Xiaomi Mi wifi 4A router

sscott

Pripravnik
25. feb 2018
41
3
8
Trenutno uporabljam prastari wrt54 router.
Ker mi je strela odkurila 2 lan porta, lahko pri dd-wrt softweru nastaviš, da je wan port v bistvu lan port in ga veselo uporabljaš naprej.
Zanima me, če gre to tudi pri drugih routerjih.


Iščem poceni nov router in sem našel Xiaomi 4A router, ki je super, vendar ima problem ker ima samo 2 lan porta, jaz pa bi rabil 3.

Od telekomovega LTE routerja, ki je na podstrehi, gre kabel v dnevno sobo na ta drugi router na en lan port. Drugi lan je TV, Tretji pa NAS. Ostalo je vse wifi.

Ali pri xiaomi routerju lahko nastaviš da je van port v bistvu lan port? :)

LP
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
WRT54GL s skurjenim katerimkolim LAN/WAN portom večinoma ne deluje dobro, čeprav prestaviš na drugega ali pa prekonfiguriraš LAN v WAN. Glede Xiaomi sicer ne vem, ali se to da ali ne, ampak večinoma šibajo na MTK čipovju, ki ni najboljše.
Boljša izbira je TENDA, ki šiba na Broadcom, isto kot recimo WRT54GL, samo seveda novejša izvedba čipa. Ampak ti so dokaj zaprti za custom ROM-e.
Sam bi izbral enega s Qualcomm/Atheros čipovjem (kak TP-LINK bi bil najugodnejši) in nanj namestil Openwrt. Glede prekonfiguriranja porta žal ne vem če gre, ampak Openwrt je ful prilagodljiv, tako da če kje bi verjel da gre v tem slučaju.
Google bo gotovo imel odgovor.