Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Aliexpress: proizvod sem dobil, vendar je bil malo poškodovan. Zahteval sem delni refund, ki je bil zelo hitro odobren, ampak denarja pa po dveh mesecih ni od nikjer:) Sicer gre za majhen znesek, tako da ni neke panike, ampak kaj lahko v tem primeru sploh storim? Ima kdo podobne izkušnje?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Si sigurn, da ni denarja?
Meni na spletni banki pri delnem refundu ne kaže postavke, da mi je Aliexpress kaj plačal, ampak mi zmanjša vsoto, ki sem jo jaz plačal. Poglej izpisek na datum, ko si plačal...
To je pri N26 banki, drugje verjetno drugače...

Heh..prav butasto se počutim sedaj..sem šel gledat izpisek in je vračilo ja. Hvala:)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Naročil nekaj iz Alija. Kaj bi tole lahko pomenilo? Očitno je se blago vrača nazaj pošiljatelju. WTF? :bonk:

Screenshot_5.jpg
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Pa preveri messages / chat od sellerja, mogoče ti je že kaj napisal v zvezi s tem.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kot sem že omenil je bila pošiljka vrnjena nazaj Kitajcu. Kot razlog za to je navedel, da je izdelek magneten in da imajo na njihovi carini sedaj bolj strog režim za pošiljanje v določene države, zato so blago zavrnili in mu poslali nazaj. Napisal mi je, da naj odprem dispute in mi brez problema vrne denar. Sedaj pa imam problem, da se dispute ne da opreti, predvidevam da zato, ker ima blago še vedno status "Awaiting delivery".


order.jpg

ko kliknem na dispute:

dispute.jpg

status sledenja:

shipping.jpg

Očitno bom moral počakat do marca da lahko odprem dispute in dobim nazaj kar je mojega..? :(
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Na srednji sliki ti piše, da lahko odpreš dispute komaj 10 dni po tem, ko je prodajalec zadevo poslal. Pomojem bo šlo odprti v roku par dni.