AC pocivalisca, adijo izpit

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Pa se kdo od vas ustavlja na teh počivališčih??? Slovenski križ je tako kratek, da mi teh počivališč ne potrebujemo in so namenjene zgolj tujcem.

Jernej
Meni je vseeno fajn, da odtočim, če me ravno prime, ne pa da do Murske tiščim. Pa včasih moram kakšen mail nujno odgovoriti.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Meni je vseeno fajn, da odtočim, če me ravno prime, ne pa da do Murske tiščim. Pa včasih moram kakšen mail nujno odgovoriti.
Pa ravno na tem novem počivališču, o katerem je govora? Saj recimo razumem, da greš ven v Tepanjah na Petrolu in si privoščiš malo dražjo kavo. Ampak da se ustaviš na takem lepem malem z igriščem za otroke in lepo električno polnilnico?

Jaz ponavadi peljem kar v enem kosu (tudi Lendava - Kranj in podobne ture). Nazadnje sem celo priganjal vitota iz Nemčije proti domu. 1000km alias 10 ur na dah ;). Ja, po Sloveniji je pa večinoma (izključno) samo pasat.

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
tudi v GZ-1 piše enako:
(2) Naloge izvajalca so zlasti, da:
9. investitorja in nadzornika opozori na morebitne ugotovljene pomanjkljivosti projektne dokumentacije za izvedbo gradnje,
sass, se strinjam s členom. Ampak po zakonodaji se točno ve, kaj je vloga investitorja, projektanta, izvajalca, nadzornika, vodjo del....in če greva naprej, da je projektant pridobil ustrezne projektne pogoje, mnenja, po potrebi še gradbeno in uporabno dovoljenje, so odgovornosti kristalno jasne. Seveda je treba tudi redno voditi gradbeni dnevnik, itd.... Zato me tudi zanima, čigava ideja je bila ta cona 30. Težko verjamem, da projektantova, ki se mora držati veljavne zakonodaje, sam bi prej pomislil na Dars... Zanimivo bi bilo slišati uradno stališče Darsa.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Pa ravno na tem novem počivališču, o katerem je govora? Saj recimo razumem, da greš ven v Tepanjah na Petrolu in si privoščiš malo dražjo kavo. Ampak da se ustaviš na takem lepem malem z igriščem za otroke in lepo električno polnilnico?

Jaz ponavadi peljem kar v enem kosu (tudi Lendava - Kranj in podobne ture). Nazadnje sem celo priganjal vitota iz Nemčije proti domu. 1000km alias 10 ur na dah ;). Ja, po Sloveniji je pa večinoma (izključno) samo pasat.

Jernej
Jah vidiš, jaz pa raje ne. A po novem je to problem, da se nekdo ustavi na počivališču, namesto da bi tako kot pravi Alter nadvoznik usekal Ljubljana Hamburg brez postankov in se potem s tem še hvalil okrog.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
sass, se strinjam s členom. Ampak po zakonodaji se točno ve, kaj je vloga investitorja, projektanta, izvajalca, nadzornika, vodjo del....in če greva naprej, da je projektant pridobil ustrezne projektne pogoje, mnenja, po potrebi še gradbeno in uporabno dovoljenje, so odgovornosti kristalno jasne. Seveda je treba tudi redno voditi gradbeni dnevnik, itd.... Zato me tudi zanima, čigava ideja je bila ta cona 30. Težko verjamem, da projektantova, ki se mora držati veljavne zakonodaje, sam bi prej pomislil na Dars... Zanimivo bi bilo slišati uradno stališče Darsa.
Je na to temo dosegljive kaj (sodne) prakse?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pa ravno na tem novem počivališču, o katerem je govora? Saj recimo razumem, da greš ven v Tepanjah na Petrolu in si privoščiš malo dražjo kavo. Ampak da se ustaviš na takem lepem malem z igriščem za otroke in lepo električno polnilnico?

Jaz ponavadi peljem kar v enem kosu (tudi Lendava - Kranj in podobne ture). Nazadnje sem celo priganjal vitota iz Nemčije proti domu. 1000km alias 10 ur na dah ;). Ja, po Sloveniji je pa večinoma (izključno) samo pasat.

Jernej
10h nisi šel na wc, in si zdržal sedet v enem položaju?? o_O Sam sem probal 4h. Dokler sem sedel je še nekak šlo. Ko sem pa stopil iz avta, sem se pa skoraj v hlače:valjamse: Pa tudi rit ni ravno vajena toliko sedet.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
vito, mercedes. to gre.
Je šlo. Gor je vozil sodelavec in sva šla v Avstriji na dva sendviča, ker ni nič jedel in sva se morala ustaviti. Potem pa v enem kosu do cilja (torej še nekih 8 ur).

Nazaj sem pa vozil jaz, ker pravi, da mu vožnja v temi ne paše in sva štartala ob 5h zjutraj in se potem nisva presedala. Do Zlovenije v enem kosu, nič wc vmes. Pravzaprav se sliši čudno, ampak imela sva debato o raznih tehničnih stvareh in je vožnja minila tako mimogrede...

Ja no, oba imava 5ko na prvem mestu, kar se let tiče ;).

Jernej
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tja - jaz sem včasih tud po jurja vkup potegnil - samo slej ko prej prideš do tega, da ne moreš več kot 650-700 v komadu … je pač kesel premali ..
(bemti adblue …)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Ni problem, kaj zmoreš. Normalen človek se vpraša, kako varno je to. Jaz sem se že 70km pred domom ustavil in zaspal za pol ure, ker sem vedel, da me bodo sicer v trugi pripeljali do cilja. Pa nisem bil pijan.
Aja, vem. Te pa ja tudi 80 letni Alter voznik pljune v enem šusu od Hamburga do Ljubljane in je tam od Salzburga naprej bolj zbran in varen kot je bil, ko je štartal. To pa zamortizirana premija naredi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.625
986
113
Kaj ni po predpisih, da bi se moral na 4 ure ustaviti za kratek čas. Ali je to bolj priporočilo?