Življenje na norveškem... razmišljam o selitvi tja

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Skratka......kar je blo "izgubljeno" v prevodu je.......da WTF je tvoj problem (Roberto)........švaba....avstrijc je prefin da bi šel za 1600eur/mesec za volan....se prav se najde nekdo iz tujine ki mu omogoča to komoditeto da njemu ni treba tega opravljat...

Zdej ma pa 3 možnosti:

1) Gre sam to delat za 1600+
2) Pusti drugmu da to dela v miru za ta denar
3) STFU anyway.......just for any case
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Tudi sam sem že imel preblisk, da bi šel v tujino, konkretno v mojem primeru v švico. Tam imam strica, ki je ultra strokovnjak na svojem področju in bi potreboval pomočnika, lahko bi se reklo vajenca. Delo bi bilo v popolnoma drugi smeri moje izobrazbe in znanja, ampak sem si rekel, kjer je volja in želja, so tud rezultati. In to moj stric tudi ve.

Ampak nisem imel jajc za tak korak....enostavno sem se bal ( se bojim ) neuspeha na popolnoma novem področju delovanja.
Plus to, da tukaj imam vse, vse dobro in slabo. Nenazadnje tudi starše, sorodnike.

cry12bpy.gif


Pa da je iz prejšnega zakona.....da ma (čim)manj skupnih genov s tabo
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.590
2.435
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Tudi sam sem že imel preblisk, da bi šel v tujino, konkretno v mojem primeru v švico. Tam imam strica, ki je ultra strokovnjak na svojem področju in bi potreboval pomočnika, lahko bi se reklo vajenca. Delo bi bilo v popolnoma drugi smeri moje izobrazbe in znanja, ampak sem si rekel, kjer je volja in želja, so tud rezultati. In to moj stric tudi ve.

Ampak nisem imel jajc za tak korak....enostavno sem se bal ( se bojim ) neuspeha na popolnoma novem področju delovanja.
Plus to, da tukaj imam vse, vse dobro in slabo. Nenazadnje tudi starše, sorodnike.

cry12bpy.gif


Pa da je iz prejšnega zakona.....da ma (čim)manj skupnih genov s tabo
hysterical-1.gif

Jst vzamem tudi ginger
tongue-1.gif


Pa lahko je tudi 90-60-100
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Pa dobr....važn da ma dobre gene (€€€€)
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.896
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
sam si nimaš časa kuhat če celi dan delaš, plus preživiš 45 minut na podzemni 2x na dan da prideš do šihta.

Tule v tej temi se morem z Robertotom 100% strinjat. z 1200funti na mesec v londonu ne živiš srednjeslojsko. Pozimi delam že par let po 2-3 tedne z Angleži. So me že tudi vabli, da pridem ker bi dobil šiht takoj. Smo že kar nekaj rekli na to temo. Začel bi z 2000 funti (če govorim za London) od tega bi rukno 1000funtov samo za najemnino v bolj tak-tak predelih Londona. Kje so še ostali stroški. Pa stroški partnerja pa froc itd.... Da si nakoncu v enem stanovanjecu v mestu daleč od domačih in prijateljev.
Pa tudi tu poslušam mesečno kak bo kdo šel kak se med in mleko cedita v avstriji, nemčiji angliji itd. Pa nobenemu od teh ki vidi pravljice nemoreš dopovedat da bo gori čefur.
Nekako ima vsako tele svoje vesele, in tukaj ne mislim nikomur oporekati.
Da komentiram ”življenje” sdpa.
Sedaj bo dve leti ali nekaj takega delal noč in dan ( brez prijateljev, žlahte itd) zato da bo potem šel z motorjem okoli sveta. Ko bo prišel nazaj bo brez denarja predvidevam, bo pa imel eno konkretno izkušnjo več. Tudi ok če mu tako ustreza. Tudi sam sem pred 20leti (v njegovih letih) delal noč in dan (takrat sem še imel cilj, zaslužek je bil boljši kot danes ali pa se mi samo tako zdi), sedaj pa mi je nekako padel jermen dol. Nekako imam občutek da so kralji ulice srečnejši kot pa nekdo ki je stalno pod stresom...
Ker pred 20 leti nisem vsega zagonil, sedaj nekako živim brez kreditov. Poznam človeka ki je pred 15 leti lepo služil kot šofer. Zagonil vse preko vikendov. Danes ga pa familija vidi 2x mesečno nekaj dni, zato da odplačuje kredit za manjši flet in doma preživlja familijo. Takrat je pa živel pri starših in bi si lahko v letu ali dveh kupil tak flat brez kredita. (bile so nižje cene)
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:

No, meni ne bi bilo kul, pa čeprav bi služil 7.000 USD/mesec. Namreč od življenja si želim še kaj drugega kot samo hoditi v službo in 1x letno za 14 dni na dopust. In zraven trepetati, da si s stresom ne bom uničil zdravja, ker bom potem bankrotiral na zdravstvenih storitvah.

Veliko ljudi pozablja, da je kvaliteta življenja v Sloveniji v marsičem boljša kot v tako opevani tujini in da denar ni vse. Kaj mi bo šest 50'' Full HD televizij po celi hiši, kabelska z 800 kanali, American-size SUV pred bajto, lasten bazen, itd., po drugi strani pa mi bosta otroke vzgajala varuška in TV in jih bom videl samo zjutraj pri zajtrku.

Ko bos dojel, da imamo nekateri sluzbo za hobi, in da delat deset ur na dan (pa ni skos deset, je vcas tud 14 pa vcAs 6, vecinoma pa 8) ni noben problem ker si pac rad v sluzbi, si za to primerno nagrajen, zravn mas pa nekje 6 tednov dopust (jup, trideset 30 delovnih dni dopusta ni nic cudnega, se celo spodbujajo da clovek malo izklopi), bo zivljenje lazje... In zgodba o otrocih, je za lase privlecena, ker lahko en od starsev v tem primeru ne dela....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj je brez veze razlagat poglede... Eni pač teh pogledov ne bodo dojeli.
Pa 5300 EUR ni baš tako bajna plača (posebej ker moraš se cesarju dati kar je njegovega).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Tudi sam sem že imel preblisk, da bi šel v tujino, konkretno v mojem primeru v švico. Tam imam strica, ki je ultra strokovnjak na svojem področju in bi potreboval pomočnika, lahko bi se reklo vajenca. Delo bi bilo v popolnoma drugi smeri moje izobrazbe in znanja, ampak sem si rekel, kjer je volja in želja, so tud rezultati. In to moj stric tudi ve.

Ampak nisem imel jajc za tak korak....enostavno sem se bal ( se bojim ) neuspeha na popolnoma novem področju delovanja.
Plus to, da tukaj imam vse, vse dobro in slabo. Nenazadnje tudi starše, sorodnike.

cry12bpy.gif


Pa da je iz prejšnega zakona.....da ma (čim)manj skupnih genov s tabo
hysterical-1.gif

A imaš kej mačka ? Opravičeno, glede na tvoje pisanje....

Lahko ti pa odgovorim, ni problema. Stric je že,par let v penziji in še vedno dela 4 ure na dan. Jebiga, če mu je v veselje.
Otrok pa nimata, ker jih nista mogla imeti.
Lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Mislim lej...nimam...lahko se ga pa napijem...sam zate
tongue-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
infalcija se nekako izravna z obrestni, če ima kako rentno varčevanje... če bo še minimalna penzija bi znal on tem priživet...

Pri visokih zneskih te precej udari davek na obresti.
imaš prav. ampak pri nejgovih 3k na leto prišparanih ga ta davek še nekaj let ne bo udaril...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.590
2.435
113
Če bo investiral v podrejene obveznice, ga bo še najmanj skrbelo za varnost denarja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:

No, meni ne bi bilo kul, pa čeprav bi služil 7.000 USD/mesec. Namreč od življenja si želim še kaj drugega kot samo hoditi v službo in 1x letno za 14 dni na dopust. In zraven trepetati, da si s stresom ne bom uničil zdravja, ker bom potem bankrotiral na zdravstvenih storitvah.

Veliko ljudi pozablja, da je kvaliteta življenja v Sloveniji v marsičem boljša kot v tako opevani tujini in da denar ni vse. Kaj mi bo šest 50'' Full HD televizij po celi hiši, kabelska z 800 kanali, American-size SUV pred bajto, lasten bazen, itd., po drugi strani pa mi bosta otroke vzgajala varuška in TV in jih bom videl samo zjutraj pri zajtrku.

Ko bos dojel, da imamo nekateri sluzbo za hobi, in da delat deset ur na dan (pa ni skos deset, je vcas tud 14 pa vcAs 6, vecinoma pa 8) ni noben problem ker si pac rad v sluzbi, si za to primerno nagrajen, zravn mas pa nekje 6 tednov dopust (jup, trideset 30 delovnih dni dopusta ni nic cudnega, se celo spodbujajo da clovek malo izklopi), bo zivljenje lazje... In zgodba o otrocih, je za lase privlecena, ker lahko en od starsev v tem primeru ne dela....

Ja, ker to so sanje vsakega otroka, da če enega starša nikoli ni doma, ga bo pač drugi imel.

Že to da se ti 6 tednov dopusta veliko zdi nekaj pove.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Lej, ce bi hotu bi lahko delu od 7ih do 3.30. Veliko jih, pa se vedno zasluzijo konkreten denar, samo ambicij ni za kam visje. Ce koncas ob 3.30 v petek pa ob 2.30, mas vec kot dovolj casa za otroke...
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Bolj ko berem tole, manj mi je jasno kako da se folk v Slovenji ne pobije med seboj od same "razlicnosti" (da ne bom rekel fovsije
wink-1.gif
).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tisti ki ima namen oditi tega ne bo razglašal po forumih in na Alterju spraševal za nasvet. Bo to enostavno naredil. Ostalo pa je v glavnem važenje v smislu "ja mogu" ter dokazovanju kdo ima daljšega.
Tudi ti obstoječi blogi nudijo pomanjkljive informacije... Ja sem prišel tja, se javil na oglas... Si se lulčka. Delovno dovoljenje, dovoljenje za bivanje in to je pa kaj? Ali to delate kot Romuni pri nas, na črno?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ok, vzemi v racun da znotraj EUja ne rabis - nicesar. Oz., tam kjer rabis (Avstrija je idealni primer nepotrebne papirologije) ni razloga zakaj ti je ne bi izdali avtomaticno. Za Norvesko pa nimam pojma kaj rabis, ampak, ce sem popolnoma odkrit - ni variante (ok, je, ampak so cifre nenormalne) da bi sel gor delat/zivet. Cene so take da se skoz okno fuknes vsakic ko te prime it ven jest... Bil gor en teden avgusta - vecerja za 6 (ena glavna jed + pivo) v ne-fancy mehiski restavraciji na skrajnem jugu je bila reci in pisi 183 EUR.
bonk.gif


V kot EU drzavljan v UK lahko zacnes delat isti dan kot prides, le prevec davkov bos placeval dolker ne uredis "davcne" stevilke... Drzava ti jih bo pa samoiniciativno vrnila ob naslednjem obracunu dohodnine.

Ampak ja, imas prav - ce mislis iti bos sel... Ampak, ker je precej slovenckov okoli je na ze omenjeni "Slovenci v Londonu" na FBju precej folka (ki me spravlja ob zivce) stila "jaz bi sel pa v Anglijo delat, a mi kdo lahko zrihta sluzbo v kaksnem baru al pa lazja fizidna dela al pa doktor fizike, pa pove kaj vse moram narediti pa na ker vlak moram it da pridem do tja". GTFO, odjebi in da te ne vidim vec.
smile-1.gif

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.202
113
Pravkar na val200 , Copenhagen, najsrečnejše mesto, danska nasploh, pa največ antidepresivov požrejo. Makes sense.
bonk.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz pa mislim, da še manjka par let, da standard v Sloveniji pade še toliko, da bo tujina za marsikoga prikazana v čisto drugačni luči.

Kdor ne ve, o čem govorim, naj pogleda standard Poljske in tamkajšnje plače. Tja gremo. Ali pa še slabše.

LP,
PIC
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
A proti rastocemu GDPju gremo? Kul!
smile-1.gif


OK, vem kaj si hotel povedati, ampak primerjas jabolka in nektarine. Primerjaj raje Latvijo in Slovenijo...
smile-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ja, pri standardu -30 % bo prostor za rast, vsekakor
smile-1.gif
.

Je pa res, da Poljaki "goljufajo", ker lahko svojo valuto po mili volji devalvirajo in s tem dvignejo konkurenčnost, mi pa ne.

Ma, hotel sem samo povedat, da poljski inženir raje dela v surf trgovini v Spaniji za 900 na mesec kot doma na Poljskem za 450 na mesec v svojem poklicu. Mi se nismo pri teh dilemah, bomo pa kmalu.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno: