M. Mazzini o Slovencih in avtih

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ksz,
kar tuki berem je sama fausija
hkrati pa tolazba kak fajn je met 10+ let stare gare in v trgovini klobaso kupit

pac eni si lahk prvosijo in se furajo v novih bavarcih, za zavarovanje in registracijo placajo usaj 3kratno vrednost vasih
oldtajmerov

pol vas pa razganja od fausije in tolazbo isete tuki na foromu,
pravi frajerji se pa z nobel auti zapelejo na gurmansko kosilo vi pa doma za racunalnikom salamo rezete

Dobro, ampak od poštenega kosa kruha s salamo si vsaj nekaj časa sit, gurmansko kosilo pa plačaš kot da ješ suho zlato, domov pa odideš s krulečim želodcem. Kdo je torej večji frajer?
confused-1.gif
In vsekakor je pametnejši tisti, ki se vozi v 10 let stari škatli in si lahko privošči dobro hrano (tu ne govorim o gurmanski brezvezariji), kot pa tisti, ki zmeče vse v avto, potem mu pa le-ta stoji, ker nima, da bi tankal...ja, tem slednjim ljudem sem zelo zavisten.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
najbrz obstajajo tud taki, ki se v orngi avto usedejo s prazno denarnico,

ampak tu, na Alteru, se vsakega, ki zgleda bolj mladostno in se prevaza v dobrem avtomobilu novejsega letnika
okarakterizira kot sinceka bogatih starsev, alpa zapufanca ki nima niti za klobaso in si z avtom zdravi komplekse povezane z velicino nekega organa
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Novih A4, A5 in A6 je že na cestah kolikor češ... Samo da se vidijo LED dnevne luči, pa si glavni na vasi.
Ne vem kaj sploh zgleda A4. Nimam pojma. Mazzini je pa dober in članek je pač odraz turbokapitalizma, kjer mali trgovci 'umirajo' in se nikomu več nič ne splača. Vseposod mora bit zaledje, da zadeva laufa...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
No, verjemi, da so ljudje, ki si z nakupom rabljenega kao eminentnega nemca skušajo zdraviti komplekse. Potem pa je treba zvoziti gume do karkase, glavna obremenitev teh ljudi je pa glancanje avta in kako čim ceneje dobiti servis ter poraba avta, ki pa tako ali tako veliko večino časa stoji pred bajto. Ker ni denarja za benz in da ga lahko sosedje gledjao v upanju, da bodo revčku nevoščljivi vsaj za avto.
grin1.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Denarja za benz seveda ne potrebujejo, ker je jasno TDI in gre na cviček. Prepozna pa se jih tudi po Sava Eskimo S3 v maju, juniju in naslednjem decembru, ker imajo še nekaj profila in jih je še škoda...
bonk.gif


wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
najbrz obstajajo tud taki, ki se v orngi avto usedejo s prazno denarnico,

Glede na slovenske plače in količino dobrih avtomobilov na cesti v primerjavi z Italijo, Nemčijo, Avstrijo, Francijo (pa bognedaj še Skandinavijo), nekaj ne štima. In na to cilja Mazzinijev članek. In teh v quotu je mnogo več kot v naštetih državah. Sploh pa naproti Skandinaviji.
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Heh, lepo, da je bil Mazzinijev članek iz SP omenjen tudi tukaj.
smile-1.gif


Še moj mali dodatek. Ravno zadnji torek pred izdajo omenjene SP smo bili s kolegi na poti k stranki v Mariboru in smo se pred tem ustavili za, recimo, malico pred Lidlom (že v Mariboru). Jaz sem počakal zunaj, ker sem imel nekaj malega prigrizka s seboj, in medtem nehote postal pozoren na okolico na parkirišču. Zakaj? Doživel in premišljevati sem začel natanko to, o čemer je potem pisal tudi avtor zgornjega članka. Ker je bilo tisto dopoldne pred trgovino prav neverjetno velik delež avtomobilov znamke BMW, pa tudi ostali niso bili od muh in videti prav nič zastareli ali malih dimenzij ...
17758-icon_confused.gif


