Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nikoli ni prepozno. Vse se da, folk bi lahko nehal tam kupovat in bi se že poznalo. Tukaj se vidi, da država subvencionira, ker plače so zrasle, pošta mora tudi kaj zaslužiti..je pa res da je marsikaj iz kitajske narejeno v zaporih in delovnih taboriščih. Tam je vse zastonj in to se podpira.
Kajpa, v zaporih in taboriščih postavljajo visoko tehnološke tovarne. :nigladek:
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Nikoli ni prepozno. Vse se da, folk bi lahko nehal tam kupovat in bi se že poznalo. Tukaj se vidi, da država subvencionira, ker plače so zrasle, pošta mora tudi kaj zaslužiti..je pa res da je marsikaj iz kitajske narejeno v zaporih in delovnih taboriščih. Tam je vse zastonj in to se podpira.


problem je v tem, da če že v svojem stanovanju pogledaš imaš 80% stvari narejenih na Kitajskem, zdej kako to obrnit, pa, da se ne bo tebi poznalo v denarnici na leto par 1000€, težko boš folk prepričal naj na letni ravni odšteje par 1000 ali 10000€ več zato, da zadeva ne bo kitajska
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
ksz
kitace je treba ustaviti in ustavili bomo tako, da ne kupujemo njihove izdelke. Vi se ne zavedate, da tja kamor poseže kitajska noga, ni za ljudi nič dobrega.
blagor se našim oderuškim trgovcem, dokler imamo v SLO take ovce bo njim šlo zelo dobro:bonk:

kaj predlagaš? .... da kupujemo pri domačih trgovcih, ki nam prodajajo popolnoma enake izdelke z 1000+% marže?:bonk:

izvoli, vesel sem zate, da kupuješ zadovoljen :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

sad

Guru
24. avg 2007
20.512
9.214
113
Malo preberi kaj je napisal, pa probaj razumet.
Škoda sicer, da se tega v današnjem svetu ne da izvesti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj? Itak je vse brez DDV od tam in ga moraš potem tu plačat/obračunat + carina.
Jaz oz. moja žena je pred novim letom imela dve pošiljki kot s.p. - poračunaš še DDV, ki si ga plačal z izhodnim in seveda carina - to je to.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Ma razmišljam, a bi bilo kot s.p. (al pa celo firma) vsaj kaj boljš z dostavnimi roki? Predvidevam, da je isto, ker je Kitajcu vseeno komu pošilja, razen če naročiš cel kontejner...
Glede davkov pa tud isti klinac, oz. po novem bodo in fizične osebe in s.p. na istemu, ker bodo tud fizične osebe morale plačevat ddv in carino.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot si sam ugotovil - pri dobavnih rokih jim je vseeno če je tudi Vlada RS naslovnik.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
En je napisal tole spodaj in pomoje bo kar držalo, tudi če gledam svoje pakete, se kar dolgo ustavijo v Liege, če grejo po tej poti.
Se mi pa zdi da trenutno je najhitrejša opcija special line - yanwen.

"
This bloody cargo port has literally ruined Aliexpress for most of western Europe. There's an article up online about the expansion of the airport in a deal with aliexpress, the belgian government actively lobbied for it while Germany and the Netherlands were also vying for it.

Somehow Aliexpress was convinced Belgium is not an inept country and the Belgians completely dropped the ball on this project, barely increasing their customs staff to accommodate a massive growth in transport. Now we all get to enjoy seeing parcels land in Liege and not be heard from for MONTHS at a time.

Earlier this year, I saw an entire season change before my parcel finally moved through, and when it did, the box was completely crushed under massive weight and broken.

All that time waiting only to have to pursue a refund anyway.

FUCK YOU BELGIUM, LITERALLY FUCK YOU. We could have had Germany just handle this shit easily. I bet Aliexpress is really pissed at how this went."
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Očitno so izumili nov način za goljufanje. 29.01. sem naročil zadevo v vrednosti 18$. 5.02. naj bi jo odposlali, cel čas je bilo na trackingu, da je stvar na poti, potem pa naenkrat, da je bila dostavljena in to glej 5.02. Status je potrjena dostava in zadeva končana. Tako da sedaj na Aliju nimam niti več možnosti pritožbe. Kaj storiti?


Alie.PNG
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zajebali so te očitno s tem, ko nisi bil pozoren, da je zadeva kao dostavljena in ti je sedaj potekel še čas za dispute. Ker drugače lahko dispute daš tudi za dostavljeno stvar, samo ti si zamudil.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To ni res. Vsakih nekaj dni sem pogledal na Parcels in vedno je bilo v tranzitu. Če si datume na sliki dobro pogledal, naj bi bilo dostavljeno istega dne kot odposlano in seveda nimam možnosti disputa. Torej čista goljufija. Pisal sem prodajalcu in če ne bo odziva, mu lahko dam samo negativno oceno, za denar se pa lahko verjetno obrišem.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kaj ni res? Jasno mi je, da zadeva ni mogla biti dostavljena. Je pa jasno, da ti je sedaj potekel tudi čas za dispute, ker nisi bil pozoren ... tudi če bi bilo še vedno v transitu, danes disputa ne bi mogel več odpreti, ker je rok potekel.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Piše, da je prišlo ob 17.05 na Kitajsko (Wulum...)...
Če pogledaš prejšno postavko piše da je iz Kitajske ob 17.00 odšlo v drugo Kitajsko varianto/pošto...
Tako da je še vedno v Kitajski...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj ni res? Jasno mi je, da zadeva ni mogla biti dostavljena. Je pa jasno, da ti je sedaj potekel tudi čas za dispute, ker nisi bil pozoren ... tudi če bi bilo še vedno v transitu, danes disputa ne bi mogel več odpreti, ker je rok potekel.
OK, še včeraj je bilo na Parcels, da je v tranzitu in da je ta podatek star dva meseca. Danes pa piše, da je bil dostavljen in je podatek še vedno star dva meseca. :evil: