M. Mazzini o Slovencih in avtih

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik predator pravi:In kaj je narobe z Lidlom, pač diskontna prodaja.
Men je kul če vidim kao poslovneža v Lidlu, Hoferju. Človek kupuje kjer njemu ustreza in to je najpomembnejše, da ti ni nekaj vsiljeno ampak da imaš na voljo dosti izbire
zmaga.gif
Narobe? Postavil sem vprašanje, ne trditev.
confused-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ksz
Noben pameten človk, avta ne kupi na gotov keš.
Pameten človk avto kupi na puf ali lizing, ostali denar pa raje vloži v kakšne donosne delnice itd...Tako mu avto pride ceneje, odplačuje se ga na obroke, pa še zasluži se lahko, če se vsaj malo spremlja borzo, da veš katere delnice kupit.
Največja kozlarija pa je, da nekdo 10let gara in varčuje, da komaj spraska tisti denar, pol gre pa za gotovino avto kupit.
To počno pa samo kljukci in ultra bogataši.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Prvič v zgodovini alterja moram pohvaliti stardeca za takšno razmišljanje.
Krediti so kul iz obeh vidikov: nekomu z nizkim standardom sploh omogoča nakup kakšne večje dobrine, spet drugim z visokim standardom pa omogoča nakup večje dobrine brez da bi za to porabil svojo gotovino. Le-to lahko pametno naloži in z istim kupom denarja dela več dobička, kot ga more plačevati za kredit.
Ker večina na forumu še ni v tej drugi fazi, ampak so v prvi, se pravi avto na gotovino do 2500€ ali na kredit do 10000€, se vedno znova pojavlja slovenski nacionalni šport, foušija. kako lahko nekdo kupi 50000€ in več vreden avto, jaz pa ne? Zakaj ta kupuje v Lidlu, če še jaz kupujem v Mercatorju? In tako naprej...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Vse je uredu dokler pride vmes kaj nepričakovanega ko ne moreš več odplačevati kredit....
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Kdor ne reskira, ne profitira... Večina jih hodi v službo za slab denar, a nič ne naredijo za izboljšanje. Pač, ko se mu po 8-ih urah služba zaključi, on pozabi, da firma obstaja. Na njo ga spomni šele budilka zjutraj. Ima neko socialno varnost in se ne bo premaknil nikamor. Včasih so ljudje dobili prvo službo in se do penzije niso premaknili nikamor, ne glede na to, kako slabo je bilo.
Če pa tvegaš več, se pa lahko kakšna stvar tudi podre, a večkat, kot tvegaš, prej boš verjetno zadel pravo stvar.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Jaz se tud prvič v zgodovini alterja strinjam s tabo.
To pa zato, ker si ponovil samo to kar sem jaz reku.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Vse je uredu dokler pride vmes kaj nepričakovanega ko ne moreš več odplačevati kredit....
In kaj je laže kot prodat avto in s tem denarjem potem do konca odplačat kredit?
Sicer bo dražji, ampak vseeno bolje kot, če moraš prodat bajto za katero si moral itak vzet kredit.
Brez avta je vseeno lažje kot brez stanovanja.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
V redu je. Ne se sekirat, ker imaš kredit za avto. Ni treba tako osebno jemat.

Še on topic: kaj si mislite o osebi v obleki (torej kao nek poslovnež) in gre v Lidla?

Kaj pa je narobe s tem? Zadnjič sem v Hoferju videl mladega poslovneža, zunaj je imel novo Opel Vectro, kupil je pa kar precej robe. V mojih očeh ni nič manj "uspešen".
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
V redu je. Ne se sekirat, ker imaš kredit za avto. Ni treba tako osebno jemat.

Še on topic: kaj si mislite o osebi v obleki (torej kao nek poslovnež) in gre v Lidla?

Osebe v obleki so lahko tudi Amwayevci
wink-1.gif


Osebno bom šel po neopren v Hoferja... ker pač ni tak pomembna zadeva, za kako sezono, 2 bo, potem bom pa že kaj boljšega kupil... Trenutno pa za 30 eur ne dobim podobne zadeve nikjer, prišparano bo pa šlo za boljše padalo...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
leti bolj na mtlja..

stupid-1.gif
mislim, da je clovek, ki se ukvarja s tem kaksna oseba je to, ki hodi z obleko v lidla, hoferja, vecje probleme kot tisti, ki zavidajo sosedu novega srebrnega golfa (recimo veliko uporabnikov, ker ima tema ze toliko replayev)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
leti bolj na mtlja..

stupid-1.gif
mislim, da je clovek, ki se ukvarja s tem kaksna oseba je to, ki hodi z obleko v lidla, hoferja, vecje probleme kot tisti, ki zavidajo sosedu novega srebrnega golfa (recimo veliko uporabnikov, ker ima tema ze toliko replayev)
Hehe...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Poslovnež v Lidlu mi pove predvsem to, da je poslovnež tudi v glavi in ne zgolj z obleko. To pomeni, da zapravlja racionalno. Velik del nakupov se da opraviti v Lidlu, za tisto ceno dobiš pravzaprav precej dobro kvaliteto z zagotovo najboljšim razmerjem cena/kakovost. Tisto, kar nimajo OK pa kupiš drugje. Ne vem pa, zakaj bi v Mercatorju za npr poljsko Milko plačeval dvakrat več kot za nemško Lild črno čokolado, ki je mimogrede svetlobno leto bolj okusna in kakovostna od tistega poljskega skrpucala.
Wanna be preseratorji se hvalijo s tem, da kupujejo v Mercatorju. Normalen človek gre tja in tega ne objavlja na jumbo plakatih.
Tudi jaz imam nekajkratnik povprečne plače, nobenih kreditov pa mi na kraj pameti ne pride, da bi ignoriral Lidl. Vem namreč, da tam dobim precej stvari spodobne kakovosti po zelo ugodni, verjetno najnižji ceni. In ja, pogosto pridem tja v obleki s kravato. So what. A se naj grem kazat v Mercatorja, da bom jaz in trgovina stilsko usmerjena? Lahko, samo tega denarja za dražje produkte od mene ne dobijo.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Če bi Slovenci vedli kakšne marže ima Mercator bi razsuli cel Mercatorjev sistem.

Lahko dam primerjavo za ceno Milupa otroška hrana.
Izdelek za vzhodne trge (prašek, ko daš v vodo ostane kar v kepi) v Mercatorju stane 13 €, v Mulerju 8 € izdelek iz Nemčije (zrnast), v Nemčiji pa stane isti izdelek 6 €.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
se popolnoma strinjam (in me boli k...c kaj si drugi mislijo). Svoj denar (trenutno, tok, tok, ga je kar dovolj) trošim racionalno, gledam na razmerje cena-kvaliteta , kakor sam hočem in priznam, tudi jaz včasih stojim pred hladilnikom v marketu in prelagam kose mesa, saj se ne morem odločiti kakšna bo najboljša kombinacija za golaž v kotličku. Je pa simptomatično, da precej ljudi (predvsem tisti ki vidijo malce, ampak res malce, čez povprečno plačo) troši zelo neracionalno in hohštalplersko, do roba in še čez.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik bisnen pravi:
Če bi Slovenci vedli kakšne marže ima Mercator bi razsuli cel Mercatorjev sistem.

Lahko dam primerjavo za ceno Milupa otroška hrana.
Izdelek za vzhodne trge (prašek, ko daš v vodo ostane kar v kepi) v Mercatorju stane 13 €, v Mulerju 8 € izdelek iz Nemčije (zrnast), v Nemčiji pa stane isti izdelek 6 €.

Meni je isto razlagal model iz Nemčije. Da je šel v Mercator in gledal, kako so natanko isti izdelki pri nas po dvakrat dražji. Ampak glavno, da smo mi dolga leta varovali "nacionalni interes" in so nas v zameno nategovali.

Ogo
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
to o 2kratni razliki najbrz nebo drzalo
npr. tuki v BE so direktno primerljivi artikli, recimo kokakola, drazji kot v SLO stacunah,
enako velja za ostalo robo in groba ocena je, da je roba cca 10% drazja kot v SLO, to mislim specerijo

tehnika se pa zdi malenkost cenejsa, usaj stvari, ki sn jih jz kupval,

so pa storitve, kot so frizeraj, restavracije,...., precej drazje kot v SLO