Porsche/Škoda - popravilo v garanciji in doplačilo, da popravijo tako kot se gre

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Če samo preletiš objave na facebook skupini Škoda Slovenija, je velika večina objav na okvare. Pa ne govorim o starih vozilih ampak relativno novih. Uno ne dela, to ne dela.... uporabniki, sploh škoda verniki pa pišejo v stilu "sej to je normalno", "Se zgodi", "Jaz tudi dotakam olje, je normalno", "Meni se tudi lučka ta kaže, na servisu ne vejo zakaj..." itd...

Potem pa pogledaš od Toyote facebook, pa so objave predvsem slike novih in starih vozil s strani ponosnih lastnikov. Zadnjič enkrat je nekdo pisal, da mu Toyota vklopi radarski tempomat pri 60 in ne že pri 40km/h, pa je nekdo komentiral v stilu "kakšne "probleme" imajo toyota vozniki. Pridi pogledat BMW..."
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.303
-8.457
113
Samo po drugi strani je tudi toyot veliko manj, kot VW koncerna. Delati statistiko po številu objav, je malo za lase privlečeno.

Pa da se pofočkam... :evil: V 6+ letih sem na škodljivcu menjal samo zanič prvovgradne zadnje diske. Gojišče za rjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.664
1.010
113
Samo po drugi strani je tudi toyot veliko manj, kot VW koncerna. Delati statistiko po številu objav, je malo za lase privlečeno.

Pa da se pofočkam... :evil: V 6+ letih sem na škodljivcu menjal samo zanič prvovgradne zadnje diske. Gojišče za rjo.
A potem nisem jaz edini s tem problemom na Peugeoju? Po moje bom kar ATE nabavil.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
192
58
28
Če samo preletiš objave na facebook skupini Škoda Slovenija, je velika večina objav na okvare. Pa ne govorim o starih vozilih ampak relativno novih. Uno ne dela, to ne dela.... uporabniki, sploh škoda verniki pa pišejo v stilu "sej to je normalno", "Se zgodi", "Jaz tudi dotakam olje, je normalno", "Meni se tudi lučka ta kaže, na servisu ne vejo zakaj..." itd...

Potem pa pogledaš od Toyote facebook, pa so objave predvsem slike novih in starih vozil s strani ponosnih lastnikov. Zadnjič enkrat je nekdo pisal, da mu Toyota vklopi radarski tempomat pri 60 in ne že pri 40km/h, pa je nekdo komentiral v stilu "kakšne "probleme" imajo toyota vozniki. Pridi pogledat BMW..."
…potem pa pogledas se malo objektivno, pa ugotovis da ima na fb skoda team slovenija 11k clanov, toyota team slovenija pa celih 1,6k. In smo sigurni, ta si vsi upajo izpostavit javno z neko tezavo na vozilu?
Vceraj objavim sliko kako sem zadovoljen z vozilo, danes pa izpostavim cel kup tezav. Jutri ga bom pa prodajal kot vrhunsko vozilo. Marsikdo se zna obrnit in ugotovi zgodovino doticnega vozila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zadnja objava. Manj kot leto dni staro vozilo.

6D434259-550E-493A-AD95-435B0E1CC0B3.jpeg
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Isto Volvo grupa, samo jamranje. Kje se dobi nove značke, kje se dobi nove letvice k so se olupile? Kako 2.0 dizli ribajo / ščijejo olje,... Kaj pomeni ta napis na armaturi (v Italjanščini ali francoščini)? Zakaj se ena vrata ne da odpret (in zakaj je nova ključavnica 400€)?
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: sajkek in ynos

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
A ni debata o tem kako tdi-ji ne pridejo več do 100k, da je čudež, da se sploh še kakšen kotali naokrog, ampak limate pa potem samo elektrofelerje, baterije, senzorje, čričke, škripajočo oblogo naslona za zadnje desno koleno, olupljen knof pokrova za prvo pomoč...Ja vem, lahko vtipkam tdimotorschaden in bo miljon zadetkov, ampak to ni to.

Torej, pri eni menjavi motorja smo. Jaz pa zunaj na parkingu še vedno naštejem 15 tdi jev (od 35 vozil vseh znamk), starih od 1 do 10 let, (recimo, da jih je polovica mlajših od 4) ki imajo še cel prvi motor. In lastnikov, ki tega niso razglasili na škoda/vw/seat/audi portalih.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Dva v tej temi sta se že javila da sta menjala motor. En pri 85kkm drugi pri 110kkm. Kje so pa še tisti ki se ne upajo naglas povedat al pa tisti ki so dsgje obnavljal. Aja pa to ni nič takega, dejansko del rednega vzdrževanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Meni je DSG začel škrtati pri 28.000 KM. Uradni servis je updejtal software, ker je tako navodilo tovarne. Da najprej vedno resetirajo software. Zapeljal sem od servisa na cesto, škranje enako. Prodal krš v roku parih dni (z razkritimi napakami).

Kolega je menjal sklopko pri golfu 7 pri 30k.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
w212 grupa (worldwide) , zelo malo težav, največ še z rjo pri čezlužnikih in menjave zadnjega mostu pri 10 let starih plus. Zanimivo. Drugače pa relativno malo jamranja, glede na to kaj berem tu.