bolečina v spodnjem delu trebuha

ori29

Zelenc'
26. feb 2024
7
2
3
Je že kdo imel podobno bolečino v spodnjem delu trebuha nekje 10cm pod popkom, ampak bolečina se pojavi samo ko začnem s tekom tukaj ni tako močna, najbolj močna je ko izvajam izpadni korak ali mountain climbing. Ukvarjam se pa z rekreacijo malega nogometa to že kar nekaj let, oktobra 2023 sem pa začel tudi z vodenim fitesom in sem lahko te vaje delal brez problema. Kdaj je prišla bolečina pojma nimam, ni bilo nekga znaka samo začel sem čutiti bolečino ob določenih vajah. Zdaj pavziram od 10. decembra. Bil sem pri zdravniku kjer sem naredil preiskave krvi, urina in ultrazvok trebuha kjer je bilo vse ok. Trenutno delam vaje od fizioterapeta, ki sumi da je bolečina vjetno povezana z aduktorji (preponami). Razmišljam pa tudi da bi mogoče Šel na pregled črevesja (kolonoskopijo) ker prebava ni glih najboljša. Čeprov če bi bilo kaj s Črevesjem narobe bi bila bolčino vrjetno vedno prisotna.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Dr. ChatGPT

Simptomi, ki jih opisujete, so lahko povezani z več možnimi vzroki, in čeprav nisem zdravnik, lahko na osnovi opisanega podam nekaj splošnih informacij. Bolečina v spodnjem delu trebuha, ki se pojavi ali poslabša med telesno aktivnostjo, kot sta tek ali izvajanje določenih vaj, je lahko povezana z več različnimi stanji.
  1. Težave z aduktorji ali preponami: Kot je omenil vaš fizioterapevt, je možno, da je bolečina povezana z mišicami aduktorji. Preobremenitev, vnetje ali poškodbe teh mišic lahko povzročijo bolečino v spodnjem delu trebuha, še posebej med aktivnostmi, ki vključujejo močno uporabo nog, kot so tek, izpadni koraki in podobno.
  2. Hernija: Hernija v predelu dimelj lahko povzroči bolečino, ki se poslabša med telesno aktivnostjo. Čeprav ultrazvok ni pokazal nobenih težav, hernije včasih niso vedno lahko zaznavne, še posebej, če so majhne ali če se ne pokažejo vedno.
  3. Težave s prebavili: Omenili ste, da razmišljate o kolonoskopiji zaradi težav s prebavo. Določene prebavne motnje ali stanja, kot so sindrom razdražljivega črevesja, divertikulitis ali celo apendicitis, lahko povzročijo bolečino v spodnjem delu trebuha. Kljub temu, da bolečina povezana s črevesnimi težavami običajno ne izgine, je možno, da se ob določenih telesnih položajih ali aktivnostih poslabša ali postane bolj opazna.
  4. Urološke ali ginekološke težave: Čeprav ste moški, je vredno omeniti, da lahko tudi nekatere urološke težave povzročijo bolečino v spodnjem delu trebuha. Pri ženskah bi lahko to bile ginekološke težave.
Glede na to, da so osnovne preiskave (krvne preiskave, urin in ultrazvok trebuha) bile normalne, je to dober znak. Vendar, če bolečina vztraja ali se poslabša, je pomembno, da se ponovno posvetujete z zdravnikom. Morda bo potrebno dodatno diagnostično testiranje, kot je MRI za bolj podrobno preučitev mišično-skeletnih struktur, ali kolonoskopija, ki ste jo že omenili, za preučitev prebavil.

V vsakem primeru je pomembno, da nadaljujete z vajami, ki vam jih je priporočil fizioterapevt, in sledite njegovim navodilom glede postopnega vračanja k športnim aktivnostim, da preprečite nadaljnje poškodbe. Prav tako se prepričajte, da ste dobro hidrirani, in če je možno, prilagodite prehrano, da podprete zdravje prebavil.