Xiaomi mi box 3

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Je mozno to napravo s pilotom tudi ugasniti? Off gumb na pilotu jo da v spanje ali reeboot. Ugasnit ne gre. Motece je, ker se priblizno vsako minuto na tv pojavi znak za hdmi napravo.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Naprimer, ce imas prizgan tv, nato pa prizges napravo povezano s hdmi. Se na tv za nekaj casa prikaze znak, obvestilo, da je hdmi naprava aktivna. Vsaj na lgju. To se pol nonstop priziga in je motece. Nisem pa neki heavy user in sem resil tezavo tako, da sem izklopil napajanje
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Naprimer, ce imas prizgan tv, nato pa prizges napravo povezano s hdmi. Se na tv za nekaj casa prikaze znak, obvestilo, da je hdmi naprava aktivna. Vsaj na lgju. To se pol nonstop priziga in je motece. Nisem pa neki heavy user in sem resil tezavo tako, da sem izklopil napajanje
Pojdi v nastavitve MiBox3 in se tam malo poigraj z nastavitvami HDMI CEC. Jaz sem to funkcijo izklopil tudi na mojem Samsung TV in se mi taka opozorila in preklopi na HDMI ne dogajajo več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
kot je svetoval primus, izklopi HDMI CEC na TV in/ali miboxu, vendar boš s tem izbubil CEC upravljanje na mrebitnih drugih napravah preko HDMI.
očitno je to težava nekaterih televizorjev, na mojem panasonicu ni takih obvestil
alternativno pa mibox priklopi na kaj takega in ga potem nauči IR kodo od kake neuporabljene tipke na tvojem TV daljincu
https://www.aliexpress.com/wholesal...SB_20190227012138&SearchText=ir+outlet+switch
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Ali vam ta Xiaomi deluje vredu. Meni npr. ko je ugasnjen in ga prižgem se mi naloži samo ko začnem uporabljati naj bo kodi ali youtube ali pač karkoli mi trokira (se zatika) tako da je nemogoče predvajati kar koli. Ko sem to zadevo kupil se mi je posodobil na android 8, kako je bilo prej z original softweorm pa ne vem. Pa tud če naredim factory reset je isto. Tako da preden ga začnem uporabljat ga moram odklopit iz napajanja pa vklipt nazaj pol pa dela normalno. Ali je sploh možno karkoli narest da mi kaj takega ne počne? Sem nekaj gledal po internetu kako bi naložil nazaj stari softwer pa je zame prezakomplicirano kaj takega izvajat. Tako da je zame ta zadeva en kitajski šrot za stran vrečt.
Lp
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
jaz ga imam ves čas prižganega in nič ne trokira. običajno rabi 2-3 sekunde, da se zbudi iz ohranjevalnika zaslona, potem pa tekoče deluje.
mogoče tebi trokira zato, ker ob zagonu išče posodobitve in sinhronizira podatke.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Ne, zadnji update k so dali ni za nikamor. Kolikor sem nasel, se downgrada na original verzijo, k ni nikdar ugledala uradne izdaje. Je pa kao najmanj buggasta in najhitrjsa, ljudje pravijo, da potem ni vec problemov..
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
ali je po tej verziji katero si gledal zakomplicirano downgrad. Ali je kak link mogoče
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.651
113
Meni trokira v primeru da preden ga ugasnem ostanem v aplikaciji (netflix). Če grem preden ga ugasnem v osnovni meni mi dela ok. Se je pa to pri meni tudi pojavilo z 8ko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
kot je svetoval primus, izklopi HDMI CEC na TV in/ali miboxu, vendar boš s tem izbubil CEC upravljanje na mrebitnih drugih napravah preko HDMI.
očitno je to težava nekaterih televizorjev, na mojem panasonicu ni takih obvestil
alternativno pa mibox priklopi na kaj takega in ga potem nauči IR kodo od kake neuporabljene tipke na tvojem TV daljincu
https://www.aliexpress.com/wholesal...SB_20190227012138&SearchText=ir+outlet+switch

Na TV sem izklopil hdmi cec in ni vec nadleznih obvestil. Hvala
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Po 3 tednih uporabe lahko tudi jaz recem, da je tega predvajalnika en sam hrosc. Ko se zbudi iz pripravljenosti, ga moram ponovno zagnat, ker se zatiga tako, da ga ni mogoce normalno uporabljat. Vse to bi lahko resili, ce bi preposto lahko ugasnil tv box, kar pa ni mogoce. Prej sem imel najbolj navadni kitajski tv box pa ni blo nobebega zatikanja. Ce bom mel cas gs tudi jaz downgradam
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Men javlja napako prec na začetku ko ga hočem downgradat. Nevem kaj delam narobe ali je kaj druzga. Čudno da ti idioti ko so spacal to posodobitev ne vidijo kaj so naredili. Če bi znal oreng angleško bi jim že povedal (napisal)tem kitajcem zblojenim.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ok, jaz sem probal... dela čist lepo po teh navodilih brez problema...