Življenje na norveškem... razmišljam o selitvi tja

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Takrat bo že zelo pozno... Poljska je 20+ milijonski trg, preplavili bodo države zahoda, kjer bo stanje boljše... Posledica bo, da slabše plačanih enostavnih služb ne bo več na voljo, samo še zahtevnejše službe, ki bodo zahtevale izkušnje... Večina tistih ki pa rinejo ven cilja na preje omenjene službe.
Saj zadeva ni bistveno drugačna kot pri nas... Slabo plačana, umazana, težaška dela se ne bi šli, pa so jih opravljali Bosanci in sedaj Romuni. V Nemčiji oz. UK pa jih Poljaki in izgleda Slovenci. Razlika je edino ta, da v UK in D si tudi plačan, pri nas pa smo toliko balkanci, da še tiste mizerije managerčki ne plačajo ampak nategnejo folk iz celega... No, dokler kakšnemu vzhodnjaku ne bo počil film in bo kakšen tak managerček postal stojalo za nože...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Vi2 pazita...ker govorita v prvi osebi mnozine
smile-1.gif


Vaju bo Roberto napadu, da ceprav sta oba v tujini...sta pussya ker nista se cist prekinla z domovino
tongue-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Saj Robert ima tudi prav v večini stvari, ki jih piše tukaj.

"Grem v tujino" ni enoplastna zadeva, zato vsak pri sebi naredi kalkulacijo, ki pa je potem ne moreš prodajati kot edino pravilno.

Drugače pa kar srečam Slovencev "po svetu", so kar posebni karakterji, ker nismo narod nomadov
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Klinc, meni se je se DURS (koncno!) po 8 (9?) letih jebanja odlocil, da me ne rabijo vec, in da nisem vec davcni zavezanec od 2007...
smile-1.gif


Edini stik ki ga se imava z "matico" je njena vice-vice-ekscelenca, III konzulka za salterjem kjer je treba vsake toliko casa potni list podaljsat. Volila pa nisva, ker vam nimava kaj pameti za solit - sami se rihtajte
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
......pa pove kaj vse moram narediti pa na ker vlak moram it da pridem do tja"

hysterical-1.gif

Točno tako je!!!!
Po drugi strani je pa zanimivo, kaj vse bi folk naredu, sam da se reši te "gnile "države. Države, kjer se že vrsto let v vladi ni govorilo gospodarstvo ampak samo o tem, kdo bo minister, kdo bo katero funkcijo zasedel..itd. In ko se razporedijo, se začne podiranje tega sistema s strani tistih, ki niso bili zadovoljni z položajem....itd.. leta in leta.
Jaz lahko samo rečem tako: (osebno mnenje-pa nisem tako mlad več) Tisti mladi, ki hočete to življenje ki ga imate preživeti za sebe najlepše, pojdite tam, kjer vam bo lepše. Kar marsikje v tujini je. I ta tujina vam ne sme biti takrat več biti tujina, ampak dom.
Vsi tisti mladi, ki bi vztrajali v SLO in vam ni vseeno, kar se tukaj dogaja....... "udarte po mizi" Obrnite to državo na glavo. Naredite srednji sloj najmočnejši, največji, ne pa revežev in bogataše. Vsaka država funkcionira s srednjim slojem. Revež (procent) naj bi bil produkt lenobe... bogataš (procent) pa produkt extra pridnosti in sposobnosti.
Prepričan sem, da takšni ljudje na naslednjih volitvah ne bi potrebovali smetiti z plakati z obljubami, da imajo največjega, ampak bi mi volilci dali svoje glasove že sami tistim, ki državo obračajo na boljše. In glede na stanje, bi ta preskok moral biti kar opazen.... iz katastrofalnega stanja v zadovoljivo... pa počasi za dobro..... itd.
(zdej me pa pokritizirajte kolk hočete... mnenja mi pa ne morte vzeti)
LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Aha, aha dvojno drzavljanstvo
tongue-1.gif


Zdej pa dost, preden Roberto zivcnega fase
evil.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Hvala. Nekdo je razumel, da je to "case by case" in kar je meni OK zate ne velja...

Tako je.

Jaz sem nadpovprečno plačano "službo" v Ljubljani zamenjal za bližino oceana, sočno in toplo vreme 300+ dni na leto. Enim se zdim nor, ampak zame je to balzam za dušo in telo.

