Vožnja s spremljevalcem pri 16ih

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.790
9.034
113
Jaz bi tule malo umiril vaše navdušenje nad L tablico. Izkušnja mojega mulca je bila, da se je v letu in pol, ko je vozil z L tablico, nekako navzel nekih napačnih vzorcev in opustil nekaj naučenih. Ko je pred izpitno vožnjo vzel še dve uri pri inštruktorju, je inštruktor to seveda takoj opazil in iz dveh dodatnih ur jih je nastalo 6. Sin je sam ugotovil, da je imel L tablico predolgo. Naslednji otrok smo se dogovorili, jo bo imel kvečjemu pol leta.
Se že nisi dovolj potrudil. Na teb kot spremljevalcu je, da utrdiš šolske vzorce ne pa da jih mulc opusti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Jaz bi tule malo umiril vaše navdušenje nad L tablico. Izkušnja mojega mulca je bila, da se je v letu in pol, ko je vozil z L tablico, nekako navzel nekih napačnih vzorcev in opustil nekaj naučenih. Ko je pred izpitno vožnjo vzel še dve uri pri inštruktorju, je inštruktor to seveda takoj opazil in iz dveh dodatnih ur jih je nastalo 6. Sin je sam ugotovil, da je imel L tablico predolgo. Naslednji otrok smo se dogovorili, jo bo imel kvečjemu pol leta.
Se popolnoma strinjam.Moja dva sta vozila cca 2 meseca z L tablico.Šli smo na kakšen nedeljski izlet,bolj v smislu da dobita malo več občutka na motoriki oz.mehkobi vožnje.Pa tudi sama nista hotela opravljati izpita prej oz. sta ga začela malo pred dopolnjenim 18 letom ravno iz tega naslova,da ne bi začela voziti po "svoje"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

sad

Guru
24. avg 2007
20.573
9.254
113
A to pa ne pomislite, da marsikateri 16 letnik še ni zrel za ta na naš promet. Še marsikateri polnoletni ni.

Če se mu tako zgodaj dogajajo pizdarije, lahko pusti dolgoročne posledice in travme. Vse ob svojem času. Ni za vse inštruktor kriv.
Hja, če ga ti kot spremljevalec cukneš direkt v rush hour v največji promet v Ljubljani, potem imaš ti problem in ne on. Itak se začne postopoma in ko vidiš, da zadeva napreduje, ga lepo vodiš na bolj zahtevne prometne situacije. Postopoma.
Se pa strinjam; nekateri niso zreli. Zato pa mora biti spremljevalec objektiven in ocenit, če je nekdo za to ali ni. In za kam. Nekateri bi pa lahko že prej vozili.
 
27. jan 2022
4.957
1.816
113
Zato pa mora biti spremljevalec objektiven in ocenit, če je nekdo za to ali ni. In za kam. Nekateri bi pa lahko že prej vozili.
To ti pričakuješ od staršev "milenijum & permisivna uber alles generacije". Že mi smo očitno zasrali zadevo precej globoko, kaj šele vi.

Vsi prisotni starši seveda izvzeti - mi smo Alter!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.573
9.254
113
To ti pričakuješ od staršev "milenijum & permisivna uber alles generacije". Že mi smo očitno zasrali zadevo precej globoko, kaj šele vi.

Vsi prisotni starši seveda izvzeti - mi smo Alter!
Jaz ne vem katera generacija si ti, ampak mislim, da znam precej dobro in realno ocenit svoja otroka.
Zgoraj sem ju že opisal, med drugim tudi, da bo potrebno na sinu več dela, da se ukroti njegovo ''vseznanje'' in da je najboljši.
Hkrati vem, da sta sposobna vozit. Kar se je pokazalo na parkirišču, kjer sta brez težav obvladala mehaniko. V avtošoli ju bodo naučili vožnje v prometu in potem sledi še nabiranje izkušenj. Tako da pri mojih dveh ne vidim teh težav. Se pa strinjam, da znajo imeti starši z otroci, ki so najboljši v vsem, težave pri realnem ocenjevanju.

Še eno vprašanje: v pravilniku/zakonu piše, da je spremljevalec odgovoren za dejanja otroka. Torej dobi tudi pike oz. kazen spremljevalec, če recimo otrok prekorači hitrost?
 
27. jan 2022
4.957
1.816
113
Jaz ne vem katera generacija si ti, ampak mislim, da znam precej dobro in realno ocenit svoja otroka.
Zgoraj sem ju že opisal, med drugim tudi, da bo potrebno na sinu več dela, da se ukroti njegovo ''vseznanje'' in da je najboljši.
Hkrati vem, da sta sposobna vozit. Kar se je pokazalo na parkirišču, kjer sta brez težav obvladala mehaniko. V avtošoli ju bodo naučili vožnje v prometu in potem sledi še nabiranje izkušenj. Tako da pri mojih dveh ne vidim teh težav. Se pa strinjam, da znajo imeti starši z otroci, ki so najboljši v vsem, težave pri realnem ocenjevanju.

Še eno vprašanje: v pravilniku/zakonu piše, da je spremljevalec odgovoren za dejanja otroka. Torej dobi tudi pike oz. kazen spremljevalec, če recimo otrok prekorači hitrost?
Zakaj misliš, da je letelo nate, kljub disclaimerju spodaj? Lahko bi ti bil precej starejši brat, foter pa samo če bi mladoleten kaj "nafukal". ;)

Kot da sam voziš, tako da ne pustit, da "serjeta po cesti" boš enega dne kar doma ostal z 18 nagradnimi. Aja pa itak ne smeš bit spremljevalec s kazenskimi točkami. :evil:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.573
9.254
113
Bo že. Glede na to, da v življenju še nisem dobil kazenske točke, se ne sekiram preveč glede točk ;).

