Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Aha, med tistimi 400 ki bi bili sicer cepljeni pa ne bi nihce zbolel.
Ce ne mislijo spremeniti zahtev po testiranju, se tudi ob 100% precepljenosti ne losamo tega hudica.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
zase lahko rečem, da po 1 tednu doma z tremi okuženimi sem sam včeraj na pcr testu negativen, torej zame cepivo dela, drugače bi 100% fasal korono.
To je tvoja osebna izkušnja. Poznam pa sam več družin vsi necepljeni, pa je bilo isto z okužbo. Recimo 3je otroci, dva pozitivna en ne (večkrat testiran) pa en od staršev pozitiven in en ne (tudi večkrat testiran). Pa se noben ni pazil oz. so normalno živeli skupaj v času okužbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in darjan

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Aha, med tistimi 400 ki bi bili sicer cepljeni pa ne bi nihce zbolel.
Ce ne mislijo spremeniti zahtev po testiranju, se tudi ob 100% precepljenosti ne losamo tega hudica.
Ne bereš pravilno. Nisem rekel, da nihče ne bi zbolel in da nihče ne bi šel v bolnišnico, ampak da ne moreš linearizirati števila hospitalizacij, če primerjaš cepljeno in necepljeno populacijo.

In ja, ob preseženi kritični meji precepljenosti, testiranje in omejevanje stikov ni več ključno. Cepljenje preprečuje težji potek bolezni in s tem manjša pritisk covidnih bolnikov na zdravstveni sistem. Danci ukrepov niso sprostili z mislijo, da sedaj ne bodo imeli več okuženih ljudi, ampak zato, ker okuženi ne bodo več v taki meri pristajali v bolnišnicah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony, bizi in Ted

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ne bereš pravilno. Nisem rekel, da nihče ne bi zbolel in da nihče ne bi šel v bolnišnico, ampak da ne moreš linearizirati števila hospitalizacij, če primerjaš cepljeno in necepljeno populacijo.

In ja, ob preseženi kritični meji precepljenosti, testiranje in omejevanje stikov ni več ključno. Cepljenje preprečuje težji potek bolezni in s tem manjša pritisk covidnih bolnikov na zdravstveni sistem. Danci ukrepov niso sprostili z mislijo, da sedaj ne bodo imeli več okuženih ljudi, ampak zato, ker okuženi ne bodo več v taki meri pristajali v bolnišnicah.

Pri nas smo očitno mimo vrha trenutnega vala (7 dnevno povprečje okužb že 3 dni pada) oz. predpostavimo da smo. A se bodo kakšni ukrepi ukinjal? Recimo obveza PCTja ali pa obvezni pogoj PC za javne uslužbence? Mislim da ne, ker semaforja za pot v normalnost nimamo.
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd in darjan

