VW passat - LED High luč - ne da se dvignit gor...

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem...

Menjal sem avto - VW Passat Alltrack... In pred nakupom smo ga PODNEVI vredu pregledali ter testno peljali in kot je kazalo, je bilo vse vredu.. Vseeno smo ga z lastnikom peljali na servis Dominko Ptuj na preverbo, če je vse tako, kot bi moralo biti (zgodovina, test na računalniku, itd...)... In mi je tam rekel, da zgleda vse ok z avtom in mi je med drugim rekel, da leva luč sveti prenizko... Zaradi vse ihte sem pozabil rečt, če mi jo lahko kar znivelirajo... No, in tisti dan zvečer sem se prvič peljal po temi in takrat sem komaj videl, da leva luč res sveti zelo nizko... Sem klical danes kolega (majster za avtoelektriko in ima v delavnici tudi tisto napravo za nastavitev luči) in sma videla, da leve luči ne gre nastavljat gor in dol; ko vrtiš tisti beli imbus "vijak", gre v bistvu v prazno...

Torej, avto ima vgrajene LED High luči, kot prikazuje slika:
led-headlights-with-led-daytime-running-light-drl-for-vw-passat-b8.jpg


Izgleda, kot da glavna žarometa svetita skoraj čisto dol in jih ne gre dvignit gor. Kot sem rekel, vrtenje tistega belega imbus vijaka v veliki večini vrti v prazno (luči ne dviguje), le čisto na koncu jih dvigne za malenkost... Kot da bi bil ta modul za dvigovanje luči pokvarjen...

V tem posnetku govori nekaj o horizontalnem modulu (za nastavljanje levo-desno) in kako ga odstranit, nič pa ne reče o vertikalnem modulu...

No, če prav predvidevama s kolegom, je najverjetneje ta modul za vertikalno nastavitev luči pokvarjen... Vendar nikjer ne najdem, če je ta vertikalni modul na nastavljanje višine luči zamenljiv ali je "vgrajen" v ohišje luči..

Drugače žaromet ob prižigu pravilno "zapleše" s svetlobnim snopom, tako da po najinem mnenju žaromet deluje vredu, le gor-dol ga ne morema nastavljati.

Ve kdo, če je ta modul (za višinsko nastavitev LED luči) zamenljiv (podobno kot za horizontalno nastavitev na posnetku) ali je celotna luč "fuč"?

Skoraj prepričan sem, da bodo na Porsche servisu rekli, da je treba zamenjat celo luč (verjetno dobrega tisočaka z delom). Sem pa skoraj prepričan, da je samo ta modul za vertikalno nastavitev pokvarjen..

Se spozna kdo v te podrobnosti, oziroma najde kdo na spletu kaj koristnega? Sam že dolgo iščem, ampak glede tega vertikalnega modula ne najdem nič pametnega...

Drugače sem našel eno podobno vprašanje, vendar ni odgovora...

Vsaka pomoč res dobrodošla... ;)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
kaj pa če ti je crknil senzor za nastavljenje višine? nekje pri zadnjem kolesu se verjetno nahaja
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Četudi je, tisti modul za ročno nastavljanje vseeno ne dela... Tisti modul za ročno nastavljanje višine luči bi moral vedno delat... Senzor za nastavljanje luči začne "delat" šele, ko prižgeš luči...

Btw, kateri SLO forum za VW vozila je najbolj aktualen? https://www.vw-klub.si/forumi/ ali https://avtoforum.net/tag/vw-forum-slovenija/? Oba izgledata nekam "zapuščena" (na vw-klub niti ne najdem gumba za kreiranje nove teme).. To vprašam zato, ker so na teh namenskih forumih dostikrat ljudje, ki se kar spoznajo s določenimi avtomobili...
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Narodnjak , kako so opazili,da luč sveti prenizko, nevem... Verjetno so jih prižgali in so videli... Ker če daš avto preverit na Dominko Ptuj, potem ti ga pregledajo kot na tehničnem pregledu - oziroma naj bi še bolj detajlno pregledali avto...

Huh, malo dvomim, da lahko programsko dvignejo luči... Ker je hardware pokvarjen (ravno ta modul za višinsko nastavitev luči, ker najverjenteje ta "drži" višino, ki se jo nastavi ročno, potem pa glede na senzorje prilagaja višinske malenkosti glede na obtežitev avta)...

Ampak ja, mogoče lahko kaj naredi z VAG...

Verjetno grem danes na servis in jih bom vprašal, kaj se da naredit...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Evo, so me ravnokar klicali iz VW servisa, da bo potrebna zamenjava luči (kot sem predvideval)... Rekel mi je, da se luč mora najprej nastavit na roke (s tem belim imbus vijakom) in šele potem jo (fino) nastavljajo z računalnikom...

Sem mu rekel tudi, da sem videl na enem youtube posnetku, da se da "modul" za horizontalno nastavitev luči odstranit in mi je rekel, da oni ne delajo takih stvari; da samo menjajo celo luč..

Mi je namignil, če jih imam zavarovane in jih imam, tako da upam, da se bo dalo rešit z zavarovalnico...

Kolega (avtoelektričar) mi je rekel, da bi se najverjetneje dalo to nekak popravit, ampak takrat ni imel časa, da bi luč ven vzel (je treba cel odbijač dol vzet)...

Zdaj bom še enkrat vprašal, če lahko kdo pogleda (v kakih teh prodajnih sistemih), kako je ta luč sestavljena in če se da menjat samo "modul" za višinsko nastavitev luči (podobno kot prikazuje youtube video za menjavo modula za horizontalno nastavitev luči)...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Prej sem šel po avto in sma tudi pogledala v njihovem programu za naročanje avtodelov.. In mi je pokazal, da ponudi samo luč kot celoto in neke malenkosti okoli luči... Vendar teh modulov za horizontalno in vertikalno nastavitev ni kot posameznih delov...

Na tej strani: http://www.passatde.com/683/scheinwerfer.html so tudi prikazani določeni deli luči, ampak ni videt, da bi se dal modul (ali pa vijak) za višinsko nastavitev luči zamenjat...

In tudi na tej shemi ni za videt: https://www.motor-talk.de/bilder/wa...werfer-dla-g68655031/sw-links-i207775372.html
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Kar se tiče zavarovanja, samo glej, da ne boš odgovoren za kakšno zavarovalniško goljufijo. Še vedno boš ti tisti, ki boš prijavljal škodni dogodek....
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
hja, saj zato tudi poskušam nekak "rešit" obstoječo luč.. ;) Pa tudi zato, ker vse drugo deluje vredu... Tudi na servisu so rekli, da vse drugo deluje vredu, brez napak...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če gre za okvaro mehanske nastavitve se velikokrat polomijo ko se hoče nastavit luč ki je iz faze preko meje tovarniško zamišljene, kar je več ali manj posledica frontalnega trka in slabega popravila tako da luč sveti v 3pm. Ko se nekdo trudi z vijaki to popravit (na tehničnem recimo) odlomi navoj/polž oz. vijak ki je ponavadi plastičen. Tako da preden kupuješ novo luč bi preveril da ni komplet sprednji del vozila poklepan in posledično tudi nova luč ne bo svetila nič boljše ker preko mejne nastavitve ne bo šla.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Avto je rabljen (uvoz), letnik 2017. Me je danes najprej razveselil na servisu, da je do 100000km prevoženih še v garanciji (kljub uvozu), vendar mi je potem popoldne rekel, da so luči izvzete iz te garancije (mi je kazal tudi neki izpisek, kjer je tako pisalo)...

Utisevalec, kot si rekel, tisti navoj/polž se zdi, kot da se vrti v prazno (oziroma čisto na koncu malenkost dvigne luči). Naj bi bilo spredaj nekaj delano, vendar 2 leti nazaj. Sedaj se vidi, da sta sprednji odbijač in hauba vožena (po pikicah od kamenčkov) in da nista ravno nova. Lani novembra je bil naret tehnični, tako da če že takrat niso vredu svetile, verjetno nebi naredil tehničnega... Ampak saj na nek način nima veze, kaj je bilo... Ker verjetno dejanskega razloga tak nebomo ugotovili... Pa četudi ga bomo, bo luč še vedno svetila prenizko... ;)

Torej ja, ta vijak se vrti bolj v prazno, le na koncu malo dvigne luč. Kolega avtoeletkričar mi je rekel, da bi se verjetno dalo kaj rešit, samo bi mogo luč ven vzet in jo razstavit (je taki stručko, znajdljiv)... Saj bom verjetno še enkrat šel do njega in boma pogledala...

Tu sem pač vprašal zato, če slučajno kdo ve kaj glede tega, če je ta "modul" (ta del, na katerem je pritrjen ta vijak/polž) za višinsko nastavitev luči zamenljiv... Podobno kot "modul" za horizontalno nastavitev luči, kot je prikazano na tem youtube videu...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Glede na to, da si že pol spleta obrnil. Zakaj nisi oči na avto.net vrgel in kupiš rabljeno in je?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Heh, res ja, pol spleta sn že obrno... :D Ampak še vedno nisem dobo informacije, ki jo iščem...

Glede nakupa rabljene luči pa je tak, da za to vem, da vse ostalo deluje brezhibno, pri nakupu rabljene pa spet ne veš, kaj kupiš...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Koliko košta originalna luč da ti jo zamenjajo?
Pa zakaj so luče izvzete iz garancije? Kaj je to za fore? To verjetno ni VW garancija, temveč od prodajalca. Ali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Avto je rabljen (uvoz), letnik 2017. Me je danes najprej razveselil na servisu, da je do 100000km prevoženih še v garanciji (kljub uvozu), vendar mi je potem popoldne rekel, da so luči izvzete iz te garancije (mi je kazal tudi neki izpisek, kjer je tako pisalo)...

Utisevalec, kot si rekel, tisti navoj/polž se zdi, kot da se vrti v prazno (oziroma čisto na koncu malenkost dvigne luči). Naj bi bilo spredaj nekaj delano, vendar 2 leti nazaj. Sedaj se vidi, da sta sprednji odbijač in hauba vožena (po pikicah od kamenčkov) in da nista ravno nova. Lani novembra je bil naret tehnični, tako da če že takrat niso vredu svetile, verjetno nebi naredil tehničnega... Ampak saj na nek način nima veze, kaj je bilo... Ker verjetno dejanskega razloga tak nebomo ugotovili... Pa četudi ga bomo, bo luč še vedno svetila prenizko... ;)

Torej ja, ta vijak se vrti bolj v prazno, le na koncu malo dvigne luč. Kolega avtoeletkričar mi je rekel, da bi se verjetno dalo kaj rešit, samo bi mogo luč ven vzet in jo razstavit (je taki stručko, znajdljiv)... Saj bom verjetno še enkrat šel do njega in boma pogledala...

Tu sem pač vprašal zato, če slučajno kdo ve kaj glede tega, če je ta "modul" (ta del, na katerem je pritrjen ta vijak/polž) za višinsko nastavitev luči zamenljiv... Podobno kot "modul" za horizontalno nastavitev luči, kot je prikazano na tem youtube videu...
Kaksne buce. Tip ti je prodal tehnično neispraven avto. Naj se nehajo zajebavat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik in Hanzi

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Kok je nova luč na VW?

  • Proizvajalec: VALEO
  • Podrobnosti modela: Highline
  • Podrobnosti: LED; električni; Homologacija: ECE; Vožnja po desni strani; LED; z lučjo za vožnjo v ovinek
  • Lokacija: S
  • Lokacija: DS

Cena (neto / bruto)​


  • 622,55 / 759,51 €
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaksne buce. Tip ti je prodal tehnično neispraven avto. Naj se nehajo zajebavat.
Bi se kar strinjal. Tudi sam sem pri njih gledal passata. Zgledal je vse ok. Greva na testno vožnjo, tako slabih zavor še kot mulc na kolesu nisem imel... To ni šans, da gre čez tehničnega. No saj niti ne bi rabil it, ker je še ni bil tolk star. Jim rečem, da če to zrihtajo, da grem lahko vsaj legalno na cesto pa se morda še lahko kaj zmenmo. Ne, jim je blo škoda vložit par € v avto. Prodaja in delavnica sta na istem dvorišču. torej dele dobijo po nabavni, ljudje so že tam na delu... wtf???