Pravi Alteraš vedno vozi tako, da ga policisti ne dobijo. Seveda s 500KM in rekordom iz MB do Kopra 1 ura 20min (po regionalki itak, avtocesta je za metriče :aplauz: ). Samo ne ogroža nobenega, ker je ubervoznik :).
 
2. okt 2007
3.619
2.090
113
A to pa ne pomislite, da marsikateri 16 letnik še ni zrel za ta na naš promet. Še marsikateri polnoletni ni.

Če se mu tako zgodaj dogajajo pizdarije, lahko pusti dolgoročne posledice in travme. Vse ob svojem času. Ni za vse inštruktor kriv.

v USA pri 16 letih že samostojno vozijo..

Drugače smo mi to dali čez s tamalim, ups, sedaj je že velik, in je zelo dobra izkušnja. Pri tamali tega nisem niti poskušal, ker po mojem mnenju ni bila pripravljena za to, pa tudi interesa ni bilo.

Je pa res, da sta vsak že po domačem dvorišu vozila že prej, pa tudi izpitno pri 18letih sta naredila v prvem, se ni poznalo, da je že vozil leto in pol z L tablico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.975
814
113
Še eno vprašanje: v pravilniku/zakonu piše, da je spremljevalec odgovoren za dejanja otroka. Torej dobi tudi pike oz. kazen spremljevalec, če recimo otrok prekorači hitrost?
jaz sem si to tako razlagal.
Pri meni te bojazni ni bilo.. peš/30 cone sva puscala za avtosolo.. drugje je pa lepo vozila po omejitvah (+/- par km).
Odkar ima izpit priznam, da sem ji na par pri primerih toplo predlagal zavestno krsenje predpisa (eno odprto prazno krizisce ima 60 prej in potem pa 90.. sva zaokrozila na 75… pa en STOP znak na preglednem kriziscu lahko tud “pelje”). Krizajte me ;)
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.702
1.033
113
v USA pri 16 letih že samostojno vozijo..

Drugače smo mi to dali čez s tamalim, ups, sedaj je že velik, in je zelo dobra izkušnja. Pri tamali tega nisem niti poskušal, ker po mojem mnenju ni bila pripravljena za to, pa tudi interesa ni bilo.

Je pa res, da sta vsak že po domačem dvorišu vozila že prej, pa tudi izpitno pri 18letih sta naredila v prvem, se ni poznalo, da je že vozil leto in pol z L tablico.
V USA je bilo meni manj stresno voziti čeprav sem bil prvič tam. Vsi so na tempomatu in 5 nad omejitvijo, tekoči prometni tok. Pa še avtomatski menjalnik.

Razen prvič so trobili, ker nisem šel desno čez rdečo, ko je bilo prosto. Sem se hitro navadil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.790
9.034
113
jaz sem si to tako razlagal.
Pri meni te bojazni ni bilo.. peš/30 cone sva puscala za avtosolo.. drugje je pa lepo vozila po omejitvah (+/- par km).
Odkar ima izpit priznam, da sem ji na par pri primerih toplo predlagal zavestno krsenje predpisa (eno odprto prazno krizisce ima 60 prej in potem pa 90.. sva zaokrozila na 75… pa en STOP znak na preglednem kriziscu lahko tud “pelje”). Krizajte me ;)
V 30 coni pa? Če to upaš ignorirat se pa nimaš preveč rad. Ne rečem 90% 30 con je tam sam za filanje občinskih proračunov in z varnostjo nimajo nič, sam če si pa dost po mestu lohk pa hitr nasankaš.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.997
1.115
113
www.adriamedia.si
OK, ko tole na linku preberem, mi ni jasno, kaj potem sploh je benefit tega? Ker, če prav razumem, mora kandidat prevozit 20 ur v AŠ, potem lahko vozi s spremljevalcem. In kako je potem to drugače od tega, da se pri 18 letih vpiše regularno in sam naredi vse? Do 18 leta itak ne sme vozit sam.

Poglej priponko 66223
Poleg tega, da do izpita, po katerem gre na cesti sam, nabere par 1000 km izkušenj, je tu še finačni vidik. V povprečju kandidati, ki vozijo s spremlejvalcem, porabijo mnogo manj ur v avtošoli. Tistih 20 ali 22 obveznih, pa vožnja s spremljvalcem, pa tam recimo 3 ure potem pred izpitom za preverjanje in obnovitev "šolske" vožnje, in to je to. Tisti, ki delajo klasično, so redko skozi pod 35, 40 ur vožnje v AŠ ...
 
27. jan 2022
4.957
1.816
113
Poleg tega, da do izpita, po katerem gre na cesti sam, nabere par 1000 km izkušenj, je tu še finačni vidik. V povprečju kandidati, ki vozijo s spremlejvalcem, porabijo mnogo manj ur v avtošoli. Tistih 20 ali 22 obveznih, pa vožnja s spremljvalcem, pa tam recimo 3 ure potem pred izpitom za preverjanje in obnovitev "šolske" vožnje, in to je to. Tisti, ki delajo klasično, so redko skozi pod 35, 40 ur vožnje v AŠ ...
Matr kam smo prišli, v mojih časih je bilo +- 20 ur z nule dovolj, moja dva otroka sta rabila 25+- ur, tudi z nule.