Sicer pa, mimogrede, morda marsikdo ne bi verjel, kako se Slovenci zakreditirajo za par desetletij ali več le zato, da si kupijo npr. Porsche. Takih niti ni tako malo. In to je le cvet ... Informacija je iz prve roke.
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Mogoče res, ampak če obstajajo ljudje (poznam oebno), ki odštejejo precej denarja za rabljenega nemca, si nabavijo prevlike feltne, nato pa okrgo prosjašijo, če kdo ve za kake gume po socialni ceni, lahko ugotovim samo to, da je mazzinijev članek še kako na mestu.
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
po moje ne. saj je Mazzini napisal, da je imetje novega dobrega avtomobila slovencu v lastno in sosedovo trpljenje. Hud avto je treba imet, pa če bomo kruh in vodo jedli. slovenci smo "veseli", če trpimo, še bolj smo pa veseli, če sosed trpi še bolj.
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
No, verjemi, da so ljudje, ki si z nakupom rabljenega kao eminentnega nemca skušajo zdraviti komplekse. Potem pa je treba zvoziti gume do karkase, glavna obremenitev teh ljudi je pa glancanje avta in kako čim ceneje dobiti servis ter poraba avta, ki pa tako ali tako veliko večino časa stoji pred bajto. Ker ni denarja za benz in da ga lahko sosedje gledjao v upanju, da bodo revčku nevoščljivi vsaj za avto.
grin1.gif

Tisto "rabljenega" bi lahko tudi mirne duše spustil.
smile-1.gif
Gre za to (tipične besede), da je njim bistven užitek.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zgodovina se itak ponavlja.
Oba sta bila zaposlena v fabriki, na kredit kupila Golfa II in veselje je bilo nepopisno, čeprav ni bilo za bencin, važno je bilo, da je bil na dvorišču, kot statusni simbol, sosedom v zavist.

Dandanašnji se simboli po vrednosti višajo, vse ostalo ostaja enako. Res pa je tudi, da je premožnejšega folka več, kot ga je bilo pa včasih in nakupi v Lidlu še ne pomenijo kakšne posebne socialne diferenciacije, saj si vsak sam izbira kvaliteto in kvantiteto živil. Lidl, Hofer, Leclerc, Interspar, Mercator, isto sranje drugo pakovanje. Kaj nam pa drugega še ostane?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Sploh ne vem zakaj take pišete. Vsaj razpolaga s svojim denarjem in če bo nekdo vzel kredit za avto pa da ne bo potem jedel dobro je to njegov problem. Vi se obnašajte kot vi mislite da je prav. Ta debata je čisto nepotrebna, vsi imamo isto mnenje o tistih z BMWji pred Hoferji, čeprav sploh ne poznamo ljudi. Lahko da šimfate čez enega ki ima res 500€ plače pa je prisiljen kupovati najceneje, BMWja je pa podedoval. A bi zdaj moral avto prodat, da pri s citroenom pred hofer?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja ja, BMW sem podedoval, drugače ga sploh ne bi imel.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Lahko da šimfate čez enega ki ima res 500€ plače pa je prisiljen kupovati najceneje, BMWja je pa podedoval. A bi zdaj moral avto prodat, da pri s citroenom pred hofer?

Če je v celi Sloveniji 5 beemvejev, mercedesov, audijev, you-name-it, ki so bili podedovani, pa lastnik nima denarja za vzdrževanje in zato kupuje po hoferjih in lidlih, potem tudi krave letajo.

No ja, saj 99,99% ni niti enega.
grims-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Meni pa ni variante da bi za 10.000EUR kupil nov avto... Ker se da dobit nekaj do 3 leta starega pa dosti opremljenega ter ohranjenega za ta denar... Pa še bencinci so precej poceni ker b vsi dizle, jaz pa dizla ne morem imet, ker naredim precej premalo km...

Mi je sicer važno, da kolkrtolk zgleda avto, ampak to je zadnja stvar, za katero bi dal €....

saj bi si ga tezko, ker je nov avtomobil pod 10k eur ze zelo tezko dobiti
grin1.gif

Hehe, maš prav, pod 10K se še ne dobi novega avta ampak jajčka
evil.gif


Glede drugega primera, le kje no.... So verjetno vsaj smučarji oz. uvozniki snega
wink-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Jest sm čist zadovoljen z garo, nč fauš nisem, edino želja mi je da se bi sam vozil v čem boljšem oz. tudi sanjskem. Tle me drugi ne zanimajo, ampak sam delam na tem. Je pa dejstvo da mi avto ni enaka prioriteta kot marsikomu...

Kolega pa ima zelo ličnega Audija. Jaz zanj res ne bi dajal 500EUR mesečno.... Če pa njemu paše.... raje bi se za ta denar zapufal za flat, a ne bo šlo, ker za tak obrok ne dobiš dosti kredita.