Invazija mušic v notranjih prostorih

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
A še kdo opaža letos invazijo mušic v notranjih prostorih? Poleg sebe poznam še vsaj dve osebi, ki isto trdita. V recimo zadnjih dveh mesecih se je po bajti nasralo en kup mušic, ki se nekje očitno valijo v valovih. Biokil ne pomaga, zdaj sem po hiši izobesil celo rumene trakove za sadna drevesa, da vidim koliko bo kaj pomagalo. S selotejpom sem polepil nekaj cvetličnih loncev, da bi se nanj ulovile, če prilezejo iz zemlje, pa se ni do zdaj nič gor ujelo.
V eno posodico sem zmešal sem tudi kis, vodo in kapljico detergenta, pa se jih je utopilo komaj za vzorec.

Še kakšna ideja kaj lahko naredim? Ker tole ni več normalno. Hrano in vse stvari umikamo, zato to ni vzrok.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Si morda kakšne rože v zadnjem času dobil v hišo?
Namreč to se je pri nas lani zgodilo, ko nam je nekdo podaril neko rožo v lončku. Noter pa polno mušic v zemlji. Je samo letelo ven.
Preveri, da niste morda menjevali vsi z isto zemljo pri rožah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
A še kdo opaža letos invazijo mušic v notranjih prostorih? Poleg sebe poznam še vsaj dve osebi, ki isto trdita. V recimo zadnjih dveh mesecih se je po bajti nasralo en kup mušic, ki se nekje očitno valijo v valovih. Biokil ne pomaga, zdaj sem po hiši izobesil celo rumene trakove za sadna drevesa, da vidim koliko bo kaj pomagalo. S selotejpom sem polepil nekaj cvetličnih loncev, da bi se nanj ulovile, če prilezejo iz zemlje, pa se ni do zdaj nič gor ujelo.
V eno posodico sem zmešal sem tudi kis, vodo in kapljico detergenta, pa se jih je utopilo komaj za vzorec.

Še kakšna ideja kaj lahko naredim? Ker tole ni več normalno. Hrano in vse stvari umikamo, zato to ni vzrok.

nope. odkar je mraz je prov fajn, k se je to umirilo.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Si morda kakšne rože v zadnjem času dobil v hišo?
Namreč to se je pri nas lani zgodilo, ko nam je nekdo podaril neko rožo v lončku. Noter pa polno mušic v zemlji. Je samo letelo ven.
Preveri, da niste morda menjevali vsi z isto zemljo pri rožah.

Recimo da imaš prav. Kako pa se lahko borim proti temu? Vseh rož ja ne bom šel presajat
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Recimo da imaš prav. Kako pa se lahko borim proti temu? Vseh rož ja ne bom šel presajat
Če imam prav, imaš samo eno rešitev. Sem ti jo napisal.
Zadeva je bila izjemno moteča in se je množila noro. K sreči sem uspel identificirati težavo in enostavno rešil. Tudi pravočasno, ker se še niso zaredile v sosednje rože.
Poglej po rožah, če so po vseh. Pri nas se je takoj videlo, katera je problematična.

Pa še to: ko sem tej osebi to omenil, mi je zamahnila, ja mi smo tudi imeli ta problem. WTF, a da bi poklicala in to prej povedala pa ne.:obesise:
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
po bajti sem izobesil tiste rumene lepljive plošče -predvsem ob okna ker tam jih je največ, občasno pošpricam z biokilom po zemlji.
Trenutno jih je občutno manj, mogoče se jih vsake 2-3 dni pojavi malo več ampak ne živijo dolgo, večinoma se prilepijo na te plošče.

past-za-insekte-lepljive-plosce-male-10-kos-2034166.jpg
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
v par teglcih z rožami so bile, ampak ko so se tam izrojile so šle potem verjetno na ostale teglce.