Življenje na norveškem... razmišljam o selitvi tja

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kako dolgolaso črnolasko...

Iz RO ni problem dobit črnolask-jih je na tone pa tudi zagorete so..
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Rec da bi ciganko pa je....bo prej pa cenej...

Win-Win zate k si v teh letih ze da ti je vazn sam da topl scije
tongue-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
467716-post_slo.gif

Se enako jaz trudim napisat, ampak ti si lepše.
nahrung002.gif

Današnja "mularija" se mi zdi da kasneje odrašča. Tako imenovani "šok", ki smo ga mi preživel v Yu army, je za nekatero današnjo mladino edini šok, ki ga doživijo, da je trenutno zmanjkalo čokolinota. Nobenga nočem žalit, ampak.... sory... tako je.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:

Sorry... Bom nehal
smile-1.gif

Da ne bi.
10.gif


A ni najbolje, da se izve iz prve roke?

Sicer mi ženska ni všeč, zna pa povedat kako pametno: http://www.tednik.si/moski-ki-ni-sluzil-jla-ni-pravi-moski

S tem, da tisti ko si bili v JNA, so vsi starejši od 41 let. So se tudi v TO mamini sinčki naučili, kako se spuca sekret in postelje postelja.

Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
podaljsat. Volila pa nisva, ker vam nimava kaj pameti za solit - sami se rihtajte
smile-1.gif

Lepo. Po drugi strani imamo pa argentince, ki ne samo da bi volili, oni bi se še osebno vmešavali v našo politiko.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
To je blef, poznam nekaj patronov, ki so služili jna in to, pa so ostali levi jebivetri. Po mojem je to problem staršev in domačih navad - osnovne vzgoje, ne pa vojske.
Res je, v vojski so ga pač jebivetri mal naguzili, ampak se je tisto končalo, pa laganisportsi dalje. Tako da...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Iz tvojega odgovora sledi, da nisi služil in si mamin sinček..a imaš mamico in ateja vsak dan na gradbišču?
tongue-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:

Sorry... Bom nehal
smile-1.gif

Da ne bi.
10.gif


A ni najbolje, da se izve iz prve roke?

Sicer mi ženska ni všeč, zna pa povedat kako pametno: http://www.tednik.si/moski-ki-ni-sluzil-jla-ni-pravi-moski

S tem, da tisti ko si bili v JNA, so vsi starejši od 41 let. So se tudi v TO mamini sinčki naučili, kako se spuca sekret in postelje postelja.

Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
podaljsat. Volila pa nisva, ker vam nimava kaj pameti za solit - sami se rihtajte
smile-1.gif
sej ni finta v tem, da smo se v YU army kaj naučili. Sej se nismo nič preveč pametnega. Gre se za sam sistem. Si enostavno sam, kjer si podvržen drugačnim pritiskom, drugačnemu redu, drugačnemu sistemu. Pusti ti TO. Za mene so bli še zmeraj eni gasilci.
Kaj EVROFIL se nam iz tujine javlja??
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Evrofil se vam iz tujine javlja od 2006
wink-1.gif


Pri "vojski" nisem nujno mislil JLA (ker sem tudi sam premlad, da bi bil v njej), ampak neke... meje. Prelomnice, ce hocete.

Saj ni nujno da je vojska - ampak nekaj, kar te prisili (ja, prisili sem rekel, kolk sem jaz cuden
wink-1.gif


 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
......pa pove kaj vse moram narediti pa na ker vlak moram it da pridem do tja"

hysterical-1.gif

Točno tako je!!!!
Po drugi strani je pa zanimivo, kaj vse bi folk naredu, sam da se reši te "gnile "države.

Problem, ki ga jaz vidim je v tem, da vecini nase "mularije" nekaj manjka. Pa ne vem, a je to en sok, ki je bila vcasih vojska, in ki je drugje to, da gres pri 18-19 letih od bajte ali delat ali na fax, ampak pol - ma kaj pol, 75% - teh malih pizdunov pricakuje da mu bosta oci in mami (ali pa "nekdo drug") stvari k riti prinesla. To, da imas idejo da "bi ti sel v Avstralijo / ven / na Mars" je sicer lepo, ampak bos moral za to poskrbeti sam, ker v krutem svetu kapitalizma ti ne bo nic k riti prineseno.

In vecina "iskalckov", ki gredo ven malo kelnarit (or something) se na suho nategne, in je potem tujina grozna. [cenzura] it, ni, samo lotit se je moras primerno.

