Porsche/Škoda - popravilo v garanciji in doplačilo, da popravijo tako kot se gre

jezek

Guru
24. jul 2008
2.640
1.249
113
Kaj pa olje, vsi filtri, svecke, nosilci, vse kablovje in cevke...to gre vse staro gor? Al bos dal se jurja za vse to? Kaj pa turbina?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.534
2.050
113
Mi smo doživeli podobno zgodbo pri Škoda Superbu 2.0 TDI 140kw, 85.000km, star 2 let, zaribali ojnični ležaji oz. spodnji del motorja.

Pod garancijo so poslali samo novi goli motor in nova tesnila, ostale stvari so pa dali iz starega motorja na novega. Žalostno je, da ne menjajo potrošnih delov pri takšem posegu (vodna črpalka, napenjevalec, jermeni....itd.)

Avto so zrihtali in je tudi šel v prodajo čez par mesecev.

S tem sem zaključil, da bi še kdaj vzel Škodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

damo

Majstr
4. sep 2007
1.006
148
63
Kaj pa olje, vsi filtri, svecke, nosilci, vse kablovje in cevke...to gre vse staro gor? Al bos dal se jurja za vse to? Kaj pa turbina?
vse gre staro gor, razen injektorjev, ti so bli notri. No pa za svečke ne vem, niti niso pomembne. Turbina, in vse drugo gre staro gor.

Tudi jaz razmišljam o prodaji, a kaj ko mi je Kodiaq "idealen" avto. Francozov nisem vajen in nebi, BMWja nebi imel nobenega zaradi predsodkov o večini BMW fahrerjev, morda Ford Edge..., Q5 mi je avto za pičke (no čeprav gre tu za ženinga Kodiaka),... če bi mel dobro varianto, da ga dam not in vzamem novega... ma kaj pa vem... nekak sem se na tega navadil in mel v planu da bo 10 let pri hiši.

Upam, da bo vse ok, ker šraufarije je res veliko, sem bil parkrat v delavnici, pa videl. Saj verjamem v mehanika, ki ve kaj dela, vendar vseeno lahko nagaja kaka malenkost čez čas... tovarniška vgradnja je pač tovarniška.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.006
148
63
Mi smo doživeli podobno zgodbo pri Škoda Superbu 2.0 TDI 140kw, 85.000km, star 2 let, zaribali ojnični ležaji oz. spodnji del motorja.

Pod garancijo so poslali samo novi goli motor in nova tesnila, ostale stvari so pa dali iz starega motorja na novega. Žalostno je, da ne menjajo potrošnih delov pri takšem posegu (vodna črpalka, napenjevalec, jermeni....itd.)

Avto so zrihtali in je tudi šel v prodajo čez par mesecev.

S tem sem zaključil, da bi še kdaj vzel Škodo.

Pa si imel po menjavi kaj problemov, ali si menjal samo zaradi slabega občutka?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.614
248
113
uf ja, to je tezak osihicni pritisk. zdej se bos za vsako napakico spraseval, ce je to zaradi te menjave in potem, ali je bila ta menjava uredu izvedena...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in damo

shift

Guru
20. jul 2007
9.753
2.039
113
za šankom
Pa si imel po menjavi kaj problemov, ali si menjal samo zaradi slabega občutka?

dobro zrihtaj, upam, da ti bo avto delal naprej, kot mora, tukaj razmišljam naprej, koliko nas je v sloveniji, ki bi tak avto prodali naprej in povedali, dejansko kaj se je z njim dogajalo, s tem se tudi cena korigira vsaj za par tisočakov v minus najbrž
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

damo

Majstr
4. sep 2007
1.006
148
63
dobro zrihtaj, upam, da ti bo avto delal naprej, kot mora, tukaj razmišljam naprej, koliko nas je v sloveniji, ki bi tak avto prodali naprej in povedali, dejansko kaj se je z njim dogajalo, s tem se tudi cena korigira vsaj za par tisočakov v minus najbrž

Ja, cena v minus najbrž.... :( Pol jim je pa težko dat za 100 eur materiala, namesto da bi ti vse upedenal, pa dal še kupon za 3 servise, da se ti malo odkupijo.

Zdaj ne vem, koliko bo po novem mel avto? 0? 110.000? Se števec resetira? Ob bistvenih komponent je turbina stara, pa DSG, ostale pritikline niti niso tolk pomembne. Nov je blok in injektorji.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.753
2.039
113
za šankom
mah, saj najbrž bi pri 90% znamk bilo isto, to je tisto kar nas potiska na Balkan, sej če gledaš turbina in vse ostalo naj bi normalno delalo naprej, ampak , ker set jermenov pride manj kot 100€ pa ko že motor menjajo da jih to stane 30 min delovne ure da obesijo nove jermene gor...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.667
113
Pa ima tukaj na Alterju kdo sploh novodobno Škodo, ki je naredila več kot 150kkm brez večjega posega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Pa saj lahko to vprašanje postavimo tudi lastnikom Seat Audi in VW .... kjer se prav tako vrti vrhunski 2.0 tdi, dokler pač se ....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Pa ima tukaj na Alterju kdo sploh novodobno Škodo, ki je naredila več kot 150kkm brez večjega posega?
Verjetno vsak, če ne privat pa službeno, če ne sam, pa kakšen družinski član, če ne v škodi, pa v seat/vw/audi/lamborghini. Npr. službena octavia, 7 let, 250k, 10+ voznikov, brez izrednega servisa.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.667
113
Dobro vprašanje, čakaj da pogledam skozi okno, od 35 avtomobilov pred bajto jih je 15+ VW in 2 toyoti. Če pogledam k sosednjim firmam na parkinge je razmerje podobno, nekje polovica VW/audi/seat/škoda in 0 do 1 toyota.

Ne, skoraj sem ziher, da nisem pisal o toyoti.
To sigurno na dolenjskem delaš.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Kaj je blo pri Hermanu, nima on tudi Kodiaka?
Pri meni ni bilo nič tako resnega kot so menjave motorja... od novega mi ni delal tempomat v mrazu in sem bil 2 leti iz trme cele zime na servisu da so tuhtali in menjali vse tam naokrog, od ročk do radarja. Potem so pa enkrat v ledenem mrazu imeli avto tam in so merili kaj se zgodi pri vžigu in evo... avto se je potožil, da je prevelik padec napetosti in potem izklopi "nepotrebne" porabnike kot so tempomat in troblja. Sledila je menjava akumulatorja in tempomat je čudežno delal 2 zimi. Do letos. Zdaj je pa zgleda aku spet zmatran, en klinc se vozim in ga ob mrazu včasih spet heca.

Sicer pa znana težava pri kodiaqu in folka s tem problemom nebroj. Če bi prej naletel na nemški forum si ne bi takrat razbijal glave.

Drugače so mi v garanciji menjali še mehanizem voznikovega stekla, ker je škrtal od novega in pa zezali so senzorji za mrtvi kot. Menda je bila vlaga v eni kontrolni enoti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic