Zasnova ogrevanja - vasa mnenja

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Pravilnik se uproablja tudi za tržne najemne pogodbe/razmerja. Če pa meniš, da sem pomešal, potem ti svetujem, da se obrneš na kakšnega pravnika. Da ne bo kakšnih presenečenj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
oby
Šest let sem bil lastnik garsonjere na Fužinah. Upravnik spl, ki vemo na kakšnem glasu je.
Večinski lastnik bloka, pravna oseba v lasti države.
Pet let sem imel odprt samo radiator v kopalnici, zadnje leto so montiral delilnika . Zato sem se tistega zaprl v kopalnici. Celo zimo preživel pri zaprtih radiatorjih z dvema majhnima otrokoma. Pri 21+C (kopalnica v jedru, 24+C.
1. Maja je laufala klima pri.meni, pri sosedih in hodniku pa vroči radiatorji.
Pa se nisem.pizdil.prevec, plačal svoj del in gotovo. In mi je danes žal da sem ga prodal. Takrat bi moral vzeti mal kredita za hiso , pa bi ga imel še danes.
Pa bi bil še jaz najemodajalski tajkun.

Dokler bi imel zaupanje v (poštenega) najemodajalca, s katerim se da kaj pomenita bi veliko raje imel skupno peč kot svojo.
Ko enkrat ni več zaupanja, ti tudi svoja peč ne pomaga veliko.
Za najemnika je bolje imeti svojo peč, najbrž res. Ampak nakup in vzdrzevanjre tiste svoje peči bo ND vkalkuliral v višjo najemnino.
In verjemi da je nakup in vzdrževanje 4 peči več kot pa vzdrževanje ene peči.
Če si dobro prebral vprašanje Apolla, on išče rešitev ki bo dobra tako za najemnike kot lastnika. Ob pogoju da vsi spilajo pošteno igro.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Apollo8
Cirkulacijo tople vode naredi tako, da je možno povratno linijo zapreti z ventilom, na željo stranke.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
oby

Pa bi bil še jaz najemodajalski tajkun.
Ko zacnes tko razmisljat si na eni cudni slabi poti v tem poslu. Tko da... =)

