Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
sicer pa, najmanjša stvar je na aliju kontaktirat support, in potem oni preverijo in uredijo. V praksi storjeno že večkrat...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Iz tega trackinga niti pod razno ni razvidno, da naj bi bilo dostavljeno. Veliko trackingov ne odraža dejanskega stanja, oz se tracking ustavi pri izhodu s Kitajske - očitno tudi ta.
Sicer je pa tako, da sam potrdiš prispetje blaga. Če pa se "buyer protection" izteče, se avtomatsko smatra, da je bila pošiljka v tem času dostavljena in je dostava avtomatsko potrjena. Od tega trenutka imaš 15 dni časa, da odpreš dispute in zahtevaš refund. Denar vrnejo brez problema. Ne glede na to kaj pravi tracking.
Če si zamudil ta rok (buyer protection + 15 dni) se da tudi zmeniti - enkratno izjemo naredijo baje za vsakega. Problem je edino na supportu priti do operaterja iz mesa in krvi. -
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Pravilno.
Treba je spremljati kdaj se izteče buyer protection. Ko gre proti koncu, lahko prodajalca zaprosiš za podaljšanje, včasih ga podaljšajo samodejno.
Pred iztekom buyer protection ne moreš odpreti dispute zaradi nedobave, lahko samo zaradi neustreznega, poškodovanega... artikla. V trenutku ko se buyer protection izteče, se status naročila avtomatsko postavi na dostavljeno, kupec pa ima 15 dni časa, da odpre dispute in zahteva vračilo. Vse skupaj poteka precej avtomatsko, brez kakšnega pingponga in je denar vrnjen že v nekaj dneh. Vsekakor precej bolj enostavno kot na ebayu.
Imaš pa, po mojih izkušnjah, na ebayu več možnosti, da dobiš povrnjeno celotno kupnino v primeru, da izdelek dobiš ampak ni ustrezen.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
AMazon.de, prodajalec kitajc..naročeno 9 april, danes dostava iz HK - Yun express - DPD. presenečen. zelo.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Pred tremi tedni sem nekaj naročeval... 5 (pet) različnih prodajalcev.
Za vse sem danes dobil avtomatsko maile od storitve ship24 - v slovenščini - da so artikli v Sloveniji.
Tega do sedaj ni bilo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Pomojem bo kak "moratorij" za take pošiljke (glede na to da pošiljatelj doda tist ddv v ceno)....pač gledalo se bo datum odpreme...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hoci
13. jul 2011
2.677
625
113
Problem je, ker so se pošiljke očitno spet nekje ustavile. Normalno, če bi danes naročil, bi bilo do srede junija tu.
Ali kaj razmišlja v smeri obračuna ddv, kot to počne za Novo Zelandijo? Zaenkrat nič ne kaže, tudi vprašanje, če bo za vse države v EU.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Pa saj tudi posebno ugodni niso več... mogoče še za kakšne pri nas težko dobavljive specjalne zadeve ali elektronske komponente. Zadnje čase bedarije bolj ugodno in z garancijo kupujem v hoferju in lidlu. Za kake dražje stvari pa so tudi gearbesti/geekbuyingi prilagojeni na Evropo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Problem je, ker so se pošiljke očitno spet nekje ustavile. Normalno, če bi danes naročil, bi bilo do srede junija tu.
Ali kaj razmišlja v smeri obračuna ddv, kot to počne za Novo Zelandijo? Zaenkrat nič ne kaže, tudi vprašanje, če bo za vse države v EU.
Ni problem. Saj si imel rok dobave. Pač Kitajcu stisneš dispute in je. Je pa res to malo težje, če ti rok dobave enostransko daljša, kar se na Aliju konstantno dogaja zadnje čase. Bo že :).
Jaz sem zavestno naročil 4 drobnarije konec aprila, pa bomo videoi, če bo prišlo pred tem datumom. Če ne bo, bom enostvno zavrnil zadevo. Rok dobave je bil do 50 dni, pri dveh že vidim, da mi je Kitajc podaljšal rok.