M. Mazzini o Slovencih in avtih

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
gre za vprašanje prioritet oz vrednot. Slovenci nenormaleno visok delež dohodka vlagamo v avte. zakaj?
IMHO gre zaradi naše neambicioznosti . bolj smo podobni Hrvatom ali Italjanom kot Američanom. Hrvati čim zalaufajo biznis in jim začne iti dobro že kupijo naj kola in se slikajo z lepoticami.podobno Italjani ostajajo na družinskih firmah do 100 zaposlenih, potem pa fujrajo dolce vita. tako tudi naši podjetniki večinoma (seveda so izjeme) furajo lokalno uspešne biznise (vsa čast izjemam) in jim je potem cilj poleg hiše samo še kupiti dober avto in mogoče jahto.
medtem ko Američan ali npr.Šved vizionarsko razmišljata kako biznis razširiti na ves svet. zato Američani ki nimajo pojma o kavi furajo največjo verigo kafičev na svetu, Švedi pa prodajajo obleke Italjanom.

Mazzinijeva primerjavo o opazovanju ljudi v diskontih je zame popolnoma mimo. Ker Ingvar Kamprad (lastnik IKEE) kupuje v povsem običajni trgovini povsem običajne stvari. Samo ta trgovina je ob ženevskem jezeru, kjer ima on vilo.
grin1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
jebeštrga pa Audi sploh, kaj je to za neke upokojence???

med premium nemškimi znamkami sem jaz bolj po BMW okusu... RWD pač.

Ampak prej bo prišel kak Scooby kot premium švaba.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Dante pravi:

Mazzinijeva primerjavo o opazovanju ljudi v diskontih je zame popolnoma mimo. Ker Ingvar Kamprad (lastnik IKEE) kupuje v povsem običajni trgovini povsem običajne stvari. Samo ta trgovina je ob ženevskem jezeru, kjer ima on vilo.
grin1.gif

Zapelji se v kak lokalni nakupovalnni center za mejo v A, lahko pa tudi prevoziš par vasic in manjših krajev pa boš prišel do zanimivega spoznanja. Da so avtomobili v povprečju stari več kot 6-8 let, da avtomobilov višjega ranga skoraj ni, če ne naletiš na kak Mercedes taxi
cool-1.gif
in da nasploh ni dragih avomobilskih znamk. Prevladujejo kakšne škode, stare mazde in podobno. Seveda pa so vse hiše urejene, vrtovi kot v pravljici in ljudje niso lačni.

Na naši strani meje pa se fasade razpadajo, okoli hiš in kmetij navaden svinjak. Na dvorišču pa sveži premium avto.
bonk.gif


Vbistvu ni potrebno dosti pisat, je vse tako očitno...da še slepec to vidi.

PS: resnica pa je, da je javni promet v sloveniji katastrofalen in da se brez avtomobila premika bolj težko. Ni pa to dejavnik ki bi potenciral ultrakreditiranje za premium vozičke.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik Dante pravi:

Mazzinijeva primerjavo o opazovanju ljudi v diskontih je zame popolnoma mimo. Ker Ingvar Kamprad (lastnik IKEE) kupuje v povsem običajni trgovini povsem običajne stvari. Samo ta trgovina je ob ženevskem jezeru, kjer ima on vilo.
grin1.gif

Zapelji se v kak lokalni nakupovalnni center za mejo v A, lahko pa tudi prevoziš par vasic in manjših krajev pa boš prišel do zanimivega spoznanja. Da so avtomobili v povprečju stari več kot 6-8 let, da avtomobilov višjega ranga skoraj ni, če ne naletiš na kak Mercedes taxi
cool-1.gif
in da nasploh ni dragih avomobilskih znamk. Prevladujejo kakšne škode, stare mazde in podobno. Seveda pa so vse hiše urejene, vrtovi kot v pravljici in ljudje niso lačni.

Na naši strani meje pa se fasade razpadajo, okoli hiš in kmetij navaden svinjak. Na dvorišču pa sveži premium avto.
bonk.gif


Vbistvu ni potrebno dosti pisat, je vse tako očitno...da še slepec to vidi.

PS: resnica pa je, da je javni promet v sloveniji katastrofalen in da se brez avtomobila premika bolj težko. Ni pa to dejavnik ki bi potenciral ultrakreditiranje za premium vozičke.

moj point je bil v tem da ne gre diskontne prodajalne označevati kot trgovine za reveže kot to počne Mazzini. tudi v Nemčiji zaznavajo fenomen audija pred Aldijem. Gre za to da se pri nas status dokazuje z dragim avtom pred bajto , drugje pa je status odvisen od drugih dejavnikov (kje živiš, s kom se družiš ipd.).
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Čudno, jaz pa nimam tega filinga. Se mi zdi, da smo kar na nivoju.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
aja, ?
se prpelem 1250 km in ko vstopim v SLO, so na avtocesti avti v povprecju slabsi kot v DE, AT in NL

