Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
res je, na konc bo v bolnicah 50% cepljenih, a potem si bodo za statistike in krizo izmislilili nekaj drugega... Močno dvomim da cepljenje pomaga...intezivne so polne, kljub cepljenju...

Mogoče to pomeni, da mrtvašnice niso..ker bi imeli drugače bergamo 3? nekaj pač ne štima. Jaz pač mislim da cepljenje ne pomaga, vsaj en tako kot si eni želijo da bi ali pa želijo prikazat.

Aja, sem cepljen.... da ne bo zdaj kakšnih zarot.

Enkrat sem že napisal, da bo epidemije konec ko bo % cepljenih v bolnicah 100. S tem bomo skupno število hospitaliziranih in na intenzivi zmanjšali vsaj za 80%.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.516
9.236
113
BS... nic ne bos zmanjsal, cepljeni so tudi na intezivi in sicer 20% takih. inteziva pa polna kot lani pozimi. pa še mrzlo ni. Kaj šele bo.

Danes je glavna novica, da so otroci na intezivah, ker pač.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Enkrat sem že napisal, da bo epidemije konec ko bo % cepljenih v bolnicah 100. S tem bomo skupno število hospitaliziranih in na intenzivi zmanjšali vsaj za 80%.

Procent cepljenih v bolnišnicah bo kmalu začel upadat, sploh tistih v rizičnih skupinah. Sedaj je samo vprašanje kdaj se bodo formalno 3. doze preslikale v polno cepljenje in bodo tako vsi ostali danes polnocepljeni postali v statistiki ne(polno)cepljeni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
BS... nic ne bos zmanjsal, cepljeni so tudi na intezivi in sicer 20% takih.

Se pravi cepljenega pri nas je 50% naroda. Na intenzivni pa je 20% cepljenih in 80% necepljenih. Dvomiš v cepivo? Nekaj ti ne štima? Ok. Razumem kaj je kreativna matematika ampak to bi te pa vseeno prosil kaj ti tukaj ne štima?

Pa še moja logika, velika večina starcev, kroničnih ter s pridruženimi je bilo cepljenih, dvakrat. In sedan jih je samo 20% na intenzivni? Jaz bi vseeno rekel da jih bo več, če ne drugače že zaradi strukture.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Se pravi cepljenega pri nas je 50% naroda. Na intenzivni pa je 20% cepljenih in 80% necepljenih. Dvomiš v cepivo? Nekaj ti ne štima? Ok. Razumem kaj je kreativna matematika ampak to bi te pa vseeno prosil kaj ti tukaj ne štima?

Pa še moja logika, velika večina starcev, kroničnih ter s pridruženimi je bilo cepljenih, dvakrat. In sedan jih je samo 20% na intenzivni? Jaz bi vseeno rekel da jih bo več, če ne drugače že zaradi strukture.

Ja ne realno jih je več. Glede na uhajanje podatkov s par tednov nazaj z določenih oddelkov je okoli 1/3 do 1/2 tistih na intenzivni cepljenih. Glede na starostno strukturo umrlih in precepljenost v tej populacij je to čisto normalno.

Cepivo seveda deluje, ampak dajmo to v kontekst tega dejstva in povejmo da cepivo deluje in če se cepi vse starejše od 65 let (pa nobenega pod 65 let nebi cepili) potem bi imel na intenzivni danes mogoče 10 ljudi, če bi cepili samo tiste od 75 let (in nobenega pod to mejo) bi imeli pa na intezivni mogoče 50 ljudi.

S stališča intenzivne ter hospitalizaciji pa je cepljenje pod 45 letom totalno neefektivno in bi mogoče vplivalo na 1% več bolnikov če se nebi cepil noben napram temu da se cepijo vsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in darjan

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Definitvno ga ne bo. Ko tako lepo napihnejo procente v svojo korist.

Veš kako bom rekel. Podatkov uradnih nimam, lahko me pa ti demantiraš s svojimi podatki. Ker uradno ne objavljajo podatkov v cepljenih na intenzivni in tudi cepljenih umrlih pa lahko ti in jst samo ugibava. Meni tole neobjavljanje poraja dvom in menim da jih ne objavljajo ker je tak interes (ker je delež cepljenih v tem segmentu visok). Sedaj je pa na tebi/vas da mi dokažete nasprotno.

Skratka če bi bila država, vlada, nijz transparentni bi objavili te podatke in meni nebi bilo treba ugibat in mogoče tudi nebi mogel tule bluzit in (po vaše) lagat o odstotkih. Ker pa podatkov uradno ni puščajo pa tile opcijo za ugibanja.

Glede podatkov je bil objavljen mail iz ene od manjših bolnišnic (res ne spomnem se katere) ki je pri 10 osebah na intenzivni imela 6 necepljenih in 4 cepljene. Podobno obstaja tweeter od nekega zaposlenega iz neke druge ustanove kjer je razmerje podobno. Od NIJZ je okoli tega zadnja uradna izjava enkrat sredi poletja kjer ko smo imeli 10 ljudi na intenzivni in so prijavili da jih je 10 odstotkov cepljenih.

Pa vsak dan slavni soforumaš 123 javno objavi da so vsi umrli in vsi na intenzivni necepljeni. Če se spotikate ob moje izjave, ki imajo celo neko osnovo, predlagam da še pri njem začnete izražat pomisleke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in javr

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
Veš kako bom rekel. Podatkov uradnih nimam, lahko me pa ti demantiraš s svojimi podatki. Ker uradno ne objavljajo podatkov v cepljenih na intenzivni in tudi cepljenih umrlih pa lahko ti in jst samo ugibava. Meni tole neobjavljanje poraja dvom in menim da jih ne objavljajo ker je tak interes (ker je delež cepljenih v tem segmentu visok). Sedaj je pa na tebi/vas da mi dokažete nasprotno.

Skratka če bi bila država, vlada, nijz transparentni bi objavili te podatke in meni nebi bilo treba ugibat in mogoče tudi nebi mogel tule bluzit in (po vaše) lagat o odstotkih. Ker pa podatkov uradno ni puščajo pa tile opcijo za ugibanja.

Glede podatkov je bil objavljen mail iz ene od manjših bolnišnic (res ne spomnem se katere) ki je pri 10 osebah na intenzivni imela 6 necepljenih in 4 cepljene. Podobno obstaja tweeter od nekega zaposlenega iz neke druge ustanove kjer je razmerje podobno. Od NIJZ je okoli tega zadnja uradna izjava enkrat sredi poletja kjer ko smo imeli 10 ljudi na intenzivni in so prijavili da jih je 10 odstotkov cepljenih.

Pa vsak dan slavni soforumaš 123 javno objavi da so vsi umrli in vsi na intenzivni necepljeni. Če se spotikate ob moje izjave, ki imajo celo neko osnovo, predlagam da še pri njem začnete izražat pomisleke.
Torej uradnih podatkov nimaš razen iz riti potegnjenih procentov. Glede na to, da trditve postavljaš ti in razpredaš težke zaključke na podlagi tvojih trditev, je tudi dokazovanje na tebi. Do takrat si pa enak kot ostali nabijalci tukaj. Pač navaden lažnivec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Podatkov uradnih nimam, lahko me pa ti demantiraš s svojimi podatki. Ker uradno ne objavljajo podatkov v cepljenih na intenzivni in tudi cepljenih umrlih pa lahko ti in jst samo ugibava.
Čakaj malo model, če nimaš uradnih podatkov oz. sploh kakršnihkoli ampak pač - kot si sam napisal - samo ugibaš, kako lahko potem pišeš takšne trdilne stavke kot da imaš v ozadju neke zaupanja vredne vire? Napiši lepo "osebno ugibam, da je tam pa tam tak pa tak % takšnih in takšnih bolnikov" pa bo, ne pa da izpadejo tvoja ugibanja kot dejstva.
 

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Izgubiš lahko zdravje oz. več kot 1:10 je možnost da boš imel vsaj eno od posledic cepljenja. Tudi blage posledice so pač posledice, ne si zatiskat oči.
Kje pa si dobil ta podatek o 1:10? A blaga posledica je bolečina na mestu vboda al kaj bolj resnega?

Offtopic: Odrasli smo v populacijo mehkužnih odraslih ljudi, užaljenih na vsako opazko ki nam jo kdo nameni. To da smo pa bolj pametni od stroke in pravil se pa itak vidi na prometni nekulturi, ko vsak v svojem avtu (svetu) misli da je gospodar prometnih tokov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.516
9.236
113
podatki za intezivo so bili pred dnevi uradni, kakšno je stanje danes ne vem.
Kreativno...ne vem men se zdi že uradna številka 20% cepljenih na intezivi visoka, bi rekel če bi to bilo 2 do 3% okej. cepivo dela, 20 se mi pa zdi veliko.. plus tega sicer da je vzorec danes še vedno majhen...kar lahko zelo izkrivi sliko...lahko da je res teh 2o do 30 revezev zgolj fenomen in izjema v SLO, in jih več ne bo, potem je to to..ampka to bomo videli after, cez 5 let kaksna je bila resnica.

To je moje videnje in moja logika.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Pa da bom boljši kot nabijalci tukaj je tukaj 4 dni star podatek o procentu necepljenih na intenzivnih oddelkih v Slo.: 84%. Cepljenih je 16%, velika večina zelo starih in s pridruženimi boleznimi.

V navadnih Covid oddelkih pa je necepljenih 72%.

Link: KLIK
Ok hvala. Sem sicer zasledil ta podatek ampak na drugem mediju in je bil napisan tako da je bilo razumljeno da gre samo za podatek na "Intenzivne enote Infekcijske klinike UKC Ljubljana" kjer je Jereb predstojnik.

Če je ta podatek točen sem se motil, to BP priznam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
podatki za intezivo so bili pred dnevi uradni, kakšno je stanje danes ne vem.
Kreativno...ne vem men se zdi že uradna številka 20% cepljenih na intezivi visoka, bi rekel če bi to bilo 2 do 3% okej. cepivo dela, 20 se mi pa zdi veliko.. plus tega sicer da je vzorec danes še vedno majhen...kar lahko zelo izkrivi sliko...lahko da je res teh 2o do 30 revezev zgolj fenomen in izjema v SLO, in jih več ne bo, potem je to to..ampka to bomo videli after, cez 5 let kaksna je bila resnica.

To je moje videnje in moja logika.
Meni pa se zdi procent precej dober. Glede na to, da so cepljeni ljudje v intenzivni z zelo slabim imunskim sistemom in polno drugih težavi + starost. Cepivo bi bilo v najboljšem procentu nekje 90%+ učinkovito. Delta je ta procent še dodatno lepo zmanjšala, tako, da je 16% v intenzivni ali 28% na splošnem oddelku kar ok.

Ok hvala. Sem sicer zasledil ta podatek ampak na drugem mediju in je bil napisan tako da je bilo razumljeno da gre samo za podatek na "Intenzivne enote Infekcijske klinike UKC Ljubljana" kjer je Jereb predstojnik.

Če je ta podatek točen sem se motil, to BP priznam.
Sprejeto, bi bilo pa lepo, če bi vsaj poizkusili operirati na nekih uradnih preverljivih podatkih, ker žal je tole napihovanje popolnoma nepreverljivih čenč čisto povozilo neke normalne debate tukaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.516
9.236
113
to upam da razumes, da ce bi bilo (bo) na splosnem 50:50 da potem potemni da je cepivo totalna tema. Tako pa danes na 30/70 je pac malo manj tema.

Za maske se je recimo povsem iskustveno pokazalo da je tema.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Kje pa si dobil ta podatek o 1:10? A blaga posledica je bolečina na mestu vboda al kaj bolj resnega?
Na uradnih podatki o cepivu. Odpri svojo priljubljeno cepivo pa poglej kaj tam piše, ker je struktura podajanja stranskih učinkov standardizirana in piše enako na vseh zdravilih.

Za J&J:
Zelo pogosti: pojavijo se lahko pri več kot 1 od 10 cepljenih oseb
-glavobol
-siljenje na bruhanje(navzea)
-bolečine v mišicah
-bolečina na mestu injiciranja
-huda utrujenost

Pogosti: pojavijo se lahko pri največ 1 od 10 cepljenih oseb
-rdečina na mestu injiciranja
-oteklina na mestu injiciranja
-mrzlica
-bolečine v sklepih
-kašelj
-zvišana telesna temperatura

Občasni: pojavijo se lahko pri največ 1 od 100 cepljenih oseb
-izpuščaj
-mišična šibkost
-bolečine v rokah ali nogah
-občutek šibkosti
-splošno slabo počutje
-kihanje
-vneto grlo
-bolečina v hrbtu
-tresenje
-prekomerno potenje
-nenavaden občutek na koži, kot jemravljinčenje ali gomazenje (parestezija)
-driska

Redki: pojavijo se lahko pri največ 1 od 1000 cepljenihoseb
-alergijska reakcija
-koprivnica (urtikarija)
-otečene bezgavke (limfadenopatija)
-zmanjšana občutljivost ali senzitivnost, še posebej v koži (hipestezija)
-zvonjenje v ušesih (tinitus)
-bruhanje

Zelo redki: pojavijo se lahko pri največ 1 od 10000 cepljenih oseb
-krvni strdki, pogosto na neobičajnih mestih (npr. v možganih, jetrih, črevesju, vranici), v kombinaciji z majhnim številom krvnih ploščic (trombocitov)
-resno vnetje živcev, ki lahko povzroči paralizo in težave z dihanjem(Guillain-Barréjev sindrom (GBS))

Neznana pogostnost(ni mogoče oceniti iz razpoložljivih podatkov)
-huda alergijska reakcija
-sindrom kapilarnega prepuščanja (stanje, ki povzroča uhajanje tekočine iz majhnih krvnih žil)

Recimo za primerjavo za lekadol se stranski učinki začnejo s pojavnostjo šele 1:1000:
Redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 1.000 bolnikov)
− slabost
- preobčutljivostne kožne reakcije (kožni izpuščaji, rdečina, koprivnica, srbečica)
- zlatenica (porumenitev kože in oči)
- povečano delovanje jetrnih encimov,
− slabokrvnost (anemija) z znaki, kot so bledica, glavobol, nenavadna utrujenost ali splošna šibkost in težko dihanje pri naporih, temno obarvan urin.

Zelo redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10.000 bolnikov) in tisti, pri katerih pogostnosti ni mogoče oceniti iz razpoložljivih podatkov
− okvara jeter ali ledvic (predvsem pri dolgotrajnem jemanju prevelikih odmerkov);
− iz literature je znanih nekaj posameznih primerov krvnih sprememb zaradi jemanja paracetamola (zmanjšano število krvnih celic, kar se kaže kot zvišana telesna temperatura z mrzlico ali brez nje, boleče žrelo, razjede v ustih, nenavadna utrujenost ali splošna šibkost, nenavadne krvavitve ali modrice, črno blato, kri v urinu in rdeči pikčasti madeži na koži);
− zelo redko so poročali o primerih resnih kožnih reakcij;−pri bolnikih s preobčutljivostjo na acetilsalicilno kislino ali nesteroidna protivnetna zdravila se lahko pojavi krč sapnic (bronhospazem).