Xiaomi Mi box

totimaribor

Zelenc'
4. nov 2015
11
2
3
Še eno vprašanje o katerem razmišljam zadnje par dni. Zunanji disk imam vklopljen v usb port v mi box s-u, ki je na net priklopljen prek wifija. Ali obstaja kaksna moznost, da bi preko neta/mreze iz racunalnika prenasal datoteke na ta zunanji disk? Probal cel kup enih aplikacij, pa nobena ne dela tako kot je treba.
Aplikaciji se reče wireless file maneger. Naložiš jo na box in vtipkaš IP, ki ti ga aplikacija določi. Meni dela super. Je pa res, da si prenšam manjše stvari kak .apk. Večjih stvri še nisem probal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Crna_Ninja in Borg

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Aplikaciji se reče wireless file maneger. Naložiš jo na box in vtipkaš IP, ki ti ga aplikacija določi. Meni dela super. Je pa res, da si prenšam manjše stvari kak .apk. Večjih stvri še nisem probal.
Probal in deluje, ampak samo če nalagaš stvari na internal storage, se pravi na notranji pomnilnik od box-a. Če pa hočeš naložit na external storage (na zunanji disk), pa ne deluje oziroma vidiš datoteke, vendar nič ne moreš gor naložit, kot da nima pravic za pisanje. Podobno težavo majo tudi nekatere druge aplikacije, da imajo samo dovoljenje za read, ne pa tudi za write. Kot da android ne pusti. Sam pa daš aplikaciji dovoljenje za dostop do diska, vendar vseeno ne more pisat.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
smb server... in se preko filezille povežeš na njega in lahko prenašaš...
Hvala za idejo. Spet probal cel kup aplikacij na to temo, pa brez uspeha. Google play na boxu itak ne najde večino aplikacij, ki jih najde na mobitelu npr., tako da sem tudi sam nalagal aplikacije, da sem apk zlovdal na netu, prenesel na box in tam inštaliral. Izgleda, da večina teh aplikacij ni prilagojena na box, da potem sploh ne deluje daljinec od boxa.

Mogoče kakšna preverjena aplikacija, da poskusim?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Hvala za idejo. Spet probal cel kup aplikacij na to temo, pa brez uspeha. Google play na boxu itak ne najde večino aplikacij, ki jih najde na mobitelu npr., tako da sem tudi sam nalagal aplikacije, da sem apk zlovdal na netu, prenesel na box in tam inštaliral. Izgleda, da večina teh aplikacij ni prilagojena na box, da potem sploh ne deluje daljinec od boxa.

Mogoče kakšna preverjena aplikacija, da poskusim?
Sorry, ftp server... Men dela na boxu...

 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Ftp server nardis, pol pa preko filezille nalagas... Smb je win... Sem pomesal...
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Probal aplikacijo FTP server, dela, ampak ne prikaže zunanjega diska. Prikaže samo notranji disk.

Nočem streemat iz pcja, ker želim da otrok sam naštima na daljincu in ne da mu jaz vedno naštimam preko pcja.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Zakaj pa moraš na zunanji disk ki je na xiaomi priključen prenest film? Pusti ga kjer ga imaš, predvidevam da na pcju. Do share na pcju lahko dostopa in potem predvajaš direktno. Sploh niti ne rabiš imet zunanjega diska na boxu, kar je sploh butasto.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Kako pa dostopaš iz boxa do pcja da predvajaš direktno. Za predvajanje uporabljam Kodi. Ali bi moral na pcju dati mapo kot shared folder in Kodi jo najde?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ja, če imaš siol, lahko zunanji disk v modem uklopiš... pa rata "nas" varianta in ga iz kodija vidiš...

drugače kaj pa ta? naj bi supportal external stvari...