Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Znova...
Kot prvo je 22€. Kot drugo je ukinitev prestavljena za vsaj pol leta.

Si ziher? Prvič sploh sem včeraj prejel obvestilo pošte, da je pošiljka vredna manj kot 20Eur predmet carinskih postopkov. Moral sem jim poslat dokazilo o nakupu.

A je to štih proba, ali bodo carinili?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
A je kdo ze dozivel tole? Aliexpress javlja, da niso mogli dostaviti in da naj kontaktiram naso posto.

sledenje od poste pravi, da zadeva sploh ni v sloveniji.
F6ACD4DA-CA82-45E7-9DF3-1E7E7EBF5CB4.jpeg
A615AC97-3CBA-48D3-804C-E15CC15A97C7.jpeg
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Kolikor jaz stekam, se je zgodila obicajna praksa: paket je sel prvo do Nizozemske, kjer bi dobil novo nalepko z novim trackingom. Tam nekdo to opravlja za njih. Zgleda pa tvojega pakrta ni prevzel. In dejansko ko pise, da je prispelo v country of destinstion, tu mislijo na Nizozemsko. Poglej par dni za tem, ko pise PostNL. Skratka ni se zgodila failed delivery pri tebi, ampak pri "preposiljatelju". Upam, da sem jasno napisati.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Prosim za nasvet...imam cel kup naročil, pri katerih se mi izteka buyer protection...nekatera podaljšujejo, drugi imajo samo še par dni...

"Your order will be closed in: xxx days"

Kaj narediti oz. kako postopati? Če prav razumem, ko enkrat poteče ta rok, prodajalec dobi denar in ne morem več odpreti dispute-a? Ali potem dispute odprem še predno ta rok poteče?

Kaj storiti v primeru, da ti stalno podaljšuje ta rok...nekateri prodajalci gladko podaljšajo rok tudi za mesec ali dva (in verjetno tako v nedogled). Ker mi nekako ni do tega, da njihovo robo čakam več kot je bil napisan rok dobave, je smiselno odpreti dispute? Ker je jasno, da če bi napisali, da lahko traja dobava pol leta, tega niti ne bi naročal..
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
mam isti problem.
naročil ene kable 14.10.2020, šli iz Kitajske 24.10.2020, čez 3 dni bi mi poteklo, pa je spet podaljšal dobavo in zdej spet naj čakam še dodatnih 21dni da lahko odprem Dispute.

Ravno prejle sem dobil mejl, da Good news your items are shipped. Kao, da naj bi danes poslal kable. Kr neki.

Bom pa 16.1 še enkrat probal odpret Dispute.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Ko potece rok, mas se 15 dni, da odpres dispute. Jaz ga odprem, napisem da ni podaljsal buyer proteciona, da izdelka ni in da ce pride, ga kontaktiram in placam. Se vedno sem dobil dispute resen v svojo korist.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
13. jul 2011
2.677
625
113
V bistvu lahko odpreš dispute šele po izteku buyer protection in sicer v roku 15 dni. Pred iztekom buyer protection ne moreš odpreti dispute.
Trenutna situacija ni najbolj ugodna za nakupe s Kitajske in je to pač treba vzeti v zakup.
Zavedati se je treba, da ne gre za nonšalantnost prodajalca, pač pa izredne razmere v logistiki. Pošiljke potujejo po precej neobičajnih poteh, praktično vse prej ali slej prispejo, nihče pa ne more niti približno napovedati kdaj bodo dostavljene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A je razlika med prodajalci na ebayu in aliexpress? V zadnjem letu sem vsaj 15 artiklov naročil na aliexpress in nobene stvari dobil prej kot v 3 mesecih (trenutno čakam śe 2 zadevi iz oktobra, eno zadevo iz novembra, ter 2 stvari iz decembra).
Sem pa decembra naročil 2 artikla na ebayu iz Kitajske in dobil v enem mesecu. Zgolj slučaj?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Po moje je zgolj slučaj. Jaz nidem opazil razlike med eno in drugo platformo, kar se tiče dobave. Ne pred korono, ne med.
Je pa sistem ebaya boljši za reševat težave, če zadevo dobiš ampak ni taka kot je bilo obljubljeno, ali pa je boljši za reševati reklamacije, če stvar ne pride v roku.