M. Mazzini o Slovencih in avtih

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
S tem, da bi gor za moje področje služil cca 3000-4000 EUR neto, tu pa dobim 850 neto... Torej absolutni znesek bo 10% večji, relativni pa rprecej manjši...
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
zasluzu bi bi vec kot v SLO, ampak tok kot si napiso pa najbrz ne,

razen, ce trenutno opravljas zlo odgovorno delo na vodilnem mestu,

tudi obremenitve dohodkov so v BE zlo visoke in primerljive s SLO, zato bi mogu za taksen neto zasluzit kakih 7000 € bruto

DDV je pa 21%
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
jah no, v bistvu sem jaz to pozabil napisat da na bi tolk dubu na Nizozemskem... ker toliko že dobijo ljudje ki tam to delajo. No pa mogoče v slo prištej na 850 še ene 200eur, ker mam še malo za dopolniti znanje....
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
sem precej v tujini in ce primerjam cene so pri nas precej visje pri specariji v trgovinah, da ne omenjam kvalitete izdelkov za nas trg (nutela, milka....) tehnika tudi precej ceneje kot pri nas,da ne omenjam ugodnih kreditov,.... so pa v tujini precej drazje storitve kot je napisal evrokrat.
Ampak ce izracunamo koliko casa mora v Sloveniji povprecen delavec delat za kilo kruha proti tujemo(govorim seveda za
stare clance EU)..............ampak to ze spada v drugo temo..
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne vem no kje se ti giblješ... Kvalitieta robe je poglavje zase ;tu niso krivi trgovci pač pa proizvajalci/nosilci blagovne znamke ki nas tretirajo za vzhod in nam namenjajo robo iz drugorazrednih fabrik. Sem se pogovarjal s trgovcem in mi je na to omembo rekel, da ne more naročiti npr. Milke iz nemškega skladišča ampak samo iz poljskega...
Ko sem bil nazadnje v Intersparu v Celovcu ni bilo izdelka (primerljivega) ki bi bil cenejši kot v LJ...
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
pozabil si omenit, da imamo v sloveniji poljsko kokakolo, medtem ko belgijci pijete tapravo..
verjami, da bi veliko ljudi v slo raje dalo 10% vec za posamezne artikle in bi bili kvalitete, kot se zagre.
ravno sedajle pri kosilu je fotr odprl vino z okusom po gnilem sadju (kupljen vceraj) in carte d'or sladoled made in poland..
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kupuj v mullerju in cez mejo. jaz ze dolgo vec ne puscam denarja domacim trgovcem. nisem jaz hotel v eu, sedaj si bom pa pac izbral cenejso ali vsaj boljso robo.

priden.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
To je odvisno od uvoznika... Muler in DM imata kot jaz vem Avstrijske uvoznike. Ostale trgovine pa Slovenske...
Sem se menil že z večimi zastopniki znamk, in so mi povedali da se tega ne da spremenit...

To je odvisno od večjih firm - nam prodavajo dražje blago, ki je slabše kakovosti kot za "zahod"
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jebat ga mi bomo vedno manjvredno trzisce pa ceprav smo v EU, nas se vedno imajo za vzhodnjake
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Dokler se kot taki obnašamo, kdo nam je kriv? Saj sami zaviramo prihod konkurence na vseh področjih.

Ogo
 

xmovc

Pripravnik
2. okt 2007
110
0
16
Olimpijsko mesto
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
..
Ko sem bil nazadnje v Intersparu v Celovcu ni bilo izdelka (primerljivega) ki bi bil cenejši kot v LJ...

Nazadnje sem bil prejšnji teden in to kar praviš ne drži. Za 7 EUR dobiš ementalec o kakršnem pri nas lahko samo sanjaš. Pločevinka piva se prične pri 0,39 centih za kar pri nas ne dobiš niti hoferjeve ali lidlove brozge. Npr. Villacher v platoju pride pločevinka 0,49 EUR. Goesser dela radler s pravo limonado karšnega pri nas ne moreš niti kupiti. Kilogram krementatelcev, ki so kot bi jih narisal, te pride 3,99 EUR. Tavelika tuba Tomy majoneze (265g) pride 1,69 EUR. Pri nas stane enako, le da ima se mi zdi 165g
sprasujem se.gif
250g masla je 1,09 EUR, pri nas ga izpod 1,39 ne boš dobil, če boš pa posegel po "prestižni" znamki Ljubljanskih mlekarn, ki slovi po kvalitetnem ukrajinskem mleku boš moral pa odšteti preko 2€. Za tako ceno gor ni niti najdražjega tirolskega masla! Najcenejša jabolka pri nas stanejo 1,35 EUR za kg, gor so 1,25 EUR. da o tem iz katerega traku pride Milka, Nutella ipd ne bi izgubljal besed. Navadni jogurt 250g z 3,5%mm (torej 40% večji kot pri nas) te pride 0,27 EUR in so ga od predzadnjega obiska pocenili z 0,33 EUR.

Ne vem zdej kje kdo koga šopa, ampak jaz vem, da se mi splača zapeljat gor. Čeprav bi kupoval po isti ceni kot pri nas (pa ne, temveč ceneje) je boljša (povečini) že kvaliteta.

Pa še to, v Intersparu v Avstriji sedaj sprejemajo tudi plačilne kartice (Mastercard, Visa,...).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik xmovc pravi:
Do meje (na sredi tunela) cca. 10km, do Interspara cca. 30km (Beljak-Atrio).
Saj to niti ni toliko pomembno, razen če imaš res 200+km v eno smer. Pač skombiniraš z izletom in je.
cheer.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.664
1.583
113
jaz grem na test v prvi interšpar ki ga srečam čez mejo zdaj en dan. Kupil bom iste stvari kot tukaj, pa da vidimo. Benz je brezpredmetna postavka, ker je đabe
grin1.gif
Čas do tja pa tudi ni za umret, ene 20-25 min
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Mis pravi:

Sklenil sem počakati človeka, ki je travmatiziral nad pasjo radostjo. Prišel je in sedel v novega audija.

Ne vem, če je kupil salamo ali ne.

Čaki, čaki, točno to sem jaz omenil v eni drugi temi ... kaj, a sva potem oba "vohunila" za isto osebo, a je takih več ???

evil.gif


Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Pst !!!

Dobro, ti zdaj veš, ampak, prosim te, ne govori tega naokoli !!


evil.gif


Noker a.k.a. Mazzini
grims-1.gif