Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
nisem še imel takega primera ampak ali je možno da naša carina "zamuja" že skoraj 1 mesec? kao na carini 15.1. ("dostavljeno" 18.1) ampak nisem dobil ne obvestila ne nič.
sicer mam filing da me tale kitajc malo nateguje ampak za vsak slučaj preverim še tukaj
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Počasi bo treba naročiti še zadnje stvari, da se jih dobi pred dodatnimi stroški, ko ne bo več veljala izjema 22 EUR. ;) 1.6.2021 je D dan.

Ne vem pa, kako bo tole vplivalo na pošiljke po 15.3.2021:

Nov uvozni sistem za nadzor blaga
Za vse pošiljke, ki prihajajo v EU-območje, se s 15. marcem 2021 uvaja tudi nov način uvoznega carinjenja. Nov sistem bo za poštne pošiljke zahteval elektronsko najavo blaga, zato tudi Svetovna poštna zveza za vse poštne pošiljke z blagom uvaja s 1. januarjem 2021 obvezne najave pošiljk. Navedeno pomeni, da bo Pošta Slovenije morala zagotoviti tudi najave pošiljk v izvozu.

To pomeni, da bo morala poštna carinska deklaracija (obrazec CN 23, CP 72, EMS CN 23) biti v celoti in natančno izpolnjena tudi v elektronski obliki. Če deklaracija vsebuje vse zahtevane podatke, je ob prispetju blaga v naslovno državo pošiljka lahko hitro sproščena v prosti promet, saj preverjanje in dopolnjevanje podatkov ni potrebno.

Nov sistem podpira številne procese v času natovarjanja in transporta blaga. Carina v uvozni državi prejme najavo, preden je blago v pošiljki odpremljeno od pošiljatelja, tako lahko opravi analizo varnostnih tveganj in celoten postopek uvoza je hitrejši.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Hvala za reminder. Aliexpress že par mesecev ima pri naročanju opozorilo, da so morebitne carinske in ostale dajatve stvar kupca in da ne morejo odgovarjati, če je treba kaj dodatno plačati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Hm, tega pa sploh nisem nikjer našel.
Jaz sem sicer naročil kar sem, bom zaključil, dokler se ta nov sistem delovanja ne uvede po novem.
Me pa malo skrbi za tole o elektronskih pošiljkah. Ker ta datum je pa že tukaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Počakat bo treba kakšnega pol leta, da si bodo kitajci logistiko poštimali. Namreč naročanje bo sedaj občutno upadlo in ni šans, da si ne bodo uredili zadeve in bili tako ob milijarde prihodka.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Meni še "kar nekak" prihajajo paketi...
Par jih je "v tranzitu" in čaka na dostavo ali dispute.
Ene 4 sem naročil kasneje od teh, pa sem jih dobil.
Par dni nazaj sem naročil tri zadeve, pa da vidimo...

Od kje bomo naročali - vsi trgovci in spletni prodajalci zunaj EU bodo nekaj naredili, samo, da kupujemo pri njih...
Brez panike... :cool:
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
ksz
kitace je treba ustaviti in ustavili bomo tako, da ne kupujemo njihove izdelke. Vi se ne zavedate, da tja kamor poseže kitajska noga, ni za ljudi nič dobrega.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Nikoli ni prepozno. Vse se da, folk bi lahko nehal tam kupovat in bi se že poznalo. Tukaj se vidi, da država subvencionira, ker plače so zrasle, pošta mora tudi kaj zaslužiti..je pa res da je marsikaj iz kitajske narejeno v zaporih in delovnih taboriščih. Tam je vse zastonj in to se podpira.