Xiaomi mi box 3

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Jaz sem to kitajsko škatlo kupil brez prevelikih pričakovanj... Na začetku sem imel probleme z mutichannel zvokom pa se je to ob enem update-u rešilo samo od sebe. Od takrat deluje čist spodobno, res pa je, da uporabljam samo kodi in youtube.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
MiBox je OK, ni za v kanto. Drugo pa je če ne zastopiš SSL komunikacije.
Ni ok. Ko ga zbudim iz spanja je pocasen in ne morem delat nic z njim. Pomaga samo restart, ampak potem je sleep funkcija nesmiselna. Ugasnit ga ne morem, ker nima te funkcije. Lahko ga downgradam na spodoben delujoc build ampak ne mores ugasnit auto update in se zopet sam posodobi. Ni ok, dejansko je poln hroscev, ki jih.noben ne odpravi
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Meni tudi iz spanja deluje normalno hitro. Edino kar me res moti je, da ima internega spomina samo 8GB, USB ključek, ki ga sformatiraš za rabo kot interni spomin pa deluje potem opazno bolj počasi.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Mene pa zanima, če ima kdo MI BOX S? Če ja, ali lepo deluje kodi? To pomeni, da npr. preko mreže brez nalaganja streama 20gb mkv movie, med predvajanjem ne preskakuje/izgublja frame-ov, deluje prehajanje zvoka 5.1 (na full hd)? Imam namreč že nekaj let mx3 plus, ampak je s tem bila težava. So sicer rešili z openelec kodijem, ampak je žal kar nekaj hroščev, se ne posodablja in se mi ne da več ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Kmalu mi poteče vezava na t2 za paket t3 tera. razmišljam, da bi potem šel na oranžni diamant HBO. Ker ta paket vsebuje samo en STB, bi enaga obdržal, drugega pa vrnil. Ker nimam smart TV (in zaenkrat TV ne bom menjal, dokler še ta dela) bi vzel en ta android TV box. Nanj bi namestil youtube in android TV aplikacijo T2, drugega verjetno ne bi uporabljal. Morda občasno cast filma iz računalnika na TV. Kaj vzeti? Bi bil MI box 3 ok, je MI box S boljši in bi se ga bolj splačalo vzeti? Morda obstaja kak kolkrtolko kvaliteten box ki ima daljinca z številčnico kot dosedanji STB? Vsak predlog dobrodošel.

Pa še nekaj. trenutno imam devolo powerline za prenos TV signala. Internet je brezžičen preko routerja ASUS RT AC 86 U.

https://www.techradar.com/reviews/asus-rt-ac86u

Če prav razumem zadeve. Bi potem obdržal en TV na powerline adapterju, drugi bi šel brezžično preko internet linije, se pravi bi box brezžično povezal na router, najbolje na 5GHZ AC standardu. Hitrost interneta bi bila 500/100. Se pravi bi na AC standardu moralo to normalno špilati? pa verjetno bo net delal normalno, ko se bo gledalo TV. Kak je z castom filma 1080 na AC standardu. predvidevam, da je zadeva dovolj hitra in propustna za normalno predvajanje in uporabo interneta istočasno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CDS

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Za T-2 TV aplikacijo rabiš Android TV, običajen Android ne bo v redu oziroma boš si lahko namestil samo t2go, kar pa ni enako, ker en kup programov pač manjka. Jaz sem si na Mibox drugače namestil T-2 TV aplikacijo in deluje OK, pač enako kot prek Amino boxa, edino potreboval bi drugi daljinec, ker manjka precej tipk, ki jih za gledanje potrebuješ.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Kolker vidim imata Mibox 3 in MIbox S oba android TV OS, tako da nebi smelo bit problemov. Namesto 4 EUR mesečno za drugi arris, bi pač plačeval 0,99 EUR za T2 aplikacijo. nesem imel v mislih T2go ampak to manesko aplikacijo za TV OS, ki nadomešča STB box arris.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Sem nadgradil, po kratkem testiranju ni nekega napredka. Se vedno je po bujenju obupno pocasen. Porocam ko ga bolje probam
 

mare84

Zelenc'
31. jul 2019
1
1
3
Končno našel rešitev za moj mi box 3. Odpravi počasnost po bujenju, ki mi je parala živce.

Issue: Mi Box is very slow and stuttering after standby / wake up / sleep mode.
Solution: Enable all three options “CEC Switch”, “One key play” and “One key power off” under “Settings > HDMI CEC” menu and restart Mi Box.
Mi_Box_Stuttering_1.png

Mi_Box_Stuttering_2.jpg


upam da bo omenjena rešitev pomagala še komu :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Končno našel rešitev za moj mi box 3. Odpravi počasnost po bujenju, ki mi je parala živce.

Issue: Mi Box is very slow and stuttering after standby / wake up / sleep mode.
Solution: Enable all three options “CEC Switch”, “One key play” and “One key power off” under “Settings > HDMI CEC” menu and restart Mi Box.
Mi_Box_Stuttering_1.png

Mi_Box_Stuttering_2.jpg


upam da bo omenjena rešitev pomagala še komu :)
Koncni box dela tako kot mora. Hvala za info!