Asfalt - Maribor in okolica?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem...

Iščem ponudnika, ki bi nam asfaltiral dobrih 60 metrov ceste (iz Maribora in okolice). Poznam (ne ravno osebno) le asfalterstvo Brus, za druge niti ne vem. Iščem seveda čimbolj poceni, vendar da delajo tudi kvalitetno... En kolega mi je predlagal tudi Pomgrad (ki tudi dela tam, nekje v pisarni), češ da imajo najboljšo ceno za asfalt, ker ga samo oni proizvajajo v okolici MB...

Prosil bi torej za kakšne linke in kontakte...

Zanima pa me tudi naslednje:
1) Kako široka bi morala bit zasebna cesta, ki vodi samo do naše hiše? Pri starših sem videl, da je cesta široka 2,7m. Trenutna cesta je na določenih področjih široka le 2,5m in nam zadostuje. Vem pa, da mora cesta biti dovolj široka tudi za kakšne tovornjake in podobno...
2) Kakšna debelina asfalta se položi za takšno zasebno cesto in kaki granulat? Tast (v nemčiji polaga tlakovce) mi je reko, da bi bilo vredu, da bi bil debel vsaj 9 do 10cm (stlačen) in da naj vgradim samo eno plast (malce bolj grobega), vendar berem po forumih, da je tudi bolj trd, če je dvoslojen (5+3cm)... Vem pa, da je najpomembnejša podlaga ;)
3) Kakšne so kaj približne cene za podlago + asfalt?

Najbolj pa kot že rečeno iščem asfalterje...

Hvala vsem za vaša mnenja že vnaprej. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ce res nimas kamionov in traktorjev ter ovinkov potem lahko delas 2,5. Sicer bodi pameten in naredi 3m .
Ali enoslojni ali dvoslojni, ne vem. Jaz srm na dvorisce dal dvoslojnega 5+3, izvajalcev v mb ne poznam, sem pa tudi jaz imel pred 4 letivkar nekaj tezav da so mi polozili 200m2 dvorisca.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
En ponudnik je že bil pri meni in mi je rekel, da je najbolje vgraditi eno plast asfalta AC16, debeline 6cm. Ker mi je tast priporočal več, sma se s ponudnikom dogovorila za 8cm enoslojnega asfalta AC16. Ponudnik mi je zatrdil, da ni zelo velikih luknjic v asfaltu in da je to vredu za takšno cesto.

Cena 8cm asfalta je 17 eur (18,615 z ddv).
Je to vredu opcija?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Aja, pa še vedno iščem izvajalce v okoli MB.
Kontaktiral sem asfalterstvo Brus in Komunala Slovenske Gorice. V mislil imam še Pomgrad. Kaj pa drugi?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Men so parkplac pa garazo zasfaltirali BVG gradnje, arja vas.
Vem da delajo tudi okol po sloveniji.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Še ve kdo za kakega asfaltera v MB in okolici (mogoče tudi Ptuj)? Iščem pač dokaj ugodnega in dobrega ponudnika... ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ko sem pred 3 leti zbiral ponudbe, sem ugotovil da so največji bili tudi najcenejši. Problem le, da so imeli dolgo čakalno dobo. Nekega manjšega izvajalca bi takrat izbrali le, če bi se nam mudilo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Da malo obudim temo... ;-)

Nekako sem se odločil za Komunalo Slovenske gorice.

Vprašal bi vas, če imate kake izkušnje z njimi (dobre ali slabe)?

En izmed ponudnikov mi je celo kritiziral komunalo slovenske gorice, da naj bi v asfalt mešali ostanke starega asfalta (ker imajo svojo asfaltno bazo), kar naj bi se po nekaj letih videlo... Ve kdo, kako je kaj s tem?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Da malo obudim temo... ;-)

Nekako sem se odločil za Komunalo Slovenske gorice.

Vprašal bi vas, če imate kake izkušnje z njimi (dobre ali slabe)?

En izmed ponudnikov mi je celo kritiziral komunalo slovenske gorice, da naj bi v asfalt mešali ostanke starega asfalta (ker imajo svojo asfaltno bazo), kar naj bi se po nekaj letih videlo... Ve kdo, kako je kaj s tem?
Asfalt se lahko vedno reciklira in v tem ni nič slabega, razen da rešujemo planet.