LP,
PIC
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vem kako je to... Imam mogoče to srečo, da sem za sorodnico (ki pa ni naša državljanka) iz ZDA pomagal urejati določene zadeve, ker se je dečva spravila živeti v Slovenijo za dobro leto... Prodala vse v NY, odpovedala flet, popokala vredne stvari in mački ter prišla sem. Namerava pridobiti SLO državljanstvo, ker veliko dela po EU in Rusiji. Z državljanstvom EU je marsikaj olajšano...
Dovoljenje za bivanje, delovno vizo, prebivališče... vse to je potrebno urediti, zdravstveno zavarovanje... pa ima dečva pogodbe, aranžmaje, ne išče službe tukaj. Kar nekaj letanja
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Naša država ne podpira dvojnega državljanstva. Poleg tega niti ne potrebuješ državljanstva gostujoče države. Potrebuješ pa verjetno urejeno dokumentacijo za stalno prebivališče.

In prosim če nehaš trolat. Pejt raje kombi nafilat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Kombi nafilan...papirji zrihtani...mam cas za alter...bc bc
smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
......pa pove kaj vse moram narediti pa na ker vlak moram it da pridem do tja"

hysterical-1.gif

Točno tako je!!!!
Po drugi strani je pa zanimivo, kaj vse bi folk naredu, sam da se reši te "gnile "države.

Problem, ki ga jaz vidim je v tem, da vecini nase "mularije" nekaj manjka. Pa ne vem, a je to en sok, ki je bila vcasih vojska, in ki je drugje to, da gres pri 18-19 letih od bajte ali delat ali na fax, ampak pol - ma kaj pol, 75% - teh malih pizdunov pricakuje da mu bosta oci in mami (ali pa "nekdo drug") stvari k riti prinesla. To, da imas idejo da "bi ti sel v Avstralijo / ven / na Mars" je sicer lepo, ampak bos moral za to poskrbeti sam, ker v krutem svetu kapitalizma ti ne bo nic k riti prineseno.

In vecina "iskalckov", ki gredo ven malo kelnarit (or something) se na suho nategne, in je potem tujina grozna. [cenzura] it, ni, samo lotit se je moras primerno.

Ne pa da take odvalis:

Citat:
hello...lepo pozdravljeni...že dalj časa razmišljam,da bi se trajno selila v anglijo...kjer bi tudi delala...mi lahko poveste kaj vse bi rabila storiti...mogoče rabim kakšno delovno dovoljenje in če ga že rabim,kje ga lahko dobim....angleško tekoče dobro obvladam in mi ni problema se pogovarjati....hvala za odgovore..lp

M*ther f*cker, a se malo bolj na splosno ne znas postaviti vprasanja - pa naj ti se sluzbo najdemo? A ti Internet ne dela ?! A pa anglesko "tekoce dobro" obvladas? Se pravi govoris anglesko bolje kot slovensko?!

In ko se tak odpravi v tujino je - jok in stok... Eno od takih dekletc je koncala pri naju v sobi za goste kaksno leto nazaj za en teden - ker ji "ni bilo vec kul" biti AuPair (in kolikor sem jo spoznal je bila po moje grozna Au Pair in jo je familija upraviceno ven vrgla) je pac sla v petek od familije v "bumfuck up North", in potem sprasevala na skupini "na keri postaji v Londonu lahko spi do ponedeljka, ko ji bosta oci in mami poslala denar za avijon". Ok, fine, glej, ne bos na postaji, mava plac, ni panike, pridi.
In potem je bila punca en teden cista megla. Volja do zivljenja danes ne sploh, pec pokvarjen.
Ok, bomo malo counsellinga probali - "Kaj bi pa delala?"
"Ma ne vem, neki tam v knjigarni al pa mogoce se enkrat au pair al pa neki, al bom sla pa nazaj na fax da ga dokoncam al pa neki. Tko. Ane. Ampak saj zdaj sem denar za domov dobila pa bom sla domov pa bom doma."


OK, ja, fino je, da imas jajca (ok, jajcnike) da gres malo ven pogledat - ampak da gres pa na slepo nekam, brez tega da bi vedel kako in kaj bos tam sploh pocel - in kar je se bolj neprimerno, da racunas s tem da te bo nekdo drug resil ce se zajebes - je pa primerno za 14 letne otroke, ne pa za odrasel folk. In tak folk - brez ideje in nacrta - je potem tisti, ki se pizdijo kolk je v tujini grozno, doma pa se bolj, ampak gremo raj dam ker lahko kupimo cokolesnik v trgovini (in so tisti, ki potem Roberta razpizdijo
wink-1.gif
)

Sorry... Bom nehal
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Zakaj? Nucas kako iz tm da ti bo pucala doma?
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
Jst sm sam seb boss...a si gledu kdaj MadMaxa...no une cestne patrulje
wink-1.gif