Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Hja, potem pa bom dal nek link, pa bo to fake news, zato sem vprašal verodostojno avtoriteto tukaj.


1632225868803.png


Glede na te podatke, je v "moji" starostni skupini pri nas cca enako. Problem so seveda starostniki pri nas in ne Mi ali mladostniki, ali otroci v OŠ.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Neko promilo promile cepiva za tebe, je šlo iz mojega žepa.

Pa tudi kako nadomestilo, če si bil v bolniški, ali koristil brezplačne teste, etc, ipd.
 
  • Haha
Reactions: tony

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Ok, predvidevam da je odgovor na moje vprasanje Ne. Kako to, da za grpi ne, za kovid pa si se?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
da ne bo iz facebook ;)

Ciljna skupina so facebook mamice (zato je tudi naloženo na rumble, da lahko še kaka druga mamica pogelda, ki niam FB).
Ker v google tako ali tako ne zna vpisat kdo je ta tip. Glavno je da vidi da je dr. in da je delal za pfizer. PRODANO :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Ko se cepiš si imun na večino bolezni, zakaj misliš da je po novem 50% manj diagnoz raka in podobno?
Spet ti pa ta tvoj bullshit. Situacija je daleč od dobre ampak a je res treba skorajda vsako stvar napihnit oz. predelat v fake-news?

Padec je bil med 10 in 30%, nekaj časa pa je bilo diganoz povsem povprečno število glede na predhodna leta brez covida:

"V spomladanskem delu epidemije COVID-19 je v dveh največji centrih, kjer obravnavamo onkološke bolnike – na Onkološkem inštitutu in v UKC Maribor – število novih bolnikov z rakom v bolnišnici značilno padlo, enako velja tudi za število novo postavljenih diagnoz; aprilski padec je bil do 30 %. Število novih obravnav se je začelo znova povečevati v maju in je že v juniju doseglo raven iz leta 2019. V avgustu in septembru 2020 smo obravnavali več novih bolnikov kot leto prej, vendar so bili presežki manjši kot so bili spomladanski primanjkljaji. Drugi val epidemije je manj vplival na število novih primerov bolnikov z rakom – v novembru in decembru 2020 zaznavamo približno 10 % manj novih onkoloških diagnoz. Podatki o izdanih napotnicah, ki jih vodi Nacionalni inštitut za javno zdravje, kažejo, da je bilo v aprilu 2020 izdanih značilno manj napotnic za onkološko obravnavo – tako napotnic za prvi pregled, še večji upad je zaznan pri izdanih napotnicah za kontrolni pregled. Že v maju 2020 se je število napotitev izenačilo z letom 2019. Med poletjem je bilo napotitev nekoliko več kot lansko leto, v drugem valu epidemije jeseni pa značilnega upada napotitev ni zaznati."
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Saj bi sledil Švedom in se cepil, ampak bi se morali prej ukiniti vsi ukrepi, kot so se na Švedskem, preden so se Švedi cepili.

se cepil, ampak bi se morali prej ukiniti vsi ukrepi,
a) ne vem kaj je narobe s tem vrstnim redom: se cepiš, imaš nizke številke, in potem ukineš ukrepe (npr. Danska)

ukiniti vsi ukrepi, kot so se na Švedskem, preden so se Švedi cepili.
b) ne vem o čem govoriš, rajši kot mirsi-ju bom verjel Švedu, ki mi je razlagal, ko sva sedela skupaj in pila (drago) švedsko pivo, da nameravajo sedaj s 1. oktobrom ukiniti ukrepe, npr. še vedno velja omejitev druženja 8 oseb
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Poleti ni bilo skoraj nic okuzb, pa so vseeno bili ukrepi.
Tako nizko, kot je bilo poleti zgleda ne bo nikoli vec
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
se cepil, ampak bi se morali prej ukiniti vsi ukrepi,
a) ne vem kaj je narobe s tem vrstnim redom: se cepiš, imaš nizke številke, in potem ukineš ukrepe (npr. Danska)

ukiniti vsi ukrepi, kot so se na Švedskem, preden so se Švedi cepili.
b) ne vem o čem govoriš, rajši kot mirsi-ju bom verjel Švedu, ki mi je razlagal, ko sva sedela skupaj in pila (drago) švedsko pivo, da nameravajo sedaj s 1. oktobrom ukiniti ukrepe, npr. še vedno velja omejitev druženja 8 oseb
Kaj to pomeni, da bodo Švedi s 1, oktobrom ukinili vse ukrepe?
- da bodo brez pct-ja lahko šli k zdravniku?
- da bodo brez pct-ja lahko v trgovskem centru kupili gate?
- da bodo brez pct-ja lahko tankali bencin
.... al kaj? vse to bodo ukinili al samo nekaj od tega?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Kaj ka a
Kurba, kot v vrtcu ste. Daj mi oni link, daj mi tisti link, daj mi oni dokaz, daj mi tisti dokaz, pa študija ne štima, ona študija ne štima, ta člank je fake new oni članek je fake news :valjamse: Pa vi zdaj ravno veste katera študija je OK, katera ni OK, kateri članek je fake news kateri ni. Prav tako veste vi en drek ali cepivo škodi ali ne škodi, če škodi, potem komu škodi. Čas je edini ki bo pokazal kako je in kako bo s tem. Vse ostalo je vrtec in prazno pametovanje.
Čas je že pokazal kak je s cepivi. Nič več se nebo pokazalo. Vsi tudi ne preberemo vse samo na netu a veš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
da ne bo iz facebook ;)

Ciljna skupina so facebook mamice (zato je tudi naloženo na rumble, da lahko še kaka druga mamica pogelda, ki niam FB).
Ker v google tako ali tako ne zna vpisat kdo je ta tip. Glavno je da vidi da je dr. in da je delal za pfizer. PRODANO :D

Še eden, ki se mu je obrnilo in širi novo vero. Vsakomur se lahko zmeša, pa znan. naslovi gor ali dol. "Večina jih je zunaj."

Pa še eno laž je treba pokazati, po Wikiju je tip alergolog (kar bi lahko bila subspecialnost imunologije - to mora povedati še kdo?) in ne mikrobiolog.

 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
ej tona, si spregledal moje vprašanje, če se vsako leto cepiš tudi proti gripi?
zakaj že 38 postavljaš enako vprašanje. smo že zaključili, da gripa in kovid ni enako. še ti si napisal različe % za gripo in kovid.
zakaj torej to ponavljaš. in ja, odgovor je: za gripo se cepim vsako leto, včasih 2x. zadovoljen?