Vse o avtodomih in avtodomarstvu

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.408
2.294
113
... Če verjameš...... Pred vstopom v jacuzi sem se slekel in občudoval pogled na morje, ko se je spodaj prošetala neka gospa in me občudovala v vsej moji lepoti.
...Sem svojo poslal dol na obalo pogledat, če se vidi notr in ja, vidi se....
Ko ne verjameš sebi!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
V glavnem za tiste, kateri sodelujete v temi ali ste kaj splanirali ali ne? Jaz v sneg ob koncu tedna ne verjamem, plani postavljeni, v četrtek bom mašinerijo raztegnil. Včeraj se nam je na morju tudi izšlo, pivo in kosilo ob morju, kar fajn. Ob plohi pa domov na kavč. 1 urca na izi. Jupi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V sneg ne verjamem, zna biti pa dež. Kar je zoprno....
Sicer pa, če bi se ravnal po vremenskih napovedih, bi bil pol leta doma! Danes že zrihtal mašino, motor se mi je, ko sem stal na mestu, zaganjal, rezervoar čiste vode in napeljavo sem očistil s kisom in vse spustil v rezervoar sive vode, da se še ta očisti. Plan? Planica bo mraz in gužva zaradi prireditve v Kranjski gori, ob morju kriza zaradi vremena, ostanejo toplice.... Hm, katere?
P.S.: Moja ima sicer dva dogodka v petek in soboto, če bo obveljala njena bom spet doma....:confused:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.248
3.392
113
V sneg ne verjamem, zna biti pa dež. Kar je zoprno....
Sicer pa, če bi se ravnal po vremenskih napovedih, bi bil pol leta doma! Danes že zrihtal mašino, motor se mi je, ko sem stal na mestu, zaganjal, rezervoar čiste vode in napeljavo sem očistil s kisom in vse spustil v rezervoar sive vode, da se še ta očisti. Plan? Planica bo mraz in gužva zaradi prireditve v Kranjski gori, ob morju kriza zaradi vremena, ostanejo toplice.... Hm, katere?
P.S.: Moja ima sicer dva dogodka v petek in soboto, če bo obveljala njena bom spet doma....:confused:
Tvoji povej, da če ne bo šla ona zraven, bo šla pa katera druga, jih je zadosti tam zunaj. :evil:
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Toplice in je vseeno za vreme v soboto. Kar ti je bližje, Dolenjska ali Prekmurje. Jaz sem se odločil in doma povedal, da nimajo časa od petka do nedelje popoldan, kam jih bom peljal pa ne vedo. Kakšnega revolta ni bilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Car kako si kaj zadovoljen s plinskim žarom? A prakticiraš to da notri naliješ vodo, da se kao lažje spuca?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne boš verjel, da sem ga do danes uporabil samo 1x, pa še takrat sem kuhal. Enkrat sem ga hotel uporabiti kot žar, sem nalil vodo in hotel prižgati, pa je cel spodnji del žara začel goreti. To pripisujem vetru sicer, ampak še nisem uspel probati ponovno.
 
27. jan 2022
4.812
1.751
113
Kateri žar imaš? Jaz imam Campingaz ene 8 let ziher in ja vedno nalijem not vodo - je pa treba to delat pazljivo, da gorilca ne zmočiš, pa držat se je treba tiste črte na posodi, da ni preveč. Potem se res odlije voda in pobriše s papirnato brisačo.

To da je gorel, ne bi smel veter vplivat - a je mogoče bil masten od prej?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kateri žar imaš? Jaz imam Campingaz ene 8 let ziher in ja vedno nalijem not vodo - je pa treba to delat pazljivo, da gorilca ne zmočiš, pa držat se je treba tiste črte na posodi, da ni preveč. Potem se res odlije voda in pobriše s papirnato brisačo.

To da je gorel, ne bi smel veter vplivat - a je mogoče bil masten od prej?
Ni bil masten od prej, ker je bil skoraj nerabljen.
Evo, nisem zdržal doma, sem jo potegnil do Term Banovci.
Med potjo sem pa za Dan žena moji še avto kupil, ki pa bo menda, vsaj po komentarjih na Alterju, zaribal že na prvi vožnji...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Mi smo jo potegnili v Terme Čatež. Kot zanimivost, v petek smo se ustavili v Mirni na Dolenjskem. Stebriček na PZA zastonj elektrika. Dobro smo se najedli v piceriji Carmen. Naslednji dan v Štefaniču v Brežicah. V Mirno jo bomo še popihali na kakšno kolesarjenje in še kaj. Pa na Kozjansko bomo naredili kakšen načrt, ker sem za nosom prav lepo falil pot in smo se zapeljali čez Sevnico v Krško in dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Ni moja slika, ampak tole je plošča za 2, čez 8 zrezkov je bilo gor. Restavracija Štefanič, Brežice.
1710137393396.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.248
3.392
113
Ni moja slika, ampak tole je plošča za 2, čez 8 zrezkov je bilo gor. Restavracija Štefanič, Brežice.
Poglej priponko 82032
Sej ne, da bi kritiziral, samo v tale krožnik ni vloženega nobenega truda. Samo instant pohanje, iz vrečke preko palme na krožnik. Lahko, da je količinsko veliko, samo tole zame ni nobena kulinarika. Če pa vam to ustreza, ste pa prišli na pravo mesto.
 
27. jan 2022
4.812
1.751
113
Ja pri avtodomarjih je pač tako: kupiš AD za 50-100.000 €, torej imaš d'nar.
Greš po "parkplacih" in se zastonj priključiš na najbližjo vtičnico, torej si sirotinja.
Zvečer pa na luksuz večerjo za 150€ - po osebi, ali pa pašteto na kruh. :evil:
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kot zanimivost, v petek smo se ustavili v Mirni na Dolenjskem. Stebriček na PZA zastonj elektrika. Dobro smo se najedli v piceriji Carmen.
Moj fotr je od tam, tako da sem že bil na tem PZA-ju. Kot zanimivost, v neposredni bližini je Mirnski grad, kjer je moj oče celo živel. Pod gradom pa je bil predviden PZA oziroma kamp, ampak je padlo v vodo. Se še vidi obrise parcel!

Mesna plošča pa izgleda njami!!!! Ne rabim jaz Ane Roš in neke visoke kulinarike.

že dolgo nisem bil v pravi piceriji
A nisi jedel pizze v San Servolo?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Bom na poti do enih toplic, verjetno spet Čateške, enkrat poleti tole Mirno malo popravil. Planiram kakšen krog čez Kozjansko nazaj proti Gorenjski. Če otroka peljem na tobogančke, pol lahk kakšen grad vmes vtaknem. Zdaj smo se za nosom peljali mimo Rajhenburga (Na lepše, Kozjansko in Vintgar). V San Servolo grem čez 2 tedna, ob prvem obisku lani nisem bil v piceriji, zdaj bom popravil. V Umagu sem jedel pedoče na buzaro in orado v restavaciji Kopar, v Bujah pa seveda tartufe v oštariji Rondo. In sezona se je začela, letos 1 mesec prej kot lani. Pa snežilo je pri nas ob odhodu v petek, v soboto pa še bolj. Še podatek o izolaciji prikolice. V Mirni smo imeli 2°C in prižgano gretje 750W (realno 680W in malo manj kot 3A) in je bilo zjutraj vroče notri, čez 22°C, ker se nikomur ni dalo ugasnit pečke, časovnika pa nisem usposobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new