Multifunkcijska naprava stotič

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
canon maxify mb2750
zagledala sem se v tega. ni tako drag po cashbacku (140€) in ima 3 leta garancije. s Canonom imam dobre izkušnje, edino kar me skrbi je to, da bi se mi ob pomanjkanju printanja kaj zasušilo. nekaj berem da imajo canoni zdaj kartuše z glavo in če sem prav razmela, to pomeni, da se sicer ta lahko zapaca, vendar ko menjaš kartušo menjaš tudi glavo in problem rešen. torej izgubim lahko samo kartušo? Potem ne pomišljam.

a je kaj drugega bolj aktualno zdaj? in bistveno bolje za ta denar.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Do sedaj sem imela C/B laserja xeroxa. Deluje kot urca. Mi je shodil skener, ki sem ga imela posebej. V petih letih kar imam tiskalnik mi je bilo žal, da sem ga kupila...ker ni barven. Pogrešam to, čeprav mu nimam kaj očitati. No in zdaj rabim se skener in gledam inkjete ker bi rada kdaj kako fotko sprintala, in tu je že poceni inkjete dober.

Tako da barvno printanje je mus.
 
Nazadnje urejeno:

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Imam 10 mesecev v uporabi Canon Maxify 5350 - z njim sem zelo zadovoljen....
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Do sedaj sem imela C/B laserja xeroxa. Deluje kot urca. Mi je shodil skener, ki sem ga imela posebej. V petih letih kar imam tiskalnik mi je bilo žal, da sem ga kupila...ker ni barven. Pogrešam to, čeprav mu nimam kaj očitati. No in zdaj rabim se skener in gledam inkjete ker bi rada kdaj kako fotko sprintala, in tu je že poceni inkjete dober.

Tako da barvno printanje je mus.

Skoraj identična zgodba pri nas..prejšnji teden po 5ih letih shodil Xerox s katerim nikoli nismo bili zadovoljni. Kupil sem Brother MFC-L2700DW in zadeva proti Xeroxu leti in je mnogo tišja. 3 leta garancije, kartuša za 2600 kopij pride 29€, mislim, da v tem cenovnem rangu ne bi mogel bolje kupiti. Tako da bi osebno priporočil, da pogledaš za barvnimi laserskimi Brotherji.
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Da smo si na jasnem. Xerox me ni nikdar na cedilu pustil, delal kot urica, ga kamor priporočam. Ampak jaz sem naredila kapitalom napaki, ker sem mislila da me C/B printanje ne bo motilo. Hočem barve...

Ni kaj sem kupila zdaj tegale maxify po katerem sem spraševala. Včeraj sem si vzela 2h, toliko da sem osnovne stvari nastavila. Zmotilo me je dvoje: da preko mreže ne moreš istočasno printati preko LANa in wifija naenkrat. Eno ali drugo. Drugič: Usb kabla pa ni priloženega, ampak sem potem vzela onega od xeroxa, je enak. Tako da imam zdaj wireless lahko in namizni PC preko usb.

Pa nekaj potem prijavljanje in logiranj za printanje iz oblaka in podobne prek neznane finte. Napredovalo je tole v 5 letih...

Pa prec eno fotko sprintala za dušo, ko 5 letu nisem mogla.

Sem pa res nagnjena h canonu. Odkar imamo printer je bil edini tale xerox necanon. Zdaj vsi hvalijo tudi brotherja, ampak sem ostala na canonu iz čiste domačnosti. Zaenkrat zadovoljna.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Da smo si na jasnem. Xerox me ni nikdar na cedilu pustil, delal kot urica, ga kamor priporočam. Ampak jaz sem naredila kapitalom napaki, ker sem mislila da me C/B printanje ne bo motilo. Hočem barve...

Ni kaj sem kupila zdaj tegale maxify po katerem sem spraševala. Včeraj sem si vzela 2h, toliko da sem osnovne stvari nastavila. Zmotilo me je dvoje: da preko mreže ne moreš istočasno printati preko LANa in wifija naenkrat. Eno ali drugo. Drugič: Usb kabla pa ni priloženega, ampak sem potem vzela onega od xeroxa, je enak. Tako da imam zdaj wireless lahko in namizni PC preko usb.

Pa nekaj potem prijavljanje in logiranj za printanje iz oblaka in podobne prek neznane finte. Napredovalo je tole v 5 letih...

Pa prec eno fotko sprintala za dušo, ko 5 letu nisem mogla.

Sem pa res nagnjena h canonu. Odkar imamo printer je bil edini tale xerox necanon. Zdaj vsi hvalijo tudi brotherja, ampak sem ostala na canonu iz čiste domačnosti. Zaenkrat zadovoljna.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Par znancev se je za podobne namene nizkokoličinskega domačega barvnega printanja v navezavo na tegobe zasuševanja pohvalilo s Samsungovimi barvnimi laserji. Sicer ne vem kako bo v prihodnje, ker je Samsungov printerski biznis odkupil HP.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Sestra ima samsungov barvni laser, pa v službi sem imela. Kompatibilni tonerji so poceni. Ampak dejstvo je, da inkjeti printajo lepše in tudi poceni. Zdaj sem vzela inkjeta, ker baje so kartuše z glavami. In če ne pristaš ter se zasusijo, samo vržeš kartušo stran pa novo notri, ne pa celega printerja. To me je skrbelo prej.

Druga slabost, vsaj včasih, je bila pa počasnost samsungov. Saj za domačo rabo ok, v sluzbi, ko sem pa dala po 100 strani naenkrat printati, sem pa šizila zraven. Pa smrdeti je začel...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
P.s. Lagala. Toliko je bilo v škatli, da sem ga spregledala. Usb kabel, namreč. Se na škatli piše, da ga ni notri. Danes ko sem pa res delala peto vsej odpadkih, papirjih ipd okoli tega printerja, sem ga pa našla. Piše tudi, da je samo črna kartuša notri, pa so vse 4. Najbrž odvisno od države...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Ena poceni varianta tiska so še epsoni, modeli, ki imajo ločene tanke za črnilo po 1 dcl. Imam L355, kupil sem ga septembra lani za 168 € in letos sem dolil črno barvo (te dobiš dve dozi). Pri nas ni nevarnosti, da bi se kaj zasušilo, ker precej tiskamo. En paket 500 listov papirja mora biti na zalogi in je bolj pomembno kot kruh v shrambi
smile-1.gif
. Zame glavna slabost epsonov v tem, da avtomatskega dupleksa praviloma nimajo.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ena poceni varianta tiska so še epsoni, modeli, ki imajo ločene tanke za črnilo po 1 dcl. Imam L355, kupil sem ga septembra lani za 168 € in letos sem dolil črno barvo (te dobiš dve dozi). Pri nas ni nevarnosti, da bi se kaj zasušilo, ker precej tiskamo. En paket 500 listov papirja mora biti na zalogi in je bolj pomembno kot kruh v shrambi
smile-1.gif
. Zame glavna slabost epsonov v tem, da avtomatskega dupleksa praviloma nimajo.

jap, samo dobre stvari slišim o teh ciss epson sistemih, cel komplet novih črnil za 4k strani te pa tudi pride manj kot 30€
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Prej smo pri nas porabili tri do štiri komplete kartuš na leto za enega prejšnjega epsona. Ker so bile vsako leto par centov dražje, kompatibilne niso delale v redu in me je vse skupaj prišlo vsaj 100 € na leto, sem raje tiskalnik menjal.
Kot sem napisal, sem po dobrem letu nalil črno, barvne pa so nekje na polovici in bodo očitno dovolj za slabe dve leti pri sedanji pogostosti tiskanja. Ker gre za nizkocenovni proizvod, se sprašujem, koliko polnjenj to sploh lahko prenese. Več kot 5x po dcl vsake barve to gotovo ne vzdrži. Torej bi v življenjski dobi printerja dal še cca enak znesek kot stane tiskalnik še za črnilo.