Če si dobro prebral vprašanje Apolla, on išče rešitev ki bo dobra tako za najemnike kot lastnika. Ob pogoju da vsi spilajo pošteno igro.
Pac point je da nocem investicijskih stroskov, hkrati bi rad nizje stroske za najemnika, ker bom tako bolj konkurencen. Ob tem pa zelim da je vse fer med razlicnimi najemniki, ker zadnje kar rabim, je da mi nekdo najeda da sosed vec vode porabi in okna pozimi odpira... tko da more bit vse izmerjeno in se placa po porabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
To sem mislil, da imaš eno črpalko za vse štiri enote.:confused:
Pa tudi če bi imel eno črpalko, ima vsaka enota svoje vejo in kalorimeter. In če nimaš 10 evrov za en ventil, da zapreš vejo za določeno eboto (tudi v primeru servisiranja ne samo neplačevanja) potem se ne pojdi tega posla.
Apollo: tajkune vidi večina najemnikov. Sploh tisti ki bi vsak mesec zapravili več kot zaslužili, tudi če bi imeli lastno nepremicnino.
Za eno hišo sem "pooblaščen s strani lastnika" za razmerja z najemnikom. Dobro se razumemo. Vsak mesec bolje. ;)
Sprva je bilo nekaj strahu, ker se je pač prvič oddajalo, ampak sedaj po dobrem letu počasi ta strah izginja.
Pa čeprav je 6 otrok v hiši.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Pa tudi če bi imel eno črpalko, ima vsaka enota svoje vejo in kalorimeter. In če nimaš 10 evrov za en ventil, da zapreš vejo za določeno eboto (tudi v primeru servisiranja ne samo neplačevanja) potem se ne pojdi tega posla.
Apollo: tajkune vidi večina najemnikov. Sploh tisti ki bi vsak mesec zapravili več kot zaslužili, tudi če bi imeli lastno nepremicnino.
Za eno hišo sem "pooblaščen s strani lastnika" za razmerja z najemnikom. Dobro se razumemo. Vsak mesec bolje. ;)
Sprva je bilo nekaj strahu, ker se je pač prvič oddajalo, ampak sedaj po dobrem letu počasi ta strah izginja.
Pa čeprav je 6 otrok v hiši.
No jaz mislim, da je pogled vecine ljudi na razmerja najemodajalci - najemniki zgresen. Ce je medsebojno spostovanje potem obicajno ni velikih tezav. Predvsem je to posel in je brezveze vkljucevat custva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Aha, sedaj vidim da se pogovarjata o črpalki sanitarne vode. Sem mislil da je ogrevanje v igri. Se opravičujem.
Sem.spregledal.objavo gonza višje.
Za tisto sem.pa že napisal svoje mnenje pri 10m dolgi povezavi.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Cirkulacijo skupaj z integriranim bojlerjem ima nova serija Wiessmann 222F in 222W.
Jaz lani te opcije ob nakupu 222F nisem vzel, ker sem nekako 'izračunal', da je dodatna poraba zaradi nekajsekundnega zamika pri dobavi vroče vode zanemarljiva napram stalnem ogrevanju pri cirkulaciji. S tem, da ima bojler nastavljiv časovni cikel vklopa (npr. od 21-06 se tudi ob pretoku ne vklaplja več, lahko pa to overridaš z enkratnim gretjem). Opcij programiranja za izboljšanje ekonomije ima precej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Lahko bi z naslednjo izvedbo omogočil obe varianti:
Ena črpalka poganja cirkulacijo v vse štiri enote. Stranke imajo toplo vodo brez čakanja.
Poraba po kalorimetru je višja zaradi izgub.
Sedaj ta način eni stranki ni všeč zaradi višjega računa, in bi rajši bolj dolgo čakala na toplo vodo in manj plačevala.
Torej, tej stranki zapreš odvodni vod (onemogočiš cirkulacijo) s prej vgrajenim ventilom, tako spremeniš način dostave tople vode in sta oba zadovoljna. Za ostale tri, ostane nespremenjeno. Ne, to ni mišljeno, da bi bil servisni ventil. :cool:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ce imas tako zasnovano, potem bi ob zaprtju njegovega povratnega voda (ki je hkrati dovod za naslednjo enoto) zaprl dovod tople vode do naslednjega. Lahko skico narisem ker se pomoje ne razumeva
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Ce imas tako zasnovano, potem bi ob zaprtju njegovega povratnega voda (ki je hkrati dovod za naslednjo enoto) zaprl dovod tople vode do naslednjega. Lahko skico narisem ker se pomoje ne razumeva
Imel bi štiri ločene povratne vode. Malo več cevi, vendar pozneje nimaš težav.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Nisem se dozivel na ogledu da bi kdo stopal sekunde do tople vode pa potem na tem podatku odpiral pogajalsko izhodisce da je pripravljen cakat dlje. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Glede deljenja stroškov, predvsem tistih kjer so centinproblem.
V bloku moraš tudi servis dvigala in popravilo strehe plačati, kljub temu da živiš v pritličju.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Ce imas tako zasnovano, potem bi ob zaprtju njegovega povratnega voda (ki je hkrati dovod za naslednjo enoto) zaprl dovod tople vode do naslednjega. Lahko skico narisem ker se pomoje ne razumeva
Sem vse skupaj samo preletel. Cirkulacija te muči, pa ne vem zakaj. V blokih je tudi narejena in vse to špila brez večjih težav.
Eni imajo cirkulacijo samo do hodnika in potem stevec za stanovanje. Tu ni posebnosti. Drugi pa tudi cirkulacijo v stanovanje. Tu pa potem rabiš zraven še en števec, ki ti meri vodo ki se vrača. Razlika pa je poraba enote.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sem vse skupaj samo preletel. Cirkulacija te muči, pa ne vem zakaj. V blokih je tudi narejena in vse to špila brez večjih težav.
Eni imajo cirkulacijo samo do hodnika in potem stevec za stanovanje. Tu ni posebnosti. Drugi pa tudi cirkulacijo v stanovanje. Tu pa potem rabiš zraven še en števec, ki ti meri vodo ki se vrača. Razlika pa je poraba enote.
Problem je kako poknjizit izgube.