AC pocivalisca, adijo izpit

tomi

Guru
1. sep 2007
17.996
9.121
113
39
MB
Imaš prav. Froci sami skačejo po AC, tak kot zraven šol.
Včasih so starši froce nadzirali in poskrbeli, da niso šli pod kolesa, sedaj je treba pa FB objavljat, pa 30 omejitev nabit, pa je.
Niso bli glih otroci nazadnje, samo infantilni odrasli.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
najbolj darsovce pošolalš da ne kupiš vinjete in se ne voziš po AC
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.149
113
Tole kar so si zamislili itak ne gre zakonsko čez, ker v Zakonu o cestah ni predvidene cone 30 "znotraj" AC.



2.člen
Pomen izrazov

50. območje omejene hitrosti je del naselja, v katerem je zaradi specifične urbane rabe prostora in funkcije cest v tem prostoru ter varnosti ranljivih udeležencev v prometu največja dovoljena hitrost vozil omejena na 30 km/h in je označeno s predpisano prometno signalizacijo;
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
in kaj je fora te omejitve? a se tam dogaja ful nesreč? je veliko peščev povoženih?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.576
8.917
113
Pejt probat pa poročej.
A ti si pa spet nadrkan? Dec ima kar lepo prav, če je nalimal zadnji veljavni zakon in pravilnik. Napišeš lepo zahtevo za sodno varstvo in po navadi takele zadeve niti do sodnika ne pridejo. Veliko telih glupih "con 30" je postavljenih nestrokovno in kontra pravilniku, so zaraščene z drevesi in podobno. Ko redar ali policaj postavi radar, je njegova naloga, da preveri pravilnost postavitve znaka, česar pa redarji nikol ne počnejo. Povsod kjer je temu tako, zadeva pade. Se pa ljudje tega inštrumenta ne poslužujejo, ker se bojijo, da bodo zgubil polovičko in rajši plačajo.
Mogoče je res smiselna omejitev 30 na počivališču, nikakor pa tukaj ne gre za območje umirjenega prometa in bi bil znak 30 dovolj in seveda v skladu s pravilnikom, kar pa glede na naliman pravilnik cona 30 ni.

Pri nas recimo, so bli znaki cona 30 zakriti z drevesi, dva "konec cone 30" pa pozabljena po razširitvi cone. Na opozorila ni trzal nihče vse dokler ni en dosegel, da mu je padel plačilni nalog. Pol so lohk pa drevesa porezal in pozabljena znaka odstranil. Tako da kar lep pazi, da se kdaj ne ujameš v to past.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey, gr69 in krko

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Če bodo ta počivališča zaživela, omejitev bodo parkrat za strah preverjali in to razbobnali, bo gotovo prav zaradi te omejitve kdo mrtev v naslednjih 10-ih letih. Ljudje bodo preveč upočasnili že na počasnem pasu in se bo slej ko prej zgodil enak tip nesreče na zaviralnem pasu kot se zgodi z ustavljenimi vozili na odstavnem pasu. Vozilo na območju avtoceste, ki vozi s hitrostjo sodobnega traktorja, je praktično stoječe vozilo za ostale udeležence.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
A ti si pa spet nadrkan? Dec ima kar lepo prav, če je nalimal zadnji veljavni zakon in pravilnik. Napišeš lepo zahtevo za sodno varstvo in po navadi takele zadeve niti do sodnika ne pridejo. Veliko telih glupih "con 30" je postavljenih nestrokovno in kontra pravilniku, so zaraščene z drevesi in podobno. Ko redar ali policaj postavi radar, je njegova naloga, da preveri pravilnost postavitve znaka, česar pa redarji nikol ne počnejo. Povsod kjer je temu tako, zadeva pade. Se pa ljudje tega inštrumenta ne poslužujejo, ker se bojijo, da bodo zgubil polovičko in rajši plačajo.
Mogoče je res smiselna omejitev 30 na počivališču, nikakor pa tukaj ne gre za območje umirjenega prometa in bi bil znak 30 dovolj in seveda v skladu s pravilnikom, kar pa glede na naliman pravilnik cona 30 ni.

Pri nas recimo, so bli znaki cona 30 zakriti z drevesi, dva "konec cone 30" pa pozabljena po razširitvi cone. Na opozorila ni trzal nihče vse dokler ni en dosegel, da mu je padel plačilni nalog. Pol so lohk pa drevesa porezal in pozabljena znaka odstranil. Tako da kar lep pazi, da se kdaj ne ujameš v to past.
Nisem nič nadrkan, samo teorija gre vsem vam ful dobro od rok, praksa pa niti ne, noben pa tam verjetno sploh še ni bil po prenovi.
Sem se pa za vikend peljal mimo in na hitro vrgel uč. Skozi tisto vstopno šikano ni varjante, da pelješ hitro tako, da retardi takega tipa, kot je bil tisti na pumpi na Kozini, pač uporabijo travo za zaviranje. Kdor ni sposoben na 200m dolgem zaviralnem pasu iz 130 zmanjšat na 30, se naj raje poslužuje avtobusa, kdor se ga pa noče, bo pa pač jahal po travi.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.663
1.007
113
Ne moreš na zaviralnem pasu voziti 30. To je isto kot da stojiš. Potem te pa en šlepar, ki vozi pol po odstavnem zradira.

Na vsakem izvozu se da iti vsaj s 60 dol, potem pa že na ovinku zaviraš, če je še treba. Manj kot to je bedarija.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
Ne da se mi več. Alter stroka je preveč sofisticirana. Pejte si pogledat kako je narejeno, od kje je omejitev, kakšen je izvoz, potem pa lahko mlatite prazno slamo dalje. :bonk:
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: asteliks in Pepe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.576
8.917
113
Nisem nič nadrkan, samo teorija gre vsem vam ful dobro od rok, praksa pa niti ne, noben pa tam verjetno sploh še ni bil po prenovi.
Sem se pa za vikend peljal mimo in na hitro vrgel uč. Skozi tisto vstopno šikano ni varjante, da pelješ hitro tako, da retardi takega tipa, kot je bil tisti na pumpi na Kozini, pač uporabijo travo za zaviranje. Kdor ni sposoben na 200m dolgem zaviralnem pasu iz 130 zmanjšat na 30, se naj raje poslužuje avtobusa, kdor se ga pa noče, bo pa pač jahal po travi.
Kaj ma to veze z razliko med znakom 30 in znakom cona 30 in tem kar sem napisal jaz in kar je napisal krko? Mal bo treba iz zezamvse moda in mogoče kako možgansko celico vklopit.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne moreš na zaviralnem pasu voziti 30. To je isto kot da stojiš. Potem te pa en šlepar, ki vozi pol po odstavnem zradira.

Na vsakem izvozu se da iti vsaj s 60 dol, potem pa že na ovinku zaviraš, če je še treba. Manj kot to je bedarija.

In kje si videl na zaviralnem pasu omejitev 30km/h? Na tistem posnetku DARS-a, ki je povod za to, da sedaj vsi mediji pisejo clanke z napihnjenimi "click-bait" naslovi se vidi, da se cona 30 zacne sele ob vstopu na pocivalisce ...

_64__DARS_-_prenovljeno_avtocestno_počivališče_Studenec_-_YouTube.jpg


 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.663
1.007
113
Nikjer nisem videl. Odgovarjal sem na post od nemenabijat, ki je napisal naj grem na zaviralnem pasu 30.