AVP nesreča s službenim vozilom

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A je morda parkiral na mestu rezerviranem za invalide, da je taka gonja?

Človek je zapeljal na žebelj, pnevmatika se je praznila in edino varno mesto je našel na tistem mestu. Odhitel je domov po rezervo in pribor za menjavo. V kleti, kjer ima pripomočke ni signala, avto ima po homologaciji velike in težke pnevmatike, ki človeka neveščega prenašanja le-te v eni roki in pribora v drugi uščipne v križu. In v krvi ni imel 0,2.
Vmes pa je 3 kratke butnil, tak kot vsak vulkanizer, preden gre kolesa šraufat.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
V glavnem dec je bil nabit, pa se lahko zdaj ven vleče na ne vem kakšne načine.
Seveda ima veze in bo šlo skozi.

Precej me moti da je en pijančk tisti ki določa zakon o omejevanju alkohola v prometu. A ne znajo enega treznega dobit

Kam smo mi prišli....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.679
3.561
113
Če si ves čas na 1.0+ je praktično popolnoma vseeno ali je meja 0.5 ali 0.0 ali nekje vmes.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Kar se policije tice: zakonodaja je taka, da ce jo zelo striktno upostevas, je res (lahko) razlaga taka kot je. Lahko je tudi drugacna. Tu se pa loci seme od plevela. Tudi v policiji.
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Zakonodaja je popolnoma jasna. ZPrCP v 109. členu nedvoumno določa kaj je prometna nesreča. Zakaj kranjska policija zadevo obravnava zgolj kot dogodek, pa vedo samo oni...


109. člen (prometne nesreče)

(1) Prometna nesreča je nesreča na javni cesti ali nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cestni promet, v kateri je bilo udeleženo vsaj eno premikajoče se vozilo in je v njej najmanj ena oseba umrla ali je bila telesno poškodovana ali je nastala materialna škoda.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.679
3.561
113
Koliko aresta praviš da je za navaden gumidefekt? Kaj pa za na robniku počohano radkapo? Pa jasno, k vsakem vulkanizerju postavit eno patruljo in kaznovat vsakega, ki pripelje gumo zaflikat da je spyzdil s kraja nezgode. Saj zakonodaja je jasna.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
... ali je nastala materialna škoda.
Med vožnjo sem preluknjal pnevmatiko. Kljub padanju pritiska sem vožnjo nadaljeval, da sem prišel do svoje vukoyebine, kjer sem bil na varnem in poskrbel za skoraj popolno saniranje (materialna škoda je dobro prikrita). Od tam sem se odpeljal kot, da se nič ni zgodilo.
Upam, da me kdo ne prijavi zaradi pobega s kraja ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Zakonodaja je popolnoma jasna. ZPrCP v 109. členu nedvoumno določa kaj je prometna nesreča. Zakaj kranjska policija zadevo obravnava zgolj kot dogodek, pa vedo samo oni...
Ni cisto tako. Ce gumo sesujes v udarni jami, je sicer nastala materialna skoda, ne gre pa za nesreco.

Zadevo se da nategovat v vse smeri. Kok je pa to moralno je pa drugo. Da vidmo zdej sarca in standarde.
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Koliko aresta praviš da je za navaden gumidefekt? Kaj pa za na robniku počohano radkapo? Pa jasno, k vsakem vulkanizerju postavit eno patruljo in kaznovat vsakega, ki pripelje gumo zaflikat da je spyzdil s kraja nezgode. Saj zakonodaja je jasna.

... ali je nastala materialna škoda.
Med vožnjo sem preluknjal pnevmatiko. Kljub padanju pritiska sem vožnjo nadaljeval, da sem prišel do svoje vukoyebine, kjer sem bil na varnem in poskrbel za skoraj popolno saniranje (materialna škoda je dobro prikrita). Od tam sem se odpeljal kot, da se nič ni zgodilo.
Upam, da me kdo ne prijavi zaradi pobega s kraja ...

Ni cisto tako. Ce gumo sesujes v udarni jami, je sicer nastala materialna skoda, ne gre pa za nesreco.

Zakonodaja je jasna, zakonsko je vse zelo dobro opredeljeno. Jasno je kdaj gre za nesrečo, kdaj gre za pobeg in kakšne so dolžnosti udeležencev in policistov kadar gre za nesreče z materialno škodo. Jasno je tudi kdaj nekdo je in kdaj ni odgovoren za prekršek, ki ga je storil.

Kok je pa to moralno je pa drugo. Da vidmo zdej sarca in standarde.

Šarčevi standardi bodo padli takoj, ko ga bo Alenčica stisnila za jajčka in mu ogrozila obstoj koalicije. Velov je namreč iz njenega kadrovskega bazena. To je pač lepota večstrankarske demokracije, ki se jo gremo pri nas.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Osnova nomotehnike je abstraktnost predpisov. Tko da ne tok opletat kako je vse jasno in nedvoumno. Ce pa vztrajas pa razlozi zakaj imamo tok sodb na vrhovnem in ustavnem, ce je zakonodaja tok jasna in nedvoumna.

Smartass