Nekateri vidijo tudi bele miši
cheer.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Vozni park v Sloveniji sploh ni slab. Ni ekstremno dober, v smislu, da ni toliko ekstremov v smislu Ferarijev, Poršov in podbnih, ampak v povprečju folk kar orenk zapravlja za avtomobile.
V tujini je več ekstremov, vendar v povprečju imet 7 ali 8 let star avto, ni sploh nič slabega. Mislim, da avtomobilske foušije v zahodnih državah ni, ker so prioritete v lajfu postavljene na bolj primerno mesto, avtomobilski pleh pa je le nujno zlo, da se lahko gre v službo, do trgovine in podobno.

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pri nas je vozni park glede na ekonomsko zmogljivost ljudi daleč predober.

Zakaj pa je temu tako pa se je že razglabljalo x krat.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Pri nas je vozni park glede na ekonomsko zmogljivost ljudi daleč predober.

tvoja ugotovitev temelji pa na ????

Za začetek na podlagi lastnih opažanj, ni pa redko da se ljudje ki pridejo k nam na obisk iz kakšne francije, nemčije, belgije čudijo kako "dober" vozni park je pri nas.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja, pa hiše imamo baje predobre/prevelike, pa preveč praznikov, preveč lastniških stanovanj...preveč zelene gmajne
tongue-1.gif


Stanje je odraz preteklih in sedanjih razmer. Zavarovanje za pocket rocket tipa Golf GTI je baje v UK enormno, pri nas pa n-krat manjše. Tako sem slišal, morda to tudi kaj pripomore.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Pri nas je vozni park glede na ekonomsko zmogljivost ljudi daleč predober.

tvoja ugotovitev temelji pa na ????

na rekla kazala se mi zdi

Po netu se pogovarjam z Belgijci...
grims-1.gif
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
aja, ?
se prpelem 1250 km in ko vstopim v SLO, so na avtocesti avti v povprecju slabsi kot v DE, AT in NL

Jasno, ko pa gledaš avte s tujo registrsko.

Dejstvo je, da so/smo slovenci mahnjeni na avte. Raje si trgajo od ust kot da bi imeli avto primeren njihovim zmožnostim.
Poznam kar nekaj takih primerov.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik tony pravi:

Po netu se pogovarjam z Belgijci...
grims-1.gif

to pa ne razumem,

in ti pol use ves o Belgiji in obratno?

jz zivim tuki, v Belgiji mislim,
in se dnevno pogovarjam, z belgijci, britanci, spanci, slovaki, cehi, ..., ubistvu s celo EU, pa tut kak svicar in norvezan se najde gdaj pa gdaj

z nekaterimi smo tudi dobri frendi, gremo skupi vn, se obiskujemo, .....,
in predvsem izmenjujemo izkusnje iz svojih drzav

tak da, mal pa ze poznam razmere v drugih drzavah
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:

Stanje je odraz preteklih in sedanjih razmer. Zavarovanje za pocket rocket tipa Golf GTI je baje v UK enormno, pri nas pa n-krat manjše. Tako sem slišal, morda to tudi kaj pripomore.

Čudno, ko sem bil nazadnje v osrednjem delu UK, sem v skoraj vsaki ulici videl parkirano Subaru Imprezo.
shocked-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:

tak da, mal pa ze poznam razmere v drugih drzavah
Očitno pa žal slabo poznaš razmere v "svoji" državi
smirk-1.gif

Veliko sem prevozil po Evropi in se družil z vse sorte ljudmi (res pa je, da nikoli z evroposlanci ali uradniki EU - ki niso ravno merilo poznavanja povprečnih razmer v svojih ali katerihkoli državah) in lahko rečem, da smo Slovenci v koraku s celotno EU, kar se avtoparka tiče (razen z Romunijo in Bolgarijo).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Citat:

Stanje je odraz preteklih in sedanjih razmer. Zavarovanje za pocket rocket tipa Golf GTI je baje v UK enormno, pri nas pa n-krat manjše. Tako sem slišal, morda to tudi kaj pripomore.

Čudno, ko sem bil nazadnje v osrednjem delu UK, sem v skoraj vsaki ulici videl parkirano Subaru Imprezo.
shocked-1.gif

Pol sem pa narobe informiran, ali pa si hodil po rich ulicah
sprasujem se.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Citat:

Stanje je odraz preteklih in sedanjih razmer. Zavarovanje za pocket rocket tipa Golf GTI je baje v UK enormno, pri nas pa n-krat manjše. Tako sem slišal, morda to tudi kaj pripomore.

Čudno, ko sem bil nazadnje v osrednjem delu UK, sem v skoraj vsaki ulici videl parkirano Subaru Imprezo.
shocked-1.gif

Clarkson bi vprašal: Essex?
grin1.gif