Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Po moje je zgolj slučaj. Jaz nidem opazil razlike med eno in drugo platformo, kar se tiče dobave. Ne pred korono, ne med.
Je pa sistem ebaya boljši za reševat težave, če zadevo dobiš ampak ni taka kot je bilo obljubljeno, ali pa je boljši za reševati reklamacije, če stvar ne pride v roku.
jaz imam pa boljše izkušnje z aliexpress v primeru da stvar ne pride.....po pretečenem roku za dostavo, sem vedno dobil povrnjeno ne glede na tacking in zapise.....

na ebay so me pa gladko odj*** , je na poti čakaj....
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Evo.. Ravno čakam na vračilo 142€.

26.12. naročil telefon iz Francije in 28.12. dobim sporočilo, da je na poti. Od takrat nobenega glasu več od prodajalca ali paketa.
Pred iztekom 14 dni kliknem na dispute, počakam 4 dni in sedaj je v procesu vračilo denarja. Upam, da bo danes že na računu.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Včeraj 18.1.2021 dobili paket z Alija, naročen 30.12.2020. Free shipping, ena bedarija za 3 evre.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
jaz imam pa boljše izkušnje z aliexpress v primeru da stvar ne pride.....po pretečenem roku za dostavo, sem vedno dobil povrnjeno ne glede na tacking in zapise.....

na ebay so me pa gladko odj*** , je na poti čakaj....
Ja, saj pravim: če stvar ne pride v roku je dispute lažji pri aliju, če pa pride, ampak ni taka kot je oglaševano, je pa lažje kaj doseči pri ebayu oz. paypalu.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Podobno pri meni:

Včeraj 18.1.2021 dobili paket z Alija, naročen 16.12.2020. Free shipping, ena bedarija za cca 5 evrov.

Je pa glede na obljubljen rok dobave zamujalo cca 10 dni :)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Evo.. Ravno čakam na vračilo 142€.

26.12. naročil telefon iz Francije in 28.12. dobim sporočilo, da je na poti. Od takrat nobenega glasu več od prodajalca ali paketa.
Pred iztekom 14 dni kliknem na dispute, počakam 4 dni in sedaj je v procesu vračilo denarja. Upam, da bo danes že na računu.

Evo. Denar je že na računu. Kar se tega tiče, sem z Alijem čist zadovoljen.
Sicer sem na eBayu že tudi dobil vrnjeno kupnino vendar preko PayPal "zavarovanja"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jutro,..rabim pomoč.... Preko Aliexpresa sem kupil baterije iz Polske..sicer jih nisem dobil ampak vecji problem je da so mi jih zaracunali 3x. eva bot mi je dala case nr. denar naj bi dobil nazaj v 20 dneh, pa ga nisem.
Ima kdo kaksne izkusnje kako priti do osebe tam :) da pogleda kaj se dogaja.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
huh... to sem imel epizode s supportom. na koncu sem mojstra vprašal, če je robot?! vsakič se je odzval drugi "operater", ki ni imel pojma in smo vedno znova ponavljali zgodbo. in vedno dobiš na koncu prošnjo za oceno zadovoljstva rešene zadeve. kako do hudiča, če se nisem premaknil iz mrtve točke. se ne spomnim več poteka zgodbe vendar sem na koncu dobil kar sem želel...

1611134372423.png
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Jutro,..rabim pomoč.... Preko Aliexpresa sem kupil baterije iz Polske..sicer jih nisem dobil ampak vecji problem je da so mi jih zaracunali 3x. eva bot mi je dala case nr. denar naj bi dobil nazaj v 20 dneh, pa ga nisem.
Ima kdo kaksne izkusnje kako priti do osebe tam :) da pogleda kaj se dogaja.

Ne dobis kesa nazaj, ampak se obstojece placilo pokazr kot storno. Stornirano tvoje placilo. Poglen na spletni banki tam, kot si placal.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ja to mi je vse jasno.... samo ne morem stornirat, na SKB so mi rekli da lahko vlozim samo kot da je kartica zlorabljena. Potem je pa se problem da je preko Curve na MC od SKB.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
iN zato bi rabil nekoga na Aliexpresu da to naredi :) pa mi ne rata...

Tole je rezultat ko sem 1.1. enega celo dobil

Regarding your query about payment value of your order, please note payment for each order could be received only once in our system.

Possible reasons of double/multiple payments:

  • Payment was triggered mutiple times and processed successfully. Refund will be processed to you automatically in this case. Normally, it takes 3-20 workings days for you to receive it in your bank account
  • Payment for another order with same value. You may also go to 'My Order' and double check if any other order with same value under your account.
  • Bank hold on money temporary. Sometimes, bank sends message for payment authorization first and deduct money from your account after payment captured. In total, money will be removed once only in this case.

If you still have concern about this value, please double check with bank if possible. Thanks for your support to AliExpress!

Respectfully,
AliExpress Customer Service Team

Note:please do not reply to this email/message due to reply can not be received in this mailbox. If you have any further question, please visit our Help Center for assistance.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Pa si pogledal stanje na banki za nazaj? Namreč refund se pokaže tam ko so ti trgali s kartice - torej na tisti datum, ko si plačal, se bo zraven pokazala nova transakcija v plus, ali pa se bo zmanjšal trgan znesek. Vsaj tako običajno dela. Probaj mogoče še pogooglat refund Curve in Aliexpress.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Na prometu je v karticah datum vračila denarja. Sicer s predznakom minus (-).
Tako imam na izpiskih 2 datuma, datum plačila in datum vračila. Sem na DH banki.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
mam en paket iz poljske. naročeno 23 dec. Estimated delivery: Jan 01 - Jan 05
no ni ga še :D
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Arabci razturajo.....

v 4 dneh iz Omana v SLO.... :cheer:

pošta prevzela v torek ob 16h, dostavljeno danes ob 10h....praktično tri dni:cheer:


men je to noro napram pošijkam iz UD, CN, EU, SLO v SLO.....:bonk: