel, tablica LJ. Mnjah.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Očitno imam res smolo, da sem moral kakšne 14 dni nazaj prehitet novega Porscheja nemških registrskih po desni, ker se je po gorenjski avtocesti pred tuneli peljal 100 na uro po prehitevalnem pasu, vozni pa prazen. Nisem mu nič blendal, samo počasi sem se mimo odpeljal po desnem (pa vem da ni prav).

Italijani niso dosti boljši glede prehitevalnega pasu, pa po Hrvaškem v sezoni tudi Poljaki boh pomagej.
Kerimi tuneli? Če šentviškimi, je tam lepo 100km/h omejitev... je za razliko od tebe upošteval omejitev.
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Kdaj, o kdaj, bodo naši modreci (palicaji) kaj reda naredili na slovenskih cestah...
Včeraj popoldne zastoj na gorenjski avtocesti proti Kranju zaradi prometne nesreče. Neki jebeni makedonci pa kar po odstavnem in potem vrivanje, izsiljevanje, spet prehitevanje po odstavnem itd. No, na koncu so odvili na Brnik, kjer niso bili kaj dosti hitreje kot ostali. Verjetno se jim je mudilo ampak jebemomater, zakaj si eni lahko vse dovolijo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kerimi tuneli? Če šentviškimi, je tam lepo 100km/h omejitev... je za razliko od tebe upošteval omejitev.
Ni bil šentviški, ampak tisti gor proti Jesenicam, je sicer tudi tam omejitev 100, ampak sem ga itak ujel že na ravnini s praznim voznim pasom, pred tunelom je pa zmanjšal na manj kot 90, pa sem šel lepo po desni mimo.
Mogoče nisem najbolj upošteval omejitve, on pa definitivno ne tega, da se nima kaj vozit po prehitevalnem, če je vozni pas prazen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.963
812
113
da ne bomo samo o "nemcih", ki kampirajo po prehitevalnem...

LJ dvopasovnica - recimo celovska.. zavijas levo (torej cez 2 pasova).. ko preckas nasprotni vozni pas - ti z leve ti sicer po kolesarski a v kontra pripelje kolesar (v določenem trenutku je zaradi svoje hitrosti - valjda "lovi" peščevo zeleno - v mrtvem kotu).. dobiš ga na haubo.. kdo je zares kriv? Tiste, ki se pripeljejo pravilno - torej z desne jih vidiš na daleč (ne glede na hitrost).
mal nacionalni šport tole kolesarstvo v kontra po LJ...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Un bo ziher kriv vožnje v napačno smer, ti verjetno ali mogoče, da si ga spregledal, o škodi pa bo odločalo višje sodišče.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Ne bom debatiral o tem kdo je kriv.

Dodal bom samo, da mi je ena največjih misterij tega sveta, kako da ne v Ljubljani do smrti povozijo vsaj enega kolesarja na dan.

Kolikor jih vidim, imajo večinoma samoohranitveni nagon nekje med ekstremnim wingsuiterjem in samomorilskim teroristom. Resno no, ko da bi bli robocop in terminator v eni osebi pa še odet v obleko od Iron mana zraven.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Zato, ker vsak ljubljanski kolesar, ki je na kolesu več kot tretjič ve, da ga skušajo avtomobilisti ubiti, in temu ustrezno vozi.
Prva kršitev, ki jo mora kolesar narediti (in jo naredi; dokaz je, da je živ) je ignoriranje 3. odstavka 4. člena ZPrCP. To je čisti temelj.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Dodal bom samo, da mi je ena največjih misterij tega sveta, kako da ne v Ljubljani do smrti povozijo vsaj enega kolesarja na dan.

To samo pomeni da je alterrealnost (sej-boš-že-vidu-pajkičar-k-te-bom-enkrat-nabasal-na-havbo-da-vidmo-kdo-bo-potem-jokal) ponavadi točno to (alterrealnost).
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Kdaj, o kdaj, bodo naši modreci (palicaji) kaj reda naredili na slovenskih cestah...
Včeraj popoldne zastoj na gorenjski avtocesti proti Kranju zaradi prometne nesreče. Neki jebeni makedonci pa kar po odstavnem in potem vrivanje, izsiljevanje, spet prehitevanje po odstavnem itd. No, na koncu so odvili na Brnik, kjer niso bili kaj dosti hitreje kot ostali. Verjetno se jim je mudilo ampak jebemomater, zakaj si eni lahko vse dovolijo!

Policija bi morala NONSTOP vozit po AC in umirjat divjake....v primeru nesreče bi morali biti prvi na licu mesta in omogočat reševalni pas, ne pa da se gasilci in reševalci ukvarjajo s tem, ko je vsaka sekunda dragocena. Padalce pa bi bilo potrebno vdarit po žepu, pa ne simbolično, ampak....:eek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Z velikimi koraki bi predvsem morali uvajati tehnične avtomatizirane rešitve za nadzor prometa. Če imamo lahko N-portalov za kontrolo DarsGo, bi morali imeti tudi X točk, kjer avtomatika kontrolira obnašanje voznikov na cesti in je tudi verodostojna osnova za preganjanje prekrškov.
Kontrola prometa ne more biti odvisna od tega, da se je mogoče na nekem območju Slovenije zgodilo nekaj izrednih dogodkov, kjer je potrebna policija, pa še nepričakovano veliko zaposlenih je denimo na bolniški, pa dopusti ...
Pri nas se seveda začne že pri sprejemu ustrezne zakonodaje, ki bi to omogočala. Najlažje je vladi popraviti nekaj členov in dvigniti kazni, poslanci pa dvignejo šapice in to sprejmejo. Kar je več, zahteva konkretno delo, študij praks od drugod in tako naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Če se je Makedoncem mudilo ujeti letalo (= izvoz Brnik), bi to deloma razložilo prehitevanje po odstavnem pasu, ne pa tudi upravičilo.

Glede kolesarja v napačno smer in trka z avtom pa tudi mene zanima preverjen odgovor. Apollo8, morda veš?

Ni v LJ, ampak drugje: sam sem že parkrat takim kolesarjem presekal pot pri zavijanju, a sem se ustavil in prijazno, dobronamerno razložil, da z vožnjo po pločniku (kjer ni kolesarske) v napačno smer tvegajo dvoje: svojo kožo (ker jih avto ne pričakuje) in denarnico.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.324
113
Nisem spremljal, ce prav razumem, sprasujes kdo je kriv ce ti kolesar po kontra strani pripelje in ga ti nisi mogel pricakovati? Kolesar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette