Multifunkcijska naprava

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Torej, kaj bi mi svetovali?

Danes se mi je tudi na domačem Canonu MX925 pojavilo klasično obvestilo o napaki glave, pred tem pa že tudi na službenem Canonu. Sem poskusil napravo prelisičiti, a ne gre, zato sem obupal na Canoni. Nikoli več. Pred minuto še dela, potem pa začne javljati napako in konec. O tem smo že tukaj pisali.

Zato sedaj potrebujem novo napravo. Gledam EPSON, ki ima tiste stekleničke z črnili, kar naj bi pomenilo zelo poceni tiskanje. Vse leop in prav, vendar za ceno do 250 EUR ne najdem nobeno Epson napravo, ki bi imela ADF in dupleks. To sta mi kar uporabni funkciji in bi ju pogrešal.

Torej, sem morda kaj spregledal in ima kakšen EPSON tudi ti dve funkciji.

Ali obstaja katera druga multifnkcijska nprava, torej drugih proizvajalcev (HP, Brother Xerox), ki mi bi jo priporočali za to ceno 250 €, raje še manj in ki bi omogočila ravno tako poceni tiskanje in ki ni Canon.
Rabim za printanje, skeniranje (kopiranje) predvsem za šolo, občasno tudi za službo.

Hvala!
Aleš
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Sedaj sem našel HP OfficeJet Pro 8720, ki ima dupleks in ADF za dobrih 200 €.
Na amazonu je komplet neoriginalnih kartuš za 40 €, kar bi šlo glede na veliko število tiskanih strani.

Ali priporočate še kaj boljšega?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Imaš od Hp ja še linijo Office pro z letvijo 40 do 50 barvnih printov na minuto...., samo stari modeli 476dw so se dali na Ciss predelati in je bilo printanje zastonj... , novi modeli pa imajo tehničo močnejšo zaščito kartuš, kar še ni zlomljeno......

Sam bi vseeno iskal kaj, z nalivanjem barv, ker tam si bolj neodvisen......

Okoli 925 Canona, pa v firmi jih imamo kar nekaj samo 1 x nam je odletela glava pa je šlo čez ene že po 30 setov neoriginal kartuš ki jih kupujemo z čipom iz tinten diskonta po nekje 0,70 eur na kartušo, kar je zastonj in ja tudi če glava odleti in kupiš, kar celega novega se to noro splača, glave se včasih da sčistiti kar z toplo vodo , vedno pa ne gre, zdi se pa, da če je printer redno v uporabi, da glava ne odleti, pri občasni uporabi pa je problem....., pa povdarjam nikoli nismo imeli 1500% dražjih originalnih kartuš.....

Canona dobiš novega na Madžarski spletni trgovini mislim, da za smešno ceno 130 eur pri nas je pa 180, tako, da poceni, moti le, da navadno se ravno takrat samočisti, ko bi moral kaj na hitro natisniti....
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Hvala za odgovor. Sem malo čekiral po googlu in res se nekateri uporabniki pritožujejo, da je HP začel omejevati uporabo neoriginalnih kartuš. Škoda, ker ikmajo kar ugodne modele. Gledam Pro 8710 za 119 € v E.Leclercu.

Canona pa ne bom kupil več, že iz principa, ker sta mi oba crknila. Na službenem sem uporabljal samo neoriginalne kartuše na domačem pa mešano. Dost jih imam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jernejd

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja vidiš, sam ti izrecno odsvetujem le OKI, Lexmark, Minolta, Samsung , obratno pa kupi nekaj kar je noro razširjeno, ogromno različnih mašin uporablja enake kartuše ...... ja žal tele Canone sem sam svetoval in prodal še vsaj ene 20 im in ja večina jih še dela......

Če je glava brez erorja se navadno v 95% odmaši......... Sam gledam tako 5 setov orig. kartuš je 20 x 10 eur je 200 eur sam uporabljam take za 1 eur torej 20 x 1 je 20 eur razlika 180 eur, tako na grobo že po 3 ali 4 setih kartuš je printer odplačan, kar dela več je podarjeno, pa pri nas je šlo že tudi po 20 setov čez pa še deluje ...... Se pa pri nas printa dnevno tam po 100 listov na printer.... torej 1 paket papirja na teden.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Najbolj opazna razlika med 8710 in 8720 je, da ima slednji večji ekran in iz ADF-a skenira/kopira obe strani hkrati (8710 ga obrača). Če je to vredno dvojne cene, pa naj vsak sam presodi. So pa to serijo z leti kar konkretno pocenili - vem, da se je cena za 8600 pred leti gibala med 200-250€, 8600+ pa preko 300€.

Aja, če boš HP-ja vzel, bodi pozoren na to, ker obstajata 2 verziji kartuš - navadna in XL. Slednja ima krepko večjo kapaciteto.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Ok. Sedaj izbiram med HP Officejet PRO710, ker ima res nizko ceno (120 €). Nima pa ADF, kar je minus. Se pa bojim tudi kako bo z neoriginalnimi kartušami, da se ne bi ponovila zgodba s Canoni.

Potem je tukaj Epson Ecotank ITS L4160, ki stance cca 250 €. Prednost je, da ga v T-2 klubu ga dobim na obroke po 24 x 10 €, tako da ne bi niti vedel, da sem ga kupil. Velika prednost je tudi cena tiskanja, saj so barve smešno poceni. Tudi ta nima ADF in je kar drag - to so pa minusi :)

Tretji izbor pa je Brother MFC-J200w, ki je okoli 180 €, na spletni strani digital extreme celo 155 €. Nisem našel pametnega reviewja, da bi zvedel kaj o sami kvaliteti izpisov, zato sklepam, da je manj razširjen in ne vem kako se bo obnesel. Ima pa v primerjavi z zgornjima ADF, ne pa dupleksa, kar bolj rabim, če že nimam obojega. Cena izpisa je malenkost dražja kot pri Epsonu, vendar še vedno zelo poceni.

Če ne bom še kaj našel, bom izbral med temi tremi.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Ledenko, hvala. Ja, sem narobe razumel. Potem je pa res dobra cena za tak tiskalnik.
LP,
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Preden nabavim HP 8710 bi prosil, če kdo ve, ali je še mogoče uporablati neoriginalne kartuše? Berem, da HP to počasi preprečuje.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Sem raje nabavil Epson l4150. Je malo dražji (207 €) ter nima nekaterih, sicer uporabnih funkcij, ki pa jih za domačo uporabo itak ne rabim ali pa zelo malokrat.
Razlog izbora je v ceni tiskanja, saj z Epsonom dobiš črnila za kao 3 leta, cena originalnih flašk za cca 6.500 strani pa je manj kot 10 € za barvo.