Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Od vseh cepljenih alterašev se je našel en, ki ga boli roka pa še ta je priznal, da je bolečina večja samo zato, ker so ga prisilno cepili (mogoče se je preveč upiral in je bolečina posledica fizične prisile). Zdaj bom počasi že tečen, a vseeno, še vedno pa nisem dobil odgovora na moje vprašanje: kaj izgubiš s cepljenjem?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Od vseh cepljenih alterašev se je našel en, ki ga boli roka pa še ta je priznal, da je bolečina večja samo zato, ker so ga prisilno cepili (mogoče se je preveč upiral in je bolečina posledica fizične prisile). Zdaj bom počasi že tečen, a vseeno, še vedno pa nisem dobil odgovora na moje vprašanje: kaj izgubiš s cepljenjem?

Izgubiš lahko zdravje oz. več kot 1:10 je možnost da boš imel vsaj eno od posledic cepljenja. Tudi blage posledice so pač posledice, ne si zatiskat oči.

Če se ne cepiš ne izgubiš nič, razen upravnih omejitev iz PCT pogoja.

Ker sedaj se daje na vago ali se cepiš in MOGOČE dobiš eno od posledic ali pa se ne cepiš pa MOGOČE dobiš covid ... in če dobiš covid MOGOČE nisi samo asimptomatski, MOGOČE dobiš blage simptome, MOGOČE dbiš hujše simptome, MOGOČE pa celo umreš.

Skratka čisto psihološko gledano. Na prvi MOGOČE pri cepljenju prostovoljno vplivaš sam (sam sprejmeš dejstvo da boš MOGOČE imel posledice), medtem ko pri covidu lahko poskrbiš da do njega niti ne pride. Že to je dokaj močan argument odločitve.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Te MOGOČE bi bilo korektno dati v procenti, da folk ve na čem je. Ko prideš do % nevarnosti za smrt, samo zamahneš z roko in rečeš next.
 

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
A ni bilo rečeno, da se bo s covidom v tem valu srečal vsak? Torej ZAGOTOVO dobiš covid in ne samo MOGOČE, ergo nimaš odločitve o tem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
A ni bilo rečeno, da se bo s covidom v tem valu srečal vsak? Torej ZAGOTOVO dobiš covid in ne samo MOGOČE, ergo nimaš odločitve o tem.
Je bilo tudi rečeno da se je do sedaj z njim srečalo 50% folka v sloveniji, tako da ne vem kam bi potem te osebe dal? Recimo da so asimptomatski prebolevniki in torej če jih je 50:50 med cepljenimi in necepljenimi smo na 80% prekuženosti populacijre sedaj in ne vem kaj se komplicira s cepljenjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Zato pa je dobro, šefe, da se da vse v procente in potem naj vsak pri sebi vidi, če se mu splača komplicirat ali raje živi normalno, ker life is too short.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Comirnaty lot: FF3318

Kako staro cepivo pa se uporablja pri nas?


"A 39-year-old female patient received bnt162b2 (COMIRNATY, Lot Number: FF3318), dose 2 intramuscular on 06Aug2021 at the age of 39-year-old as single dose for covid-19 immunisation. Medical history included morbid obesity, ongoing liposarcoma metastatic, deafness post recurrent bacterial meningiti, obesity hypoventilation syndrome (fitted with non-invasive nocturnal ventilation), erysipelas of the lower limbs, lymphedema of the lower limbs, rheumatic fever in childhood, giant liposarcoma from Jul2019 and metastatic to the lungs from Nov2020, cholecystectomy from Jul2019 to an unknown date."
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
themore.jpg


 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in mosseero

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.528
9.249
113
res je, na konc bo v bolnicah 50% cepljenih, a potem si bodo za statistike in krizo izmislilili nekaj drugega... Močno dvomim da cepljenje pomaga...intezivne so polne, kljub cepljenju...

Mogoče to pomeni, da mrtvašnice niso..ker bi imeli drugače bergamo 3? nekaj pač ne štima. Jaz pač mislim da cepljenje ne pomaga, vsaj en tako kot si eni želijo da bi ali pa želijo prikazat.

Aja, sem cepljen.... da ne bo zdaj kakšnih zarot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in BornSkeptic