bedaki na cesti

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Nič posebnega. 3 dovozi do hiš pri katerih po vsakem dežju nanese en kup peska do ceste
20180711_221000.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Ajd ta je bil biser, je sel celo rikverc.
V ponedeljek me je po odstavnem.pasu pri Brdu prehitelo vsaj 10vozil. Sam sel potem za Brdo ven, tako da ne vem, ce niso potem kar do brezovice potegnil po odstavnem
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Sem sel ze nekajkrat tule mimo, pa.grem raje po cesti {40+kmh ker je rahlo navzdol)kot pa po kolesarskih kuclih in sodru, ter loteriji da te bo nekod veselo zbil ker bo z dvorisca zapeljal veselo do ceste. Mi je bla lepa sola pred velano v lj, ko sem sel preko havbe bmw
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.327
113
Od Bleda proti LJ, bel pasat CC zelene tablice, znotraj pod vrhom sipe utripala modra luc. Sam sem ga opazil in se mu umaknil, sicer je moral na polno prileteti. Pred mano ga kolona ni opazila in je prehiteval po desni. Kaj bi to bilo zaeno vozilo, da lahko uporablja modro luc, ki je sicer bila precej slabo vidna?
V republiki sloveniji lahko svetlobne in zvocne znake za prednost uporabljajo:
- policija
- resevalci
- gasilci
- civilna zascita (v to sodijo jamarske, potapljaske, itd sluzbe)
- prometni inspektorat
- dars - nadzorniki
- vozila dezurnega preiskovalnega sodnika
- vozila dezurnega okroznega drzavnega tozilca
- vozila vojaske policije
- vozila mobilne enote veterinarske inspekcije
- carina/furs
- pravosodna policija
- vsa vozila drzavnih organov, ki se uporabljajo za prevoz varovanih oseb (beri: za prevoz varovane osebe se lahko uporabi tudi vozilo, ki je pisano na vlado oz ministrstvo in se pri tem uporablja svetlobne znake)

Ti opisujes zeleno tablico (a prvi dve (tri) crke so zelene? Lahko bi slo za diplomatsko vozilo, ki nima pravice do uporabe modre luci

Sicer pa ni malo voznikov, ki imajo v svojih privat vozilih montirane modre luci in jih pac zlorabljajo. Ne vem a se komu dvigne pri tem al ne....ampak ok...
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Nas balkance in posledično tudi tujce samo palica ( beri kazen ) spametuje. Pa ne kazen 200€, oziroma polovička.

Na prizorišče nesreče bi morala najprej priti policija, da zavaruje kraj nesreče ...da naredi red...ne pa da prosijo, pa jočejo...

V poletnem času bi lahko bili policisti na motorjih več prisotni na AC in na ostalih cestah.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
kaj ima Polcija za prosit? lepo listek pa mir.


A listek pomaga, da ta kamion potem kar izgine? :eek: ... Listek je resitev samo za to, da bo mogoce (MOGOCE) naslednjic ta voznik drugace reagiral ... ne resi pa trenutnega polozaja... oz. ga se poslabsa, ker pisanje listka tudi traja nekaj casa... tega pa policija v takih situacijah nima ravno na pretek ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Ne pomaga, morda se bo pa zammislil drugič (če pa ne bo, so pa druge sankcije)...imamo premalo Policije na cestah, sploh AC - kje so?
Čas je hipotetičen, naj redarje pošljejo, mislim, za kasirati upravičene kazni nimaš kadra in časa? Kot, da bi v Mercatorju ti trgovec ne bi želel zaračunati stranki hrane? Halo?

Pa naj že enkrat uvedejo stopnjevanje kazni...prvič tok, drugič 50% več, tretjič 100% od drugič....Slovencu kultura ne pomaga, ampak samo trda roka (palica), smo hlapci.

od leta 1991 ni reda na cestah, saj ga nikoli ni bilo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
10h10 hours ago
Išče se avtor videa, ki je bil objavljen na @24ur_com v zvezi z jeznimi policisti, ki se prebijajo na kraj nezgode na Štajerki! Zanima nas, če so se vzdrževalci resnično pred nastankom posnetka prebijali po desnem pasu! TEMU JE POTREBNO NAREDITI KONEC! #rešiživljenje #LevoDesno



To resno? Cestarji tišali po odstavnem??! Potem ni čudno, da ob posnetku vse križem-kražem stoji. In posledično niso kamioni krivi ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
To resno? Cestarji tišali po odstavnem??! Potem ni čudno, da ob posnetku vse križem-kražem stoji. In posledično niso kamioni krivi ...
Saj je na rtv bilo (pred sprejetjem zakona o resevalnem pasu) lepo prikazano na porocilih kako cestar rine iz odstavnega pasu na vozni pas, intervenfijsko vozilo pa. iz voznega pasu na odstavni pas. Razlike je bilo manjnkot kinuto med njima.
Mogoce imajo se vedno isto prakso. Je pa to pocetje zagotovo zabelezeno na kamerah in naj pridobijo posnetke.