Porsche/Škoda - popravilo v garanciji in doplačilo, da popravijo tako kot se gre

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Jutri prevzamem našega Kodiaka RS, ki so mu v okviru garancijskega popravila menjali motor pri 110.000km. Žal se tu Porsche Sl ni izkazal kot partner, ki stoji stranki ob strani, saj so zavrnili vgradnjo novega seta jermena in španerjev. Ali plačam sam, ali pa dajo staro not (ki so bohve kaki, zdaj ko so preživeli preskok jermena in odpoved motorja).

Kot sem na začetku mislil, da bodo bili na Porsche korektni in to odobrili, za vse tegobe pa navrgli še vodno pumpo (ali pa če jo plačam sam, saj ona nima veze z okvaro), sem se zelo uštel.

Tako so del bremena garancije prenesli name (kdo bi si pa upal dat to rabljeno nazaj gor). Pač njihovi standardi kvalitete... popravi čim ceneje.

No, vse pohvale pa servisu Avtoline Krško, ki so ta velik posel naredili v parih dneh. Upam da bo vse ok, saj je bilo šraufanja res veliko.

Bo pa vedno strah, kdaj bo spet usekalo, ampak pol jo pa zapeljem v Savo... Mogoče bi blo fajn še prej kasko vplačat, je za podmornice kak poseben paket
1f610.png
??
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Žalostno. Pošlji tole na PS marketing, pa naj si izračunajo, koliko bodo izgubili strank in zaslužka zaradi slabe reklame. Sicer jim sedaj morda še dol visi, ampak se zna situacija na trgu lepo obrnit, pa bo potem morda drugače.
A olje in filter olja so ti častili ali si tudi moral plačati?
So navedli kakšen razlog za preskok?
Z Avtoline imam tudi sam korektne izkušnje.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Nekaj pa ne razumem: kdaj pa bi ti sicer menjal jermen, šponerje in vodno črpalko? Ker avto je imel 110 kkm. A ni bolje, da to storiš sedaj, ko bo vse skupaj ceneje, kot pa, če greš "od začetka"?
Aja, motor je že v avtu :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: Nitro

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Imaš kak kontaktni mail, jim pošljem, linke do debat, kje vse sem objavil. Bojo lahko mal gasili, pa škodine lizike in cukre talal za PR. Poslal sem tudi na Češko, pa na par Škodinih FB grup sem dal. Ja, olje pa filter, dobro vprašanje, morda so morali serviserji tud to prestavit iz stare mašine...

Vzrok za preskok je znan - počil je regulator faze na jermenici odmičnih gred. Delček je padel pod jermen in naredil kažin. Novi delček je istih dimenzij (obroček ima širino cca 3mm, čeprav je prostora za 30mm). Resno razmišljam, da bi naredil novega z več "mesa" in ga ob izteku garancije preventivno zamenjal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Velik servis je na BiTDIju na 120.000km ;). Tako da manjši razlog sicer imajo, ampak vseeno. Dobra volja in zadovoljna stranka, gre se pa za verjetno 200 EUR stroška za njih ali pa še to ne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Imaš kak kontaktni mail, jim pošljem, linke do debat, kje vse sem objavil. Bojo lahko mal gasili, pa škodine lizike in cukre talal za PR. Poslal sem tudi na Češko, pa na par Škodinih FB grup sem dal. Ja, olje pa filter, dobro vprašanje, morda so morali serviserji tud to prestavit iz stare mašine...
 
  • Všeč mi je
Reactions: damo

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Nekaj pa ne razumem: kdaj pa bi ti sicer menjal jermen, šponerje in vodno črpalko? Ker avto je imel 110 kkm. A ni bolje, da to storiš sedaj, ko bo vse skupaj ceneje, kot pa, če greš "od začetka"?
Aja, motor je že v avtu :(

Jaz bi to sicer menjal pri 120.000km, kot je predpisano. Pri moji vožnji je to čez cca 1 leto, ko avto ne bo več v garanciji. Conti komplet 185 eur+poštnina, naredil pri kolegu. Daleč od 500eur.

Seveda je edino pametno da se to naredi sedaj, ko je vse veni. Ampak pričakoval bi, da je jermen in šponarji pokrit z garancijo, ker noben ne more garantirat, da bojo zdržali še 10,000km, ko je predvidena menjava. Pumpo bi pač plačal sam, če mi jo nebi dali gratis zaradi vseh nevšečnosti in stroškov, ki jih imam z okvaro.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kaj pa ce bi dal star jermen in stato pumpo gor in bi zadeva skripnula v casu garancije?
Bi se enkrat popravljali motor?
Lepo bi bilo. Na svoje stroske
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Ja no, moral bi biti res trmast ali pa ......, da bi na nov motor tlačil star jermen in pumpo. Pa principi gor ali dol. Naj se debate tu in na FB razvijejo, nato pa pošljem linke na PS Slovenija in Škoda Češka.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Jutri prevzamem našega Kodiaka RS, ki so mu v okviru garancijskega popravila menjali motor pri 110.000km. Žal se tu Porsche Sl ni izkazal kot partner, ki stoji stranki ob strani, saj so zavrnili vgradnjo novega seta jermena in španerjev. Ali plačam sam, ali pa dajo staro not (ki so bohve kaki, zdaj ko so preživeli preskok jermena in odpoved motorja).

Kot sem na začetku mislil, da bodo bili na Porsche korektni in to odobrili, za vse tegobe pa navrgli še vodno pumpo (ali pa če jo plačam sam, saj ona nima veze z okvaro), sem se zelo uštel.

Tako so del bremena garancije prenesli name (kdo bi si pa upal dat to rabljeno nazaj gor). Pač njihovi standardi kvalitete... popravi čim ceneje.

No, vse pohvale pa servisu Avtoline Krško, ki so ta velik posel naredili v parih dneh. Upam da bo vse ok, saj je bilo šraufanja res veliko.

Bo pa vedno strah, kdaj bo spet usekalo, ampak pol jo pa zapeljem v Savo... Mogoče bi blo fajn še prej kasko vplačat, je za podmornice kak poseben paket
1f610.png
??

čaki a menjali so motor? ali so popravljali motor? malo je nerazumljivo napisano, ker na novem motorju dvomim da bi bil brez jermenov, če so pa starega flikali pa je to povsem možno
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ne razumem tele zgodbe najbolj. Kaj je zate "motor"? Ker slisi se kot da so ti dali novo glavo in to je to. In pa kako si lahko zadovoljen z avtoline...ce so ti pa oni to skup spacali....?
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Dali so nov motor, ki pa pride čisto čisto gol. Samo injektorji so gor, druga nič. Nobenih pump, jermenov, itd..... sem ga videl v živo. Menda 2 šihta posla sam to dračje preselit iz starega na novega.

Sad - ne, nisem kontaktiral z g. Snojem, bil je en drug gospod iz podpore strankam. Če te zanima, lahko na zs, da ne bom njegovo ime tu vlačil.
 
  • Wow
Reactions: sajkek

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
da fak, to ne moreš verjeti, se pravi kolikor razumem so ti v krškem zadevo uredili z jermeni vred, tako kot je potrebno?
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Ne razumem tele zgodbe najbolj. Kaj je zate "motor"? Ker slisi se kot da so ti dali novo glavo in to je to. In pa kako si lahko zadovoljen z avtoline...ce so ti pa oni to skup spacali....?

Dali so nov motor, ne nove glave.

Avtoline ni nič spacal, oni so samo (po mojih dosedanjih izkušnjah korektni) izvajalci, ki v tem primeru popravljajo po navodilih in dobavljenih rezervnih delih od Porsche Slovenija. Nekdo pač mora to plačat in ta ki plača tudi odobri, kaj ja in kaj ne.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
da fak, to ne moreš verjeti, se pravi kolikor razumem so ti v krškem zadevo uredili z jermeni vred, tako kot je potrebno?

Jutri naj bi bil gotov. Imam dober filing glede servisa, bodem se s PS, ne s servisom. Tudi če kdo misli da bi se moral, se ne bom, so domačini in še jih bom rabil, nočem izkopat bojne sekire.

Ja, zamenjali so tudi jermen, šponarje in pumpo, po mojem naročilu (kaj naj star jermen, ki je mogoče natrgan, not rinem?) in plačilu materiala (480eur).