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Pa še testiranje cepljenih. Ni se ti treba oklepati samo obveznega minimuma. Cepljenim testiranja nihče ne prepoveduje.
Zadnjič smo imeli zasebno druženje, kjer nas je bilo cca. 20 ljudi. Od teh je bilo 5 prebolevnikov (<6 mes.), 2 necepljena (1 ne zaradi trenutnih zdravstvenih omejitev, 1 ker je sonček), ostali cepljeni. Kljub večinsko izpolnjenemu PCT pogoju smo se na začetku VSI samotestirali. Ne zato, ker bi se morali ali pa ker bi nas v to kdo prisilil, ampak zaradi odgovornosti do sebe in družbe.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Pri nas smo očitno mimo vrha trenutnega vala (7 dnevno povprečje okužb že 3 dni pada) oz. predpostavimo da smo. A se bodo kakšni ukrepi ukinjal? Recimo obveza PCTja ali pa obvezni pogoj PC za javne uslužbence? Mislim da ne, ker semaforja za pot v normalnost nimamo.
Še vedno je bilo 1300 okuženih v enem dnevu, bilo je 55 novo hospitaliziranih, ampak ti že čutiš pritlehno potrebo, da kritiziraš, da so ukrepi sami sebi namen in so odveč (v podtonu vprašanja, kaj se bo ukinjalo).
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Pri nas smo očitno mimo vrha trenutnega vala (7 dnevno povprečje okužb že 3 dni pada) oz. predpostavimo da smo. A se bodo kakšni ukrepi ukinjal? Recimo obveza PCTja ali pa obvezni pogoj PC za javne uslužbence?
prvo ne, drugo ja, ker v J.U. dela preveč vplivnih in (pravno)izobraženih ljudi da bi to šlo kadarkoli skozi, tudi če je val v naraščanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
zase lahko rečem, da po 1 tednu doma z tremi okuženimi sem sam včeraj na pcr testu negativen, torej zame cepivo dela, drugače bi 100% fasal korono.
jaz pa zase lahko rečem, da je bilo kar nekaj ljudi v stiku s CEPLJENO in okuženo osebo, in tudi vsi ostali negativni. Ostali so bili cepljeni in necepljeni.Torej zame cepivi ni 100%.
Ko smo pa že tukaj. Na spletu je nekje posnetek, kako nasprutojoče izjave dajejo iste osebe. Nekako tako je šlo: Stroka pravi, cepivo prepreči okužbo, stroka pravi, da cepivo NE prepreči okužbo, Cepljeni zaščiteni, cepljeni NE zaščiteni..... itd itd. Če kdo najde, lahko prilepi
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
jaz pa zase lahko rečem, da je bilo kar nekaj ljudi v stiku s CEPLJENO in okuženo osebo, in tudi vsi ostali negativni. Ostali so bili cepljeni in necepljeni.Torej zame cepivi ni 100%.
Ko smo pa že tukaj. Na spletu je nekje posnetek, kako nasprutojoče izjave dajejo iste osebe. Nekako tako je šlo: Stroka pravi, cepivo prepreči okužbo, stroka pravi, da cepivo NE prepreči okužbo, Cepljeni zaščiteni, cepljeni NE zaščiteni..... itd itd. Če kdo najde, lahko prilepi
Izjave iz konteksta. Spomladi je bila situacija drugačna, cepivo je bilo 90% uspešno pri preprečevanju okužb. Z delta sevom pa je zaščita okrog 90% pred hudim potekom okužbe. Poleg tega nihče ni zatrjeval, da je njegovo mnenje edina resnica. V znanosti pač ni univerzalnih in absolutnih resnic, dvom je vedno prisoten.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Izjave iz konteksta. Spomladi je bila situacija drugačna, cepivo je bilo 90% uspešno pri preprečevanju okužb. Z delta sevom pa je zaščita okrog 90% pred hudim potekom okužbe. Poleg tega nihče ni zatrjeval, da je njegovo mnenje edina resnica. V znanosti pač ni univerzalnih in absolutnih resnic, dvom je vedno prisoten.
ni iz konteksta. Moj primer se je zgodil 3 tedne nazaj in ne spomladi. Tudi jaz nisem zatrjeval, da je moje mnenje edina resnica. Bil je pa moj slučaj resničen. So pač dva nasprutojoča si slučaja. Ja, znanost je takšna kot si napisal, ampak če je zraven politika, je pa verjetnost resnice najmanša. (sploh v SLO)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Še vedno je bilo 1300 okuženih v enem dnevu, bilo je 55 novo hospitaliziranih, ampak ti že čutiš pritlehno potrebo, da kritiziraš, da so ukrepi sami sebi namen in so odveč (v podtonu vprašanja, kaj se bo ukinjalo).
Podton vprašanja je v stilu vsega v tej temi. Najprej so bile države beneluksa/danska rdeča lisa EU (poglej stanje dva meseca nazaj) in so imeli 4 val ter vse zapirali oz. imeli nove omejitvene pogoje (pa so že takrat imeli precepljenost krepko pred našo trenutno, na pamet več kot 80%). Takrat so/smo anticepilci opozarjali kaj nas čaka v prihodnosti KLJUB temu da dosežemo visoko precepljenost.

V bistvu na srečo nismo odsegli visoke precepljenosti in smo dobili samo pogoje ki silijo k cepljenju. Ampak to je sedaj že stvar druge debate.

In danes se situacija obrača in se te iste države odpirajo saj so šle preko vala, načeloma dokaj uspešno. Če smo mi trenutno na vrhu vala (ali pa bo trajal v obliki kot je sedaj, skratka neopazno) potem realno napram tem državam z visoko precepljenostjo nismo nič izgubili. Vprašanje je torej kaj, če kaj, vlada/stroka planira če začnejo okužbe spet padat in se bo trend epidemije na splošno umiril. Ker trenutno nimamo nekega lockdowna pač pa samo siljenje k cepljenju, a se bo to siljenje nehalo ali bo ostalo enako oz. kaj bo "bombonček" da smo ven iz vala? A bomo čakali naslednji sev ki bo mogoče prišel decembra do takrat pa se bo PC uvajal povsod kjer je možno? In če ja, čemu.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Potem pa je prisel pastir in vas pospremil?
Ok, štekam. Janez Janša in naša vlada ti gre na organ (hint: nisi edini).
Pa daj zajebaj jih tako, da se boš cepil. Ko bomo tudi v Sloveniji zadostno precepljeni, smo vladi vzeli možnost, da bi nam iz danes na jutri sprejemala odloke in jih objavljala na twitterju.

Ko se vlada ne bodo več rabila ukvarjati z virusom, bo čas, da začne delati na drugih stvareh in takrat bo njena diletantnost prišla veliko bolj do izraza.
Ker trenutno jim lahko očitamo bolj kot ne samo nesposobnost komuniciranja, saj ukrepe zgolj kopirajo iz drugih držav.

Zajebi Janšo? Cepi se!