Ne pa da take odvalis:

Citat:
hello...lepo pozdravljeni...že dalj časa razmišljam,da bi se trajno selila v anglijo...kjer bi tudi delala...mi lahko poveste kaj vse bi rabila storiti...mogoče rabim kakšno delovno dovoljenje in če ga že rabim,kje ga lahko dobim....angleško tekoče dobro obvladam in mi ni problema se pogovarjati....hvala za odgovore..lp

M*ther f*cker, a se malo bolj na splosno ne znas postaviti vprasanja - pa naj ti se sluzbo najdemo? A ti Internet ne dela ?! A pa anglesko "tekoce dobro" obvladas? Se pravi govoris anglesko bolje kot slovensko?!

In ko se tak odpravi v tujino je - jok in stok... Eno od takih dekletc je koncala pri naju v sobi za goste kaksno leto nazaj za en teden - ker ji "ni bilo vec kul" biti AuPair (in kolikor sem jo spoznal je bila po moje grozna Au Pair in jo je familija upraviceno ven vrgla) je pac sla v petek od familije v "bumfuck up North", in potem sprasevala na skupini "na keri postaji v Londonu lahko spi do ponedeljka, ko ji bosta oci in mami poslala denar za avijon". Ok, fine, glej, ne bos na postaji, mava plac, ni panike, pridi.
In potem je bila punca en teden cista megla. Volja do zivljenja danes ne sploh, pec pokvarjen.
Ok, bomo malo counsellinga probali - "Kaj bi pa delala?"
"Ma ne vem, neki tam v knjigarni al pa mogoce se enkrat au pair al pa neki, al bom sla pa nazaj na fax da ga dokoncam al pa neki. Tko. Ane. Ampak saj zdaj sem denar za domov dobila pa bom sla domov pa bom doma."


OK, ja, fino je, da imas jajca (ok, jajcnike) da gres malo ven pogledat - ampak da gres pa na slepo nekam, brez tega da bi vedel kako in kaj bos tam sploh pocel - in kar je se bolj neprimerno, da racunas s tem da te bo nekdo drug resil ce se zajebes - je pa primerno za 14 letne otroke, ne pa za odrasel folk. In tak folk - brez ideje in nacrta - je potem tisti, ki se pizdijo kolk je v tujini grozno, doma pa se bolj, ampak gremo raj dam ker lahko kupimo cokolesnik v trgovini (in so tisti, ki potem Roberta razpizdijo
wink-1.gif
)

Sorry... Bom nehal
smile-1.gif

tole me sponmne na eno, k je zanc na slovenci na irskem iskala au pair pri slovensko govoreci druzini :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
@Evrofil...brez skrbi...sat ce ISIL pol pa se z rusi zarati pa bo Gatto&Co. v 2h tednih odrastu
grin1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Evrofil se vam iz tujine javlja od 2006
wink-1.gif

Ajd, napiši pravilno in popolno da bo mularija vedela kako in zakaj.

Zdej se lahko špilaš Sir Evrofila, ampak začel si pa tko kot Kameleon v neki vzhodnoevropski vukojebini skupaj s ci.goti!
rolleyes-1.gif


Anyway, jst vseh vas ne zastopim, zakaj bi se selili iz bisera evrope kjer cene vsak dan padajo in so nepremičnine vsak dan bolj poceni nekam kjer je vse dražje in grše!?
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če so moji infoti pravi ni začel v vukojebini. Je kar v Ljubljani začel s kariero in potem po klasičnem receptu ga je principal zvabil v svoje vrste v najbližji tuj office. Ko pa imaš enkrat v svojem CVju da si bil v neki taki korporaciji... Sky is the limit...
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Hehehe, a si pogruntal kam spadam Roberto?
smile-1.gif


In ja, "vzhodnoevropska vukojebina" je bila za nekatere stvari zakon, tolk dober "price/performance" za svojo placo ne bom vec nikoli imel...
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Kot receno, ko se mulci spokajo na univerzo nimajo vec kaj za srat okoli pri mamici in ociju in pricakovat, da bodo drugi za njih poskrbeli.

En dober kolega je še bolj radikalen - otroci morali spokat od doma takoj po osnovni šoli. Mislil je dijaški dom, da ne bo kdo narobe razumel.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Kje ste pa mene porinl na Vzhod
sprasujem se.gif


Za 1x (in upam da tako ostane cimdlje) samo sever in zahod & kombinacija
tongue-1.gif