Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.974
778
113
podatki za intezivo so bili pred dnevi uradni, kakšno je stanje danes ne vem.
Kreativno...ne vem men se zdi že uradna številka 20% cepljenih na intezivi visoka, bi rekel če bi to bilo 2 do 3% okej. cepivo dela, 20 se mi pa zdi veliko.. plus tega sicer da je vzorec danes še vedno majhen...kar lahko zelo izkrivi sliko...lahko da je res teh 2o do 30 revezev zgolj fenomen in izjema v SLO, in jih več ne bo, potem je to to..ampka to bomo videli after, cez 5 let kaksna je bila resnica.

To je moje videnje in moja logika.
Za vse:

Boljši in večji vzorec o ceplenih/necepljenih; aktivnih, težji potek, smrt:
Izraelski podaki, ki se dnevno posodabljajo. (starn si prevedi z google translate)


Primer:
Osebe nad 60 let (težji potek) na 100.000 prebivalcev na dan (10.9.2021, zaradi lepšega prikaza sem izbral ta datum)

1632833776955.png
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.227
2.300
113
podatki za intezivo so bili pred dnevi uradni, kakšno je stanje danes ne vem.
Kreativno...ne vem men se zdi že uradna številka 20% cepljenih na intezivi visoka, bi rekel če bi to bilo 2 do 3% okej. cepivo dela, 20 se mi pa zdi veliko.. plus tega sicer da je vzorec danes še vedno majhen...kar lahko zelo izkrivi sliko...lahko da je res teh 2o do 30 revezev zgolj fenomen in izjema v SLO, in jih več ne bo, potem je to to..ampka to bomo videli after, cez 5 let kaksna je bila resnica.

To je moje videnje in moja logika.

Ja saj, ti pač vidiš to kot slabo, meni se zdi zgolj 20% velik uspeh. Še enkrat 99,99% vseh starih in vseh v najslabšem stanju ter vseh z multi boleznimi je precepljenih. Torej če v celi masi le ti predstavljajo teh 20% cepljenih na intenzivi je to fantastičen rezultat. Saj veš da če se cepiva midva ki sva mlajša in fit ter če se cepi 96 letnik z petnajstimi boleznimi da imava midva v vsakem primeru bistveno boljše šanse za lažji potek. Tudi necepljen 50 letnik ima verjetno bistveno boljše možnosti. Pa je vseeno tam?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Ja saj, ti pač vidiš to kot slabo, meni se zdi zgolj 20% velik uspeh. Še enkrat 99,99% vseh starih in vseh v najslabšem stanju ter vseh z multi boleznimi je precepljenih. Torej če v celi masi le ti predstavljajo teh 20% cepljenih na intenzivi je to fantastičen rezultat. Saj veš da če se cepiva midva ki sva mlajša in fit ter če se cepi 96 letnik z petnajstimi boleznimi da imava midva v vsakem primeru bistveno boljše šanse za lažji potek. Tudi necepljen 50 letnik ima verjetno bistveno boljše možnosti. Pa je vseeno tam?
Mene bolj skrbi, da pri nas še vedno 25% ljudi nad 70 let NI cepljenih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.227
2.300
113
Na uradnih podatki o cepivu. Odpri svojo priljubljeno cepivo pa poglej kaj tam piše, ker je struktura podajanja stranskih učinkov standardizirana in piše enako na vseh zdravilih.

Za J&J:


Recimo za primerjavo za lekadol se stranski učinki začnejo s pojavnostjo šele 1:1000:

Utisevalec zdaj pa mi povej, pri Johnsonu te na nek način blažje okužijo s cepivom in blagi učinki so celo zaželeni saj to menda pomeni da je cepivo optimalno učinkovito če imaš reakcijo? Zdaj pa mi povej kako naj ne bo več stranskih učinkov kot pri Lekadolu ki "zdravi" in zbija vročino? Najdi kakšno bolj pametno zdravilo če že primerjave vlečeš. Ampak hudič, vsak dan tukaj gori nabijamo pa še vedno se ni našel nihče ki bi napisal fiksno: moji ženi, mojemu sinu, meni, bratu.... se pa je zgodila ta in ta groza takoj po cepljenju. Vsak pozna samo nekoga in neko zgodbo na lagerju.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.907
3.937
113
Utisevalec zdaj pa mi povej, pri Johnsonu te na nek način blažje okužijo s cepivom in blagi učinki so celo zaželeni saj to menda pomeni da je cepivo optimalno učinkovito če imaš reakcijo? Zdaj pa mi povej kako naj ne bo več stranskih učinkov kot pri Lekadolu ki "zdravi" in zbija vročino? Najdi kakšno bolj pametno zdravilo če že primerjave vlečeš. Ampak hudič, vsak dan tukaj gori nabijamo pa še vedno se ni našel nihče ki bi napisal fiksno: moji ženi, mojemu sinu, meni, bratu.... se pa je zgodila ta in ta groza takoj po cepljenju. Vsak pozna samo nekoga in neko zgodbo na lagerju.
Primerjave z lekadolom in aspirinom se velikokrat pojavljajo tudi na alterju, zato sem dal za primerjavo. Dejstvo je da neko zdravilo iz domače lekarne nima niti približno toliko stranskih učinkov kot jih ima cepljenje, s tem da zdravilo vzameš prostovoljno ko oceniš da ga potrebuješ.

Sej vem da je težko razumet tole, ampak nekateri še vedno smatrajo da so stranski učinki cepiva samo "buba rokica" in to je to in na drugi strani krvni strdki in smrt. Je pa vmes cela serija stranskih učinkov, ki so dejansko dokaj pogosti in niso ravno zanemarljivi. Če so v uradnem papirju od cepiva opisan, potem najbrž da držijo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: shift in jendomen

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.227
2.300
113
Sigurno držijo, tako strdki kot tudi nenazadnje smrt. Ampak saj veš, že samo življenje po sebi je riziko. In čist tako med nama, morda se bo grdo slišalo in se bo kdo zgražal ampak če je to cena za nornalno življenje kot smo ga poznali doslej tudi sprejmem da bodo za to pri nas umrli trije, pet ljudi pa bo imelo določene hujše težave. Zakaj? Namreč zaradi tega kar se je takrat dogajalo in kakšne so in še bodo posledice (ekonomske in zdravstvene) je to milo rečeno bagatela. Verjetno je pri nas med korono naredilo več ljudi samomor kot pa jih je umrlo od cepiva, prav tako jih je 5x več umrlo od čakanja na operacijo. In če cepljenje LAHKO reši problem je to po mojem edina pot. Razen če sem bil do sedaj v luknji in nisem zasledil in obstaja še kakšna pot da rešimo situacijo in izkoreninimo virus oz. ga vsaj damo na "špago".
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.544
3.585
113
Danes mi je en Bosanec v Avstriji povedal eno lepo štorijo iz življenja.

Da vsak ki nosi beli plašč v bolnici ni doktor!!

In Andy vsak, ki nekaj pove v belem plašču na you Tube tudi ni doktor.
 
  • Haha
Reactions: endvatri

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.054
4.054
113
Danes mi je en Bosanec v Avstriji povedal eno lepo štorijo iz življenja.

Da vsak ki nosi beli plašč v bolnici ni doktor!!

In Andy vsak, ki nekaj pove v belem plašču na you Tube tudi ni doktor.

Dr. Cole is a board-certified dermatopathologist (AP & CP) and the CEO/Medical Director of Cole Diagnostics. He has worked as an independent pathologist since 2004. Some highlights from his CV: Ackerman Academy of Dermatopathology (July 2002-June 2003): Dermatopathology Fellowship (Chief Fellow). Mayo Clinic (July 1997-June 2002): Resident in Anatomic and Clinical Pathology. Chief Fellow, Surgical Pathology Fellowship. Medical College of Virginia (1993-1997): Researched immunology. Served as President of Student Family Practice organization. Coordinated activities and seminars on the practice of family medicine and rural medicine. Earned MD in 1997.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.292
5.617
113
Zgornji link je povezava na članek z naslovom

Logar: "Ukrep PC je nastal na pobudo vlade, ne strokovne skupine"
Stroka pa to.


Pravi link
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.227
2.300
113
Jeba, lahko je povezava s tem cepivom, lahko ni. Ravno mi razlaga moja da je ene 2 leti nazaj od njene prijatlce otroka kap v vrtcu. In ni bil cepljen. Sem pa malo začuden glede tega Janssena. Vsak dan nabijačina po TV kako vsi ti verniki ki se še niso cepili in se na koncu vendarle odločijo iščejo in želijo Janssna ker je zgolj en odmerek in kako so marsi kje zaloge pošle. Pa zakaj za vraga bi silil na cepljenje z Astro in Janssenom če pa vse kaže na to da lahko povzročita strdke. Mater, vsi vse veste a na takšnih osnovah padete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.858
6.644
113
Zakaj bi se folk cepil star toliko, da prej fase strdek kot smrt zaradi kovida?
Ja da bo lahko sla na koncert in potovanja, so nagovarjali obcestni plakati poleti
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.120
5.777
113
blizu močvirne prestolnice
Sam sem PROTI vsem ukrepom sploh PCT ampak trditi da folk umira zaradi cepljenja je žalostno. Nikoli ni nihče zanikal, da lahko na toliko in toliko cepljen pride do težav celo smrti. Vedno se je dejalo, da ima cepivo več koristi kot negativnosti.
Darjan, ti kot fitniser, jemlješ tiste otrobe ? Misliš da noben fitniser ni umrl zaradi tega?