Family link na Iphone

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Zdravo vsem,

14 letni hči je dobila Iphona in zdaj ne morem/ne znam aktivirati Family link, saj brez omejitev pač ne gre. Ko so z ženo delale nek ID, so vpisale letnico rojstva 2004, da je šlo skoz. Family link ne dela in razmišljam, da morda zato, ker je "prestara". Poskušal sem zamenjat letnico rojstva na 2010 in japka mi pravi, da ker je stara manj kot 15 let, mora biti član družine in naj se kao nek odrasel vpiše. Midva z ženo nimama apple ID, ker imama Android telefone. Kako lahko zrihtamo, da tamali mal omejimo telefon, ker je sicer non stop gor. Family link je ok, ampak tule mi mal zmanjka znanja, kako ga aktivirat.
Drugo vprašanje - ali se da na iphonu nastavit google račun, da se pol avtomatsko telefon (številke, slike itd.) backupira na google drive in v primeru izgube/okvare/tatvine ne izgubiš podatkov?
Hvala za pomoč!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Pa si v svojem accountu (verjetno bi jo vezal na svoj apple account) jo dodal?

Kar si tiče Googla: za slike brez težav, naložiš Google Photos in vklopiš shranjevanje v oblak. Za kontakte pa še nisem zgruntal, kako uredit, da ko kreiraš nov kontakt na iphonu, da se shrani le v Google Contacts. Obratno ni problema, če imaš vse kontakte v GC, samo dodaš ta account za kontakte in vklopiš sinhronizacijo. Pa še, da ti kaše le te kontakte.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Seveda se da da kontakte dodajaš samo v google in ne drugam. Greš na Settings/contacts/accounts. Tam vidiš vse svoje račune. V google računu pustiš vklopleno sinhronizacijo kontaktov, na drugih računih pa to izklopiš. Novi kontakt se bo shranil samo v google in je normalno viden v G contacts.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Seveda se da da kontakte dodajaš samo v google in ne drugam. Greš na Settings/contacts/accounts. Tam vidiš vse svoje račune. V google računu pustiš vklopleno sinhronizacijo kontaktov, na drugih računih pa to izklopiš. Novi kontakt se bo shranil samo v google in je normalno viden v G contacts.
Ja, če imaš samo v gcontactsih kontakte. Če imaš še v iCloudu (+ kak MS account), pa ne najdem, kako telefon prisilit, da shrani v gcontacts ... No ja, nazadnje sem se s tem ukvarjal kako leto nazaj. Morda zdaj dela ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Tak ko sm zgoraj napisal, vklopiš na vseh računih. In ti nov kontakt doda v vse račune, pri katerih imaš vklopljeno sinhronizacijo kontaktov, tako recimo v MS, Icloud in gcontact. To kar ti hočeš ima apple že od pamtiveka. Sam imam 3 račune (icloud, ms in gmail). Po zgornjem postopku imam vklopljeno samo sync kontaktov v gmail oz. contacts. Ko vnesem novo številko preko telefona v imenik se synca samo z gmail in nikamor drugam. In ta kontak imaš potem samo na telefon in g contacts in nikjer drugje, če imaš pa na več računih to vklopljeno se pa sxnca